Umowa zlecenie

01 marca 2014 18:12
nianta

Na mnie nadal ciąży zakaz konkurencji z poprzedniej firmy( do października , będzie 3 lata ) i tam miałam wymienione, że ani działalności o podobnej charakterystyce, ani pracy w firmie konkurencyjnej, ani nawet w zwykłym kiosku, w którym są sprzedawane produkty , które ja polecałam-tudzież wciskałam klientom ;)

skoro masz zakaz konkurencji to muszą Ci płącić.Program lojalnościowy obowiązuje w dwie strony.Powinnaś mieć płacone.Bo ja w moich kiedyś tam lojalkach tak miałam .
01 marca 2014 18:15 / 1 osobie podoba się ten post
Wichura zależy jak skonstruowana jest lojalka.Ja miałam tak jeżeli nie pracuje w firmie X nie mogę podjąć pracy w tej samej branży i teraz zależy jaki jest okres lojalnościowy np 1 rok to płacą mi przez 1 rok np majniższą krajową.
01 marca 2014 18:21
gosia35

skoro masz zakaz konkurencji to muszą Ci płącić.Program lojalnościowy obowiązuje w dwie strony.Powinnaś mieć płacone.Bo ja w moich kiedyś tam lojalkach tak miałam .

Tak, mam płacone 30% mojego ( w tamtym czasie) stałego wynagrodzenia
01 marca 2014 18:23
no!!! ale można z tego wybrnąć nie raz to robiłam w końcu pracowałam jako PH
01 marca 2014 18:36
gosia35

no!!! ale można z tego wybrnąć nie raz to robiłam w końcu pracowałam jako PH

Jak, podpowiedz Dziewcze;)
01 marca 2014 18:37 / 2 osobom podoba się ten post
Uhum - to nie wiedziałam, że takie zakazy pracy u konkurencji też mogą być.
Rozumiem, że w jakichś innych zawodach, gdzie wyniesienie informacji do konkurencji mogłoby szkodzić firmie.
No ale zakaz konkurencji w pracy opiekunki to mi pachnie naciąganiem prawa.
01 marca 2014 18:41
wichurra

Uhum - to nie wiedziałam, że takie zakazy pracy u konkurencji też mogą być.
Rozumiem, że w jakichś innych zawodach, gdzie wyniesienie informacji do konkurencji mogłoby szkodzić firmie.
No ale zakaz konkurencji w pracy opiekunki to mi pachnie naciąganiem prawa.

Na wstępie usłyszałam,przy podisywaniu umowy o zakazie, nie wolno pracować u firmy konkurencyjnej, czy np. Dorabiać na prasowaniu czy sprzątaniu. 
01 marca 2014 18:51
nianta

Na wstępie usłyszałam,przy podisywaniu umowy o zakazie, nie wolno pracować u firmy konkurencyjnej, czy np. Dorabiać na prasowaniu czy sprzątaniu. 

Pozostaje wypowiedzieć taką umowę i więcej takich klauzul nie podpisywać. 
01 marca 2014 18:52
jak wypowiesz to lojalka cię obowiązuje
01 marca 2014 18:54
nianta

Na wstępie usłyszałam,przy podisywaniu umowy o zakazie, nie wolno pracować u firmy konkurencyjnej, czy np. Dorabiać na prasowaniu czy sprzątaniu. 

w opiece możesz klienta ,,zabrać ze sobą ,, do innej agencji
01 marca 2014 19:07 / 1 osobie podoba się ten post
gosia35

jak wypowiesz to lojalka cię obowiązuje

Nie zawsze - zależy jak była skonstruowana umowa - nie musi być zaznaczone, że zakaz konkurencji dotyczy też czasu po ustaniu czasu umowy. 
No i żeby wyegzekwować taki zakaz po wygaśnięciu umowy, musieliby zapłacić odszkodowanie. Jak nie zapłacą, to zakaz nie obowiązuje. A która firma "opiekunkowa" płaci takie odszkodowania? 
01 marca 2014 19:38
to też piszę o tym cały czas czytaj
01 marca 2014 19:39
i nianta ma płacone odszkodowanie w wysokości 30 proc
01 marca 2014 19:47
wichurra

Uhum - to nie wiedziałam, że takie zakazy pracy u konkurencji też mogą być.
Rozumiem, że w jakichś innych zawodach, gdzie wyniesienie informacji do konkurencji mogłoby szkodzić firmie.
No ale zakaz konkurencji w pracy opiekunki to mi pachnie naciąganiem prawa.

Dobrze Ci pachnie Wichurrko !!!   
01 marca 2014 19:47 / 1 osobie podoba się ten post
gosia35

i nianta ma płacone odszkodowanie w wysokości 30 proc

Ale Nianta pisze o umowie z zupełnie inną firmą - z tego co zrozumiałam, nie związaną z jej obecną pracą, ani w ogóle z branżą opiekunek.