Czy agencje powinny mieć zdjęcia podopiecznych przy rekrutacji?

06 grudnia 2018 14:05 / 1 osobie podoba się ten post
Aniabeznazwy

Gdyby agencje i "zacofani" Niemcy szli z duchem czasu to nasze zdjęcia też absolutnie nie powinny widnieć w ofercie dla naszych ew podopiecznych . Cała Europa w tym i Polska odchodzi od CV z zdjęciem . Wręcz przeciwnie - wysłanie CV z zdjęciem jest postrzegane jako brak profesjonalizmu . Przecież zatrudniane jesteśmy ze względy na nasze umiejętności i doświadczenie a nie dla wyglądu .Ale Niemcy to zacofany kraj i może szacują , że jak opiekunka przy kości to będzie droga bo dużo je a ta chuda np nie da rady co tydzień sprzątać gruntownie z przestawianiem mebli :))))) A tak nawiasem mówiąc to w świetle obowiązujących w UE przepisów - powinnyśmy lub nie ; wyrazić pisemną zgodę na upublicznienie naszego wizerunku . A może by tak powiedzieć veto agencjom w tej sprawie ?

Warto by było to zrobić. Chodzi o równe szanse obu stron i niedyskryminowanie opiekunki. A osoby z medycznym wykształceniem po zdjeciu są w stanie rozpoznac osobę, która przeszła udar, czy cierpi na chorobę Parkinsona. To są ważne dla nas informacje, a wiadomo jak jest z przedstawianiem ofert w agencjach. W szczegóły już któryś raz z kolei nie będę wchodzić , bo dziś mamy taki piekny dzień i nie będę nikomu szarpać nerwów :)
Albo się obie strony wymieniają fotkami, albo żadna...
06 grudnia 2018 14:29 / 3 osobom podoba się ten post
CarersBook

Witam. Chciałem dołożyć swoje 2 grosze do dyskusji. Uważam że agencje nie powinny używać zdjęć swoich klientów. Mieliśmy tylko jeden taki przypadek gdzie ponad 100 letnia podopieczna wyraziła zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na naszej stronie . Opiekunka powinna być rekrutowana na konkretne stanowisko a nie do podopiecznego który ładnie wygląda. Pozdrawiam , życzę zdrowia , wytrwałości i uśmiechu, zapraszam na naszą stronę i do kontaktu z nami w razie pytań :) www.carers-book.com

A dla mnie to nie w porządku . Zdjęcie klienta jest bee ale zdjęcie opiekunek jest wymagane zawsze w pierwszej kolejności . Pracuje rękami i głowa a nie swoim wizerunkiem . A tak opiekunki są praktycznie traktowane jak towar . Często może sie trafić  frywolny senior co lubi dotknac tu i tam . A na zleceniach wszystkie pozostawione same sobie . Powinno się zacząć odchodzić od CV wraz ze zdjęciem . Mi wizerunek pdp nie jest potrzebny to nie randka .
06 grudnia 2018 18:26 / 2 osobom podoba się ten post
Nikogo nie powinno się dyskryminować ze względu na płeć, rasę, wyznanie, stan cywilny czy też wygląd. W Polsce jest dyskryminacja mimo wszystko, to się zmienia ale powoli. Przykładowo w Kanadzie, jak pracodawca szuka pracownika to w CV ma on mieć wpisaną tylko swoją szkołę, doświadczenie czy umiejętności. Nie może wymagać zdjęcia, prosić o dane odnośnie stanu cywilnego, narodowości, wyznania- ma skupić się na człowieku, który umie albo nie umie robić tego czego pracodawca wymaga, nie ma też czegoś takiego jak rozmowy kwalifikacyjne.
Co do opieki, to faktycznie my jesteśmy dla nich produktem na sprzedaż, chociaż zauważyłam, że już niektóre agencje nie pytają tak dogłębnie o stan cywilny( mężatka, wdowa, rozwódka, panna), ale za to pytają bardziej oględnie np.czy ma się dzieci
(wiadomo jest się niedyspozycyjnym). Cierpliwości- niebawem będzie deficyt osób wyjeżdżających na opiekę z Polski i wtedy agencje będą inaczej podchodzić do tego tematu- już w różnych branżach brakuje rąk do pracy, a Ukraina będzie teraz wyjeżdżać na zarobek do Niemiec a nie do Polski. Pracodawcy powoli zaczynają rozumieć, że pracownik tymczasowy jest dobry ale tylko na jakiś czas, bo w perspektywie dłuższego zatrudnienia takie coś nie zdaje racji bytu( ludzie przyjeżdżają na rok zarobić i wracają do siebie i stale są braki w danym zakładzie). Tyle się mówi o ochronie danych osobowych, ale kto tego tak naprawdę przestrzega? Podpisuje się ileś papierów z których tak naprawdę to nic sensownego nie wynika.
06 grudnia 2018 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

A dla mnie to nie w porządku . Zdjęcie klienta jest bee ale zdjęcie opiekunek jest wymagane zawsze w pierwszej kolejności . Pracuje rękami i głowa a nie swoim wizerunkiem . A tak opiekunki są praktycznie traktowane jak towar . Często może sie trafić  frywolny senior co lubi dotknac tu i tam . A na zleceniach wszystkie pozostawione same sobie . Powinno się zacząć odchodzić od CV wraz ze zdjęciem . Mi wizerunek pdp nie jest potrzebny to nie randka .

Gdy przyjechałam tutaj teraz gdzie jestem na stałe w pokoju były porozkładane dostarczone z agencji CV opiekunek. Oprócz mnie wszystkie pani dość ładne i zadbane były w przedziale 50-60 lat .wszystkie te CV były pokreślone tylko moje 40 letniej zostawione. Pdp ma 72 lata. Od samego początku próbował mnie "podrywać" lecz ja skutecznie i stanowczo dałam mu do zrozumienia, że pojadę a on zostanie sam bez opieki. Teraz gdy trzeba podmianę  z rozmowy dziadka i córki zrozumiałam, że ma być młoda. No to życzę jej powodzenia ale mam nadzieję, że przyjedzie kolejna i postawi dziadka do kąta. Ja sobie nie pozwoliłam od razu i cały czas jest na mnie obrażony. Trudno. Ja wykonuje swoje obowiązki i tyle. Jeszcze 5 dni i wyjeżdżam stąd. 
06 grudnia 2018 19:29
Dusia1978

Gdy przyjechałam tutaj teraz gdzie jestem na stałe w pokoju były porozkładane dostarczone z agencji CV opiekunek. Oprócz mnie wszystkie pani dość ładne i zadbane były w przedziale 50-60 lat .wszystkie te CV były pokreślone tylko moje 40 letniej zostawione. Pdp ma 72 lata. Od samego początku próbował mnie "podrywać" lecz ja skutecznie i stanowczo dałam mu do zrozumienia, że pojadę a on zostanie sam bez opieki. Teraz gdy trzeba podmianę  z rozmowy dziadka i córki zrozumiałam, że ma być młoda. No to życzę jej powodzenia ale mam nadzieję, że przyjedzie kolejna i postawi dziadka do kąta. Ja sobie nie pozwoliłam od razu i cały czas jest na mnie obrażony. Trudno. Ja wykonuje swoje obowiązki i tyle. Jeszcze 5 dni i wyjeżdżam stąd. 

No nornormalne To to nie jest . U mnie też chcą młoda ale dziadek nie odstawia takich numerów . Ja 24 a moja zmienniczka 66 ..
06 grudnia 2018 19:58 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

No nornormalne To to nie jest . U mnie też chcą młoda ale dziadek nie odstawia takich numerów . Ja 24 a moja zmienniczka 66 ..

Wiesz Ewelina może kogoś bawią takie idiotyczne zagrania. Mnie niestety albo na szczescie nie. I dlatego, że mnie to zrazili i pomimo tego , że tu jest dużo wolnego czasu i stawka ok ale tu nie wrócę . Lubię żarty ale fajne .
06 grudnia 2018 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Wiesz Ewelina może kogoś bawią takie idiotyczne zagrania. Mnie niestety albo na szczescie nie. I dlatego, że mnie to zrazili i pomimo tego , że tu jest dużo wolnego czasu i stawka ok ale tu nie wrócę . Lubię żarty ale fajne .

Wiem o czym mówisz 
Jak byłam na praktyce zaowodej w cukierni był na mojej zmianie facet większy ode mnie niezbyt urodziwy i wziął sobie mnie i moją koleżankę z cel 
Też zaczęło się od seksistowskich żartów , ale masz biust itd potem zaczął sobie pozwalać na więcej . Raz jak mi ręką po tyłku przejechał powiedziałam mu dosadnie co o tym sądzę . To taki typ że możesz mówić tryliard razy a on bierze to za żart dla mnie to już podchodziło pod molestowanie . Zgłosiłam szefowi , ten też burak i prostak mówil powinnaś się cieszyć że cię zaczepia trochę znaczy się mu podobasz , potem dostał ode mnie po gębie i się obraził .. i się skończyło .
07 grudnia 2018 13:34 / 1 osobie podoba się ten post
CarersBook

Witam. Chciałem dołożyć swoje 2 grosze do dyskusji. Uważam że agencje nie powinny używać zdjęć swoich klientów. Mieliśmy tylko jeden taki przypadek gdzie ponad 100 letnia podopieczna wyraziła zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na naszej stronie . Opiekunka powinna być rekrutowana na konkretne stanowisko a nie do podopiecznego który ładnie wygląda. Pozdrawiam , życzę zdrowia , wytrwałości i uśmiechu, zapraszam na naszą stronę i do kontaktu z nami w razie pytań :) www.carers-book.com

I vice versa
07 grudnia 2018 14:01 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Gdy przyjechałam tutaj teraz gdzie jestem na stałe w pokoju były porozkładane dostarczone z agencji CV opiekunek. Oprócz mnie wszystkie pani dość ładne i zadbane były w przedziale 50-60 lat .wszystkie te CV były pokreślone tylko moje 40 letniej zostawione. Pdp ma 72 lata. Od samego początku próbował mnie "podrywać" lecz ja skutecznie i stanowczo dałam mu do zrozumienia, że pojadę a on zostanie sam bez opieki. Teraz gdy trzeba podmianę  z rozmowy dziadka i córki zrozumiałam, że ma być młoda. No to życzę jej powodzenia ale mam nadzieję, że przyjedzie kolejna i postawi dziadka do kąta. Ja sobie nie pozwoliłam od razu i cały czas jest na mnie obrażony. Trudno. Ja wykonuje swoje obowiązki i tyle. Jeszcze 5 dni i wyjeżdżam stąd. 

Bardzo często jest tak, że ktoś chce młodą opiekunkę, bo zwyczajnie postanowił ją wykorzystać i nie chodzi tutaj tylko o jakieś niemoralne propozycje, ale m.in. nadmierne porządki w miejscu,  w którym pracujemy; dodatkowe prace ogródkowe;codzienne gruntowne mycie pacjentów;- problem polega na tym, że im się wydaje, że jeżeli ktoś nie ma doświadczenia, nie umie dobrze mówić po niemiecku i tym samym zgodzi się na więcej niż kobiety starsze pracujące w tej branży, bo młodej osobie przecież chce się więcej, jest młodsza, witalna i ma więcej energii. To jest ich myślenie- nie raz to słyszałam z ich ust. Co do dziwnych zachowań dziadków, to bardzo często i tak bywa, że preferuje młodsze bo chce z nimi flirtować i jakby z czasem zgodziła się na coś więcej to czemu nie?. Rodzina raczej dziadka nie zmusi do tego, że ma wybrać kolejną starszą opiekunkę, to agencja musiałaby wysłać profile dojrzałych kobiet z pominięciem tych młodszych, jeżeli wie jaki jest tam problem, ale agencja tego nie zrobi- przecież to będzie opiekunki problem, a dla nich liczy się tylko kasa. Z takich miejsc po dwóch tygodniach ucieka się bez żalu - to tyle w temacie.
09 grudnia 2018 12:02 / 2 osobom podoba się ten post
monika.s

Nie musicie opiekunki same cykaja zdjecia seniorom. Caly fb oblepiony podopiecznymi bez ich zgody. Skandal..

Zgadzam się. Jest to łamanie prawa...
09 grudnia 2018 14:31
monika.s

Niemcy zacofani? No nie wiem.. W Polsce wymagaja zdjec w cv. Praktycznie w kazdej pracy jest potrzebne zdjecie, to pracodawca nie musi pokazywac zdjecia :-)

W Polsce ustala się rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą. W przypadku delegowania opiekunek za granicę nie ma takiej możliwości, a i kontakt z firmą delegująca odbywa się często bez wizyty opiekunki w siedzibie tejże. Poza tym w Polsce jeżeli pracownik wykonuje pracę dla klienta pracodawcy to ten nie udostępnia na prawo i lewo danych pracowników mających wykonywac zadanie. Liczą się kwalifikacje i umiejętności.
09 grudnia 2018 16:13
tina 100%

W Polsce ustala się rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą. W przypadku delegowania opiekunek za granicę nie ma takiej możliwości, a i kontakt z firmą delegująca odbywa się często bez wizyty opiekunki w siedzibie tejże. Poza tym w Polsce jeżeli pracownik wykonuje pracę dla klienta pracodawcy to ten nie udostępnia na prawo i lewo danych pracowników mających wykonywac zadanie. Liczą się kwalifikacje i umiejętności.

Prawda, ze sie licza ale ktora firma wysle opiekunke bez zdjecia? Ode mnie zawsze wolaja zdjecie i nie ma to nic wspolnego z zacofaniem. Bardziej mi przeszkadza robienie zdjec seniorom
10 stycznia 2019 16:44
Aniabeznazwy napisała w swoim poście że Niemcy są zacofani.Nie zgodziłabym się z tym stwierdzeniem.Oni są sprytni kuci na cztery łapy !!!Doskonale wiedzą co chcą i jak można to osiągnąć.To dyplomaci.My mamy zupełnie inną mentalność inne priorytety i często za granicą wychodzimy na tym jak Zabłocki na mydle.Uczmy się od nich bądźmy lepszymi dyplomatami niż oni sami.A co do zdjęć CV nie powinny być wysyłane do rodzin albo niech to działa w dwie strony.
10 stycznia 2019 16:46
CarersBook

Zgadzam się. Jest to łamanie prawa...

Kategorycznie powinno się tego zabronić!!!!
10 stycznia 2019 16:48
Kaspira009.12

I vice versa:-)

Podpisuje się pod tym i Vice versa