Czy agencje powinny mieć zdjęcia podopiecznych przy rekrutacji?

28 listopada 2018 10:13 / 3 osobom podoba się ten post
Zdjęcie podopiecznego nie jest mi do niczego potrzebne, przecież jadę do pracy, a nie na randkę :) Mi wystarczy opis na co choruje, jakie są warunki mieszkaniowe, czy przesypia noce itp akurat takie info dają na stronie laxo od razu ze stawką więc od razu wiadomo na czym człowiek stoi. Wiadomo że inaczej się zachowuje pan z demencją a inaczej pani z depresją, ze zdjęć się tego nie wyczyta.
28 listopada 2018 11:14 / 2 osobom podoba się ten post
A do czego byłoby mi potrzebne zdjęcie podopiecznego ??? Człowiek stary , schorowany prawie zawsze wygląda tak samo . Ja byłabym za tym aby bezwzględnie agencje dołączały do oferty zdjęcie pokoju lub i łazienki , które to będą do naszej dyspozycji . To przecież ma ogromny wpływ na naszą pracę . To jest mus , bardzo łatwy do zorganizowania przez agencję .
28 listopada 2018 11:20 / 2 osobom podoba się ten post
Aniabeznazwy

A do czego byłoby mi potrzebne zdjęcie podopiecznego ??? Człowiek stary , schorowany prawie zawsze wygląda tak samo . Ja byłabym za tym aby bezwzględnie agencje dołączały do oferty zdjęcie pokoju lub i łazienki , które to będą do naszej dyspozycji . To przecież ma ogromny wpływ na naszą pracę . To jest mus , bardzo łatwy do zorganizowania przez agencję .

Często nawet koordynator nie  widzi naszego pokoju przed przyjazdem opiekunki. Zwłaszcza jak coś jest nie tak
28 listopada 2018 13:09
Aniabeznazwy

A do czego byłoby mi potrzebne zdjęcie podopiecznego ??? Człowiek stary , schorowany prawie zawsze wygląda tak samo . Ja byłabym za tym aby bezwzględnie agencje dołączały do oferty zdjęcie pokoju lub i łazienki , które to będą do naszej dyspozycji . To przecież ma ogromny wpływ na naszą pracę . To jest mus , bardzo łatwy do zorganizowania przez agencję .

Swietny pomysl
28 listopada 2018 15:08
Zgadzam sie
28 listopada 2018 15:38 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

To nawet wydaje się być nieetyczne , moi dwaj paliatywni podopieczni nie wyglądali ZX byt zachęcająco , a oboje byli bardzo serdecznie .
Zdjęcia żon to proszę , złośliwość można uchwycić na zdjęciu :niebo pieklo:

No właśnie. A żoneczek to i owszem, bywają zołzy :P
29 listopada 2018 17:50
basiabasia71

No właśnie. A żoneczek to i owszem, bywają zołzy :P

Bo jak każda dobra żona pilnują swoich mężów i majątków! Ach te żonki
30 listopada 2018 15:10
A bo już biegnę dziadka odbierać :)) ale prawdę powiadasz
06 grudnia 2018 10:44
Witam. Chciałem dołożyć swoje 2 grosze do dyskusji. Uważam że agencje nie powinny używać zdjęć swoich klientów. Mieliśmy tylko jeden taki przypadek gdzie ponad 100 letnia podopieczna wyraziła zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na naszej stronie . Opiekunka powinna być rekrutowana na konkretne stanowisko a nie do podopiecznego który ładnie wygląda. Pozdrawiam , życzę zdrowia , wytrwałości i uśmiechu, zapraszam na naszą stronę i do kontaktu z nami w razie pytań :) www.carers-book.com
06 grudnia 2018 11:02 / 2 osobom podoba się ten post
Gdyby agencje i "zacofani" Niemcy szli z duchem czasu to nasze zdjęcia też absolutnie nie powinny widnieć w ofercie dla naszych ew podopiecznych . Cała Europa w tym i Polska odchodzi od CV z zdjęciem . Wręcz przeciwnie - wysłanie CV z zdjęciem jest postrzegane jako brak profesjonalizmu . Przecież zatrudniane jesteśmy ze względy na nasze umiejętności i doświadczenie a nie dla wyglądu .Ale Niemcy to zacofany kraj i może szacują , że jak opiekunka przy kości to będzie droga bo dużo je a ta chuda np nie da rady co tydzień sprzątać gruntownie z przestawianiem mebli :))))) A tak nawiasem mówiąc to w świetle obowiązujących w UE przepisów - powinnyśmy lub nie ; wyrazić pisemną zgodę na upublicznienie naszego wizerunku . A może by tak powiedzieć veto agencjom w tej sprawie ?
06 grudnia 2018 11:19
Moja agencja to nawet filmiki z naszym opiekuńczym udziałem krecila wykręciłam się, projekt upadl
06 grudnia 2018 11:27
Aniabeznazwy

Gdyby agencje i "zacofani" Niemcy szli z duchem czasu to nasze zdjęcia też absolutnie nie powinny widnieć w ofercie dla naszych ew podopiecznych . Cała Europa w tym i Polska odchodzi od CV z zdjęciem . Wręcz przeciwnie - wysłanie CV z zdjęciem jest postrzegane jako brak profesjonalizmu . Przecież zatrudniane jesteśmy ze względy na nasze umiejętności i doświadczenie a nie dla wyglądu .Ale Niemcy to zacofany kraj i może szacują , że jak opiekunka przy kości to będzie droga bo dużo je a ta chuda np nie da rady co tydzień sprzątać gruntownie z przestawianiem mebli :))))) A tak nawiasem mówiąc to w świetle obowiązujących w UE przepisów - powinnyśmy lub nie ; wyrazić pisemną zgodę na upublicznienie naszego wizerunku . A może by tak powiedzieć veto agencjom w tej sprawie ?

Niemcy zacofani? No nie wiem.. W Polsce wymagaja zdjec w cv. Praktycznie w kazdej pracy jest potrzebne zdjecie, to pracodawca nie musi pokazywac zdjecia
06 grudnia 2018 11:30
dorotee

Moja agencja to nawet filmiki z naszym opiekuńczym udziałem krecila:tanczy: wykręciłam się, projekt upadl:niebo pieklo:

Za ile? Jak za darmo to sie nie dziwie, ze projekt upadl
06 grudnia 2018 11:35 / 1 osobie podoba się ten post
CarersBook

Witam. Chciałem dołożyć swoje 2 grosze do dyskusji. Uważam że agencje nie powinny używać zdjęć swoich klientów. Mieliśmy tylko jeden taki przypadek gdzie ponad 100 letnia podopieczna wyraziła zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na naszej stronie . Opiekunka powinna być rekrutowana na konkretne stanowisko a nie do podopiecznego który ładnie wygląda. Pozdrawiam , życzę zdrowia , wytrwałości i uśmiechu, zapraszam na naszą stronę i do kontaktu z nami w razie pytań :) www.carers-book.com

Nie musicie opiekunki same cykaja zdjecia seniorom. Caly fb oblepiony podopiecznymi bez ich zgody. Skandal..
06 grudnia 2018 13:54 / 1 osobie podoba się ten post
monika.s

Za ile? Jak za darmo to sie nie dziwie, ze projekt upadl :-)

Za dużo drptresu chyba , podejrzewam że za koszt podróży do Wawy może jeść dali