Urodziny córki PDP

08 lutego 2014 13:02
Słuchajcie., 19.02 córka (lat 47, zadbana babka, która ma wszystko) mojej PDP ma urodziny... Pytanie brzmi , czy wypadałoby jej coś kupić? tj. kwiatka np, bo słodyczy to ona unika. Ogólnie nie mamy ze sobą jakiegoś mega wielkiego kontaktu, ona wpada 2x w tyg, ale ja zazwyczaj się wtedy zmywam na spacer. W niedziele chodzimy na obiadki rodzinne (nie cierpię).  Jest miła, ale widzę, że gdyby mogła kontrola byłaby non stop ;] Czyli coś kupić., czy sobie odpuścić i po prostu grzecznie  tylko złożyć życzenia? Jak myślicie?
08 lutego 2014 13:08 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

Słuchajcie., 19.02 córka (lat 47, zadbana babka, która ma wszystko) mojej PDP ma urodziny... Pytanie brzmi , czy wypadałoby jej coś kupić? tj. kwiatka np, bo słodyczy to ona unika. Ogólnie nie mamy ze sobą jakiegoś mega wielkiego kontaktu, ona wpada 2x w tyg, ale ja zazwyczaj się wtedy zmywam na spacer. W niedziele chodzimy na obiadki rodzinne (nie cierpię).  Jest miła, ale widzę, że gdyby mogła kontrola byłaby non stop ;] Czyli coś kupić., czy sobie odpuścić i po prostu grzecznie  tylko złożyć życzenia? Jak myślicie?

Też miałam taką sytuację,ja bukiet kwiatów ciętych kupiłam,pomyślałam że niech nie myślą że Polka dziad.
08 lutego 2014 13:09
oczywiście jakby co to kupuje za babcine :P
08 lutego 2014 13:12 / 4 osobom podoba się ten post
OOOOOOO matko i córko ,..........potem placz ......ja dla nich wszystko ,jak rodzine traktowalam a Oni...........maja mnie w.......... .Posypia sie gromy ale nic to.Skladam zyczenia jak mnie poinformuja o czyms takim.Nigdy na tym zle nie wyszlam .Respekt w dwie strony .
08 lutego 2014 13:13
zosia_samosia

OOOOOOO matko i córko ,..........potem placz ......ja dla nich wszystko ,jak rodzine traktowalam a Oni...........maja mnie w.......... .Posypia sie gromy ale nic to.Skladam zyczenia jak mnie poinformuja o czyms takim.Nigdy na tym zle nie wyszlam .Respekt w dwie strony .

tak, tylko córka już 2 tydzień o tym papla ....
 
więc nie sposób tego nie słyszeć...
 
tym bardziej, że wymyśliła jakieś wspólne jedzenie gdzieś w restauracji... echhhhh
08 lutego 2014 13:20 / 7 osobom podoba się ten post
Też miałam taka sytuację, chyba dwukrotnie... Zwykłe życzenia wszystkiego najlepszego są na miejscu... Kwiaty na urodziny kupiłam dla mojej PDP (w cebulkach) i posadziłam własnymi rączkami na ogrodzie... Z rodziną musiałabym być o wiele bliżej żeby silić się na jakikolwiek prezent poza grzecznościowym "Wszystkiego najlepszego". Ja dalej uważam, że pracownik (a czułam się tylko pracownikiem) nie powinien wychodzić z prezentami do pracodawcy...))))
08 lutego 2014 13:26
piszcie piszcie.
Zrobię sobie wieczorem za i przeciw i może zdecyduje co począć 19 lutego
08 lutego 2014 13:34
pytam ogólnie: wypada kupić czy nie wypada kupić coś dla rodziny PDP, w moim konkretnym przypadku -córce?
 
nie pytam czy za swoje czy za babcine..... -_-
 
08 lutego 2014 13:39 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Też miałam taka sytuację, chyba dwukrotnie... Zwykłe życzenia wszystkiego najlepszego są na miejscu... Kwiaty na urodziny kupiłam dla mojej PDP (w cebulkach) i posadziłam własnymi rączkami na ogrodzie... Z rodziną musiałabym być o wiele bliżej żeby silić się na jakikolwiek prezent poza grzecznościowym "Wszystkiego najlepszego". Ja dalej uważam, że pracownik (a czułam się tylko pracownikiem) nie powinien wychodzić z prezentami do pracodawcy...))))

Ja miałam urodziny w de córki zrobiły mi tort,i dostałam masę prezentów ,więc chyba za mało złożyć tylko życzenia kiedy były urodziny córki,drugiej córce ponieważ byłam w Polsce wysłałam kartkę
08 lutego 2014 13:39
mzap88

pytam ogólnie: wypada kupić czy nie wypada kupić coś dla rodziny PDP, w moim konkretnym przypadku -córce?
 
nie pytam czy za swoje czy za babcine..... -_-
 

Jak nie jesteś z nią w zażyłych stosunkach,to zwykłe życzenia wystarczą,skoro już podała do wiadomości,że ma urodziny.Chyba,że Ty w swoje urodziny też dostałaś od niej coś.
08 lutego 2014 13:40
wiewiorka

Jak nie jesteś z nią w zażyłych stosunkach,to zwykłe życzenia wystarczą,skoro już podała do wiadomości,że ma urodziny.Chyba,że Ty w swoje urodziny też dostałaś od niej coś.

Na szczęśćie nie trafiło, żebym tu była w swoje urodziny i mam nadzieję, nie trafić...
08 lutego 2014 13:42 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

Na szczęśćie nie trafiło, żebym tu była w swoje urodziny i mam nadzieję, nie trafić...

no to ja złożyłabym tylko życzenia.
08 lutego 2014 13:46 / 3 osobom podoba się ten post
Zgadzam się.Najlepiej zachować relację-pacownik-pracodawca i sprawy się nie komplikują.
08 lutego 2014 13:56 / 4 osobom podoba się ten post
Malina

Ja miałam urodziny w de córki zrobiły mi tort,i dostałam masę prezentów ,więc chyba za mało złożyć tylko życzenia kiedy były urodziny córki,drugiej córce ponieważ byłam w Polsce wysłałam kartkę

W Niemczech jest to standartowe zachowanie pracodawcy wobec pracownika....- prezent okolicznościowy. Uważam, że naruszam zasady jeżeli te relacje odwracam... Mogę złożyć życzenia, lub uczynić jakiś miły gest, ale nie powinnam wychodzić z prezentem jeżeli dalej jestem na stopie pracownik-pracodawca...))))
08 lutego 2014 13:58 / 4 osobom podoba się ten post
Ja u mojej PDP jestem 3 tyg i w tym czasie byly juz 3 przyjecia urodzinowe. Zlozylam zyczenia i tyle. Babcia nie chciala isc na przyjecia to przynosili nam walowke do domu i wcale nie mialam poczucia ze czegos oczekuja w zamian. Zreszta trafilam na fajna rodzinke.