Czy agencje powinny mieć zdjęcia podopiecznych przy rekrutacji?

10 stycznia 2019 16:59
CarersBook

Witam. Chciałem dołożyć swoje 2 grosze do dyskusji. Uważam że agencje nie powinny używać zdjęć swoich klientów. Mieliśmy tylko jeden taki przypadek gdzie ponad 100 letnia podopieczna wyraziła zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na naszej stronie . Opiekunka powinna być rekrutowana na konkretne stanowisko a nie do podopiecznego który ładnie wygląda. Pozdrawiam , życzę zdrowia , wytrwałości i uśmiechu, zapraszam na naszą stronę i do kontaktu z nami w razie pytań :) www.carers-book.com

Co tu Pani wypisuje!!!!! A ja uważam że agencje nie powinny wysyłać naszych zdjęć do rodzin.Rodzina potrzebuję mnie do pomocy a nie czy mam ładną buzię i czy jestem zgrabną.Droga Pani bardzo płytkie macie wyobrażenia na temat naszej pracy!!!My się szkolimy wy tez to róbcie .pozdrawiam
10 stycznia 2019 18:40 / 2 osobom podoba się ten post
Zdecydowanie tak . Każdy chce wiedzieć gdzie z kim i w jakich warunkach będzie pracował , dziwię się, ze jeszcze tego nie wprowadzili obligatoryjnie . Tymczasem zdjęcie opiekunki musi być, dlaczego więc w drugą stronę nie ?! To wszystko jest zakłamane , prawo, zasady współpracy agencja- opiekunka , przedstawiane oferty, i ściema Niemców dot warunków bytowych i stanu pdp.   Słabe. 
21 stycznia 2019 14:36 / 1 osobie podoba się ten post
Czy ja wiem czy to by coś zmieniło? Jedziesz się opiekować podopiecznym a nie przyglądać się na niego. U mnie w laxo nie ma zwyczaju pokazywania zdjęć. A u Was jest? Ja to mówię jadę tam pracować, a nie się przyglądać. Ważniejsze informacja dla mnie to czy senior jest leżący czy chodzący no i region w jaki wyjeżdżam.
21 stycznia 2019 15:22
GrazynaM55

Czy ja wiem czy to by coś zmieniło? Jedziesz się opiekować podopiecznym a nie przyglądać się na niego. U mnie w laxo nie ma zwyczaju pokazywania zdjęć. A u Was jest? Ja to mówię jadę tam pracować, a nie się przyglądać. Ważniejsze informacja dla mnie to czy senior jest leżący czy chodzący no i region w jaki wyjeżdżam.

U mnie i pewnie w większości firm foto opiekunki jest wysyłane.Grazynko oczywiście, że jedziemy wszystkie do pracy a nie żeby patrzec na pdp.ale nasze  zdjęcia chcą prawda??? A co do warunków bytowych to naprawdę !!!! Temat rzeka.!!!Raz w ofercie bardzo wychwalano mi warunki mieszkalne ( zaznaczam ,że luksu mi nie trzeba ,może być skromnie byle schludnie)Taras bymł i owszem na łeb tynk się sypał a na ,,mój" balkon w ciepłe lipcowe wieczory nie wyszłam ani razu bo się bałam że z całym balkonem polecę w dół.I po co takie pierdoły wypisują?  myślę ,że często rodziny i kontaktowi pdp. mają błędne wyobrażeni o naszych warunkach bytowych w Polsce ...., cóż... przemilcze to .....Miejmy po prostu godziwe warunki na Stelli , dobry kontakt z rodziną jeśli taka jest , by nam się dobrze współpracowało z pdp.i żeby było co do garnka włożyć.
21 stycznia 2019 15:37 / 2 osobom podoba się ten post
W sumie to mi też nie trzeba zdjęcia pdp a nie wiem do czego im moje . Zdjęcie mi nic nie powie, po przyjeżdzie sam weryfikuje jak jest i zostaje lub nie .
21 stycznia 2019 17:43 / 2 osobom podoba się ten post
Zdjęcia przekłamują, informacyjnie wartość niewielka. Ale chyba marketingowo to działa. A w drugą stronę raczej nie dadzą, bo mogą odstraszyć
01 lutego 2019 14:17
Artur

W sumie to mi też nie trzeba zdjęcia pdp a nie wiem do czego im moje :palka: . Zdjęcie mi nic nie powie, po przyjeżdzie sam weryfikuje jak jest i zostaje lub nie .

Muszą wiedzieć, kto przyjedzie się opiekować podopiecznym albo casting urządzają  :) 
14 lutego 2019 11:04
Konwalia08

Co tu Pani wypisuje!!!!! A ja uważam że agencje nie powinny wysyłać naszych zdjęć do rodzin.Rodzina potrzebuję mnie do pomocy a nie czy mam ładną buzię i czy jestem zgrabną.Droga Pani bardzo płytkie macie wyobrażenia na temat naszej pracy!!!My się szkolimy wy tez to róbcie .pozdrawiam

Proszę przeczytać ze zrozumieniem- mamy takie samo zdanie co do wizerunku. W Anglii wysyła się CV bez zdjęcia, ba nawet umieszczenie zdjęcia może być źle widziane. Druga sprawa my tez jesteśmy opiekunami - pracujemy w systemie 2/2 (tygodnie) w UK :) Pozdrawiam
14 lutego 2019 19:08 / 1 osobie podoba się ten post
Artur

W sumie to mi też nie trzeba zdjęcia pdp a nie wiem do czego im moje :palka: . Zdjęcie mi nic nie powie, po przyjeżdzie sam weryfikuje jak jest i zostaje lub nie .

Mnie też zdjęcie podopiecznych nie jest potrzebne . Wolę rzetelne informacje dotyczące stanu zdrowia i takie ogólne o zakwaterowaniu,zakupach,ewentualnej pomocy ze strony rodziny podopiecznych . W dobie podglądactwa  robienia zdjęć z ukrycia w różnych celach, nie mam wpływu na to, gdzie i kiedy pojawi sie moje zdjęcie . Gdybym jednak musiała wysłać swoje zdjęcie do potencjalnego podopiecznego wolę pozować . Wtedy miałabym uśmiechniete i w dodatku ze złotą jedynką  . Niech wiedzą, że mnie stać  .