Czytnik e-booków

27 maja 2014 22:49
emilia

Hmm, widzisz, ja Kindla mam od niedawna i to starsza wersje - Classic. Ja z poziomu komputera nic z tym nie moge zrobic ... Musze otworzyc ksiazke na stronie, gdzie dodalam zakladke i wtedy moge ja usunac.
Ha, stwierdzilam wlasnie, ze moge z poziomu komputera usunac zakladki!
To jest zwykly plik tekstowy, prawdopodobnie w WordPadzie Ci sie otworzy, albo i w Notatniku - ma rozszerzenie .txt, po otworzeniu wykasuj niepotrzebne, zapisz i zamknij. Powinno byc dobrze. Nie mialam zbytniol czasu na zabawy, ale jednak sie da.

No kurcze u mnie się to nie otwiera ani w notatniku ani Word padzie, jakies dziwne znaki mam, te notatki sa zapisane w pliku o nazwie mbp. W sumie wiem juz jak mam wykasowac niepotrzebne, ale dobrze by było otworzyć sobie ten plik na komputerze, tyle że jest nieczytelny, ale dobra, nie jest to takie ważne, dzięki:) A też mam Classic. 
28 maja 2014 23:21 / 1 osobie podoba się ten post
efka66

No kurcze u mnie się to nie otwiera ani w notatniku ani Word padzie, jakies dziwne znaki mam, te notatki sa zapisane w pliku o nazwie mbp. W sumie wiem juz jak mam wykasowac niepotrzebne, ale dobrze by było otworzyć sobie ten plik na komputerze, tyle że jest nieczytelny, ale dobra, nie jest to takie ważne, dzięki:) A też mam Classic. 

Tak, masz plik z rozszerzeniem mbp, ale tez jest plik o rozszerzeniu txt. Ja kasuje zakladki w tym dokumencie. Jeszcze poszukam, czym otworzyc ten plik mbp ...
 
Dla Windows znalazlam:
 
http://www.kompz.org/rozszerzenie,mbp.html
18 lipca 2015 07:34 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Nie wiem czy pamiętasz,ale ja mojego Kindla kupiłam w Media Markt w Berlinie. Myśle,ze gdyby coś się stalo musiałabym reklamować własnie w tym sklepie,ale pewności nie mam. Jak coś sie stanie to wtedy się zainteresuję :).
Nie prenumerowałam gazet i chyba nie chcę bo i tak ich nie będę czytać z braku czasu,chyba że jak będę w innym miejscu to pomyślę.
Kiedyś czytałam ,że pierwszy Amazon w Polsce ma powstać na początku tego roku,zapomniałam sprawdzić bo moze juz jest?

Własnie mam zakupionego nowego Kindle w Media Markt niemieckim i żeby gwarancja byla ważna musi on byc zarejestrowany na Amazonie. Załatwiasz wszystko w razie usterki w sklepie, ale bez rejestracji nie ma gwarancji. Ja się zarejestrowałam na Amazon.de. Bede próbowała wgrać słownik niemiecki z depl.pl? Fajna zabawka no i nie ma opcji w języku polskim Ustawiłam na niemiecki... "Übung macht den Meister"
18 lipca 2015 09:46 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Własnie mam zakupionego nowego Kindle w Media Markt niemieckim i żeby gwarancja byla ważna musi on byc zarejestrowany na Amazonie. Załatwiasz wszystko w razie usterki w sklepie, ale bez rejestracji nie ma gwarancji. Ja się zarejestrowałam na Amazon.de. Bede próbowała wgrać słownik niemiecki z depl.pl? Fajna zabawka no i nie ma opcji w języku polskim :-) Ustawiłam na niemiecki... "Übung macht den Meister" :-)

Tak,zarejestrowałam się od razu na Amazonie. Mija niedługo 2 lata jak go mam i nic się nie dzieje,wszystko funkcjonuje perfect :)
18 lipca 2015 20:08 / 1 osobie podoba się ten post
No i narobiłyscie mi ochoty na tego Kindla
18 lipca 2015 20:10 / 1 osobie podoba się ten post
Gosia 1234

No i narobiłyscie mi ochoty na tego Kindla:-)

W niemieckim Media Markt najnowsza wersja za 115 euraskow  
19 lipca 2015 14:09 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Ja widzę ten plik także na Kindlu. Nie mam wgranego żadnego programu do odczytu tego pliku na kompie. Po prostu go widzę. Może jedynie Windows8 ma już automatycznie coś wgrane. To by inne koleżanki też musiały się wypowiedzieć.
A słownik to mam chyba ten sam co Ivanilia - depl. Niczego nie urywa, ale lepszego nie znalazłam.

A jak z tym słownikiem? Bo jak czytam książkę to mi nie wyszukuje słowa? Normalnie mnie zczyści  Muszę specjalnie do tego słownika wchodzić? Wyszukuje mi ale w tym niemieckim, który dostałam na start?
19 lipca 2015 14:13
MeryKy

A jak z tym słownikiem? Bo jak czytam książkę to mi nie wyszukuje słowa? Normalnie mnie zczyści :-( Muszę specjalnie do tego słownika wchodzić? Wyszukuje mi ale w tym niemieckim, który dostałam na start?

Już niepamiętam jaki ja mam słownik,ale znalazłam w necie taki porządny i go wgrałam do Kindla. Teraz jak czytam coś po niemiecku to palcem przytrzymuję słowo i wyskakuje mi tłumaczenie po polsku.
19 lipca 2015 14:26 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Już niepamiętam jaki ja mam słownik,ale znalazłam w necie taki porządny i go wgrałam do Kindla. Teraz jak czytam coś po niemiecku to palcem przytrzymuję słowo i wyskakuje mi tłumaczenie po polsku.

No właśnie o taki mi chodzi. Możesz nim rzucić na małpkę?
19 lipca 2015 14:33
MeryKy

No właśnie o taki mi chodzi. Możesz nim rzucić na małpkę? :-)

Powiedz,co za krem używasz,bardzo odmłodniałaś

Jeśli chodzi o słownik to zabij mnie,niepamietam jaki to był.
19 lipca 2015 14:38 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Powiedz,co za krem używasz,bardzo odmłodniałaś :-)

Jeśli chodzi o słownik to zabij mnie,niepamietam jaki to był.

Nie masz przy sobie Kindle żeby zobaczyć?
 
 
Olej kokosowy używam, oczywiście
19 lipca 2015 14:42 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Nie masz przy sobie Kindle żeby zobaczyć?
 
 
Olej kokosowy używam, oczywiście :-)

No mam przy sobie,ale tam przecież nie ma linku tylko sama nazwa " słownik niemiecko-polski"

Jakiś mocny masz ten olej kokosowy,mnie raptem o jakieś 10 lat odmłodził ,a Ciebie to conajmniej o 20 ! Może Ty masz olej z Czarnobyla?
19 lipca 2015 14:44
No taki słownik na kindla to też bym była chętna. Tyle, że ja z instrukcją "dla idiotów" jak zainstalować bo ja niekumata. Wszystko działa mi w czytniku córka, a jej aktualnie nie mam pod ręką.
19 lipca 2015 14:50 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Nie masz przy sobie Kindle żeby zobaczyć?
 
 
Olej kokosowy używam, oczywiście :-)

Jeszcze raz Cię zacytuje,znalazłam wpis Wichurry,ona ma taki słownik i ja chyba też, cyt ;
"A słownik to mam chyba ten sam co Ivanilia - depl."
19 lipca 2015 15:08 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

No mam przy sobie,ale tam przecież nie ma linku tylko sama nazwa " słownik niemiecko-polski"

Jakiś mocny masz ten olej kokosowy,mnie raptem o jakieś 10 lat odmłodził ,a Ciebie to conajmniej o 20 ! Może Ty masz olej z Czarnobyla?

Moze ty za cienko tym olejem smarujesz ?

Wlasnie ten depl. Wgralam. Pokombinuje jeszcze co nie tak z nim?