Segregacja śmieci w Niemczech

10 lutego 2014 10:42 / 5 osobom podoba się ten post
Lepiej niech się chłopak dowie wszystkiego przed wyjazdem, żeby później nie musiał śmieci z worków przebierać, bo mu nie odbiorą. Tak zrobiła niestety moja zmienniczka - jak przyjechałam, to 3 worki na plastiki stały w piwnicy. Trochę dziwne to było, bo z dziadkiem na 2 tygodnie produkuje się jeden worek, a co 2 tygodnie zabierają. No ale ok - pomyślałam, że może zapomniała wystawiać. No i je wystawiłam i ich nie odebrali. Patrzę, a worki porozrywane i spojrzałam, co tam w nich jest, a tam wszystko było - papiery, obierki od ziemniaków i inne cuda. No i 3 worki musiałam przebrać - szczęśliwa to nie byłam:)
10 lutego 2014 10:46 / 2 osobom podoba się ten post
Pewnie,że lepiej wiedzieć.Dodam jeszcze,że na plastikowych workach,nie pamietam,czy na pojemnikach również jest napisane,co do nich mozna wrzucać.Gospodarstwa domowe dostają harmonogram wywozu śmieci,być może tam tez jest adnotacja co do czego.
10 lutego 2014 10:54 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Pewnie,że lepiej wiedzieć.Dodam jeszcze,że na plastikowych workach,nie pamietam,czy na pojemnikach również jest napisane,co do nich mozna wrzucać.Gospodarstwa domowe dostają harmonogram wywozu śmieci,być może tam tez jest adnotacja co do czego.

I ten harmonogram jest scisle przestrzegany, nie ma tak, ze wystawisz inne worki w jakis tam dzien - nie zabiora, smieciarki sa wyspecjalizowane.
10 lutego 2014 10:57 / 7 osobom podoba się ten post
wichurra

Lepiej niech się chłopak dowie wszystkiego przed wyjazdem, żeby później nie musiał śmieci z worków przebierać, bo mu nie odbiorą. Tak zrobiła niestety moja zmienniczka - jak przyjechałam, to 3 worki na plastiki stały w piwnicy. Trochę dziwne to było, bo z dziadkiem na 2 tygodnie produkuje się jeden worek, a co 2 tygodnie zabierają. No ale ok - pomyślałam, że może zapomniała wystawiać. No i je wystawiłam i ich nie odebrali. Patrzę, a worki porozrywane i spojrzałam, co tam w nich jest, a tam wszystko było - papiery, obierki od ziemniaków i inne cuda. No i 3 worki musiałam przebrać - szczęśliwa to nie byłam:)

Na 1szym wyjeździe mąż PDP chodził do kubełków i sprawdzał czy ja aby prawidłowo śmieci wrzucam:):):)
 
Może niektórych temat zirytował,ale bądźmy obiektywni - zakładano już głupsze tematy i zadawano głupsze pytania......Czy wszyscy na dzień dobry byliśmy tacy mądrzy,tacy "hej do przodu",wszystkowiedzący?????Przypuszczam ,że jednak nie-ja nie byłam:):):)I wciąż jeszcze wielu rzeczy nie wiem:):):):)
Forum spełnia w pewnym sensie taka  funkcje informacyjno -wychowawczą-,wszyscy z tego korzystamy,a że czasem ktoś zada dziwne pytanie....zauważcie ,że nie było chyba jeszcze tematu na forum ,na który nie udzielono by choć jednej odpowiedzi.Dla każdego ważne jest co innego-jeden zapyta o nocne wstawanie ,drugi o śmieci i nie ma się co denerwować:):):):):)Jak się wyjeżdża 1szy raz to chciałoby się wiedzieć jak najwięcej:):):):)czy to jest takie dziwne albo denerwujące????Może czasem zabawne,owszem,ale nic poza tym.Tak myślę.
10 lutego 2014 11:34 / 1 osobie podoba się ten post
Nie jestem pępkiem świata i nie pretenduję do tego, aby tworzyć o sobie (lub dla siebie) osobnego wątku.

Tak, masz rację, mam peeeełną listę pytań. Jak to się mawia? Kto pyta, nie (z)błądzi, czyż nie?
10 lutego 2014 11:38 / 1 osobie podoba się ten post
betrojer

Jak od strony praktycznej wygląda segregowanie śmieci w niemieckich domach?

E, Betrojer ,czy Ty przypadkiem nie jestes jaki "Agent Tomek "? ---:)))))))....
10 lutego 2014 11:41 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

No bez przesady,temat jak każdy inny.Już bardziej wkurza mnie 20 kolejnych WITAM czy SZUKAM KOLEŻANKI.
Poza tym Fiber,naprawde jest mnóstwo innych powodów do nerwacji:)A Ty moja droga masz o siebie dbać ,bo inaczej my się wszyscy denerwujemy czy aby nie dostałaś zawału albo cuś!!!!!Wrrrrrrrrrr

kochana jesteś ! dziękuję za troskę !!!!
10 lutego 2014 11:52
emilia

I ten harmonogram jest scisle przestrzegany, nie ma tak, ze wystawisz inne worki w jakis tam dzien - nie zabiora, smieciarki sa wyspecjalizowane.

Bardzo dobre rozwiazanie właśnie było w Szwajcarii - kupowało sie worki b.drogie i tam można było ładowac wszystko cena śmieci była wkalkulowana w koszt worka.Butelki albo zwrotne albo pojemniki, na papier też.Duże gabaryty podzielone na drewno,metal i inne odbierane wg harmonogramu.Ale było tez inne rozwiązanie można było zawieść śmieci na taki duży plac za nie wielka opłata zostawic i w zamian mozna było sobie coś wybrać  np.książki.
10 lutego 2014 11:58 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Bardzo dobre rozwiazanie właśnie było w Szwajcarii - kupowało sie worki b.drogie i tam można było ładowac wszystko cena śmieci była wkalkulowana w koszt worka.Butelki albo zwrotne albo pojemniki, na papier też.Duże gabaryty podzielone na drewno,metal i inne odbierane wg harmonogramu.Ale było tez inne rozwiązanie można było zawieść śmieci na taki duży plac za nie wielka opłata zostawic i w zamian mozna było sobie coś wybrać  np.książki.

To w Zurichu jest inaczej. 
W miescie obowiazuja tylko biale worki z napisem, te worki nastepnie wrzuca sie do normalnego pojemnika, ale NIE wolno wrzucac innych ! One sa drogie, ale dodatkowo za wywoz smieci tez jest oplata. Do tego osobno pakujemy pakiery, osobno kartony, osobno (!) kartony z aluminium, osobne, czarne worki na jakies tam domowe zbedne gzory, specjalne torebki kompostowe na zielone odpadki (osobny pojemnik), jest dzien wyznaczony na zbiorke malych gratow, ogolnie - paranoja ! Pojemniki na ulicy na szkla i puszki, a do sklepow - PET-y i plastikowe butelki np. po smietance do kawy.
10 lutego 2014 12:33 / 3 osobom podoba się ten post
Prosze nie "zasmiecac" tematu .Temat Szwajcaria w innym watku.
"Co nas czeka w Szwajcarii "
10 lutego 2014 12:49 / 2 osobom podoba się ten post
zosia_samosia

Prosze nie "zasmiecac" tematu .Temat Szwajcaria w innym watku.
"Co nas czeka w Szwajcarii "

Zosiu,czyli tak,czy owak posegregować trzeba;-))).
10 lutego 2014 13:40
Tutaj gdzie jestem też sa worki.Do papieru,plastiku-można pobrać w Edece przy kasie,wydaje mi sie,że za darmo/nie wiem ,bo syn PDP mi je dostarcza/.Ale czarne,do niesortowanych odpadów,sa bardzo drogie/18 euro/20 szt/.Butelki plastikowe i szklane w automatach,a reszte szkła w pojemniki miejskie.
10 lutego 2014 16:28 / 1 osobie podoba się ten post
Tak - są za darmo te worki.
Ja sobie zawsze biorę do Polski, bo w moim mieście je wydzielają - po jednym na miesiąc. Latem to nigdy nie starcza i można wtedy iść do gminy i dadzą człowiekowi drugi worek.... śmieszne to dla mnie takie wydzielanie i żeby musieć latać po jeden worek. Biorę więc z Niemiec i po problemie.
10 lutego 2014 17:27
betrojer

Jeżeli nie chcesz odpisywać, to nie pisz. Po co sobie ciśnionko podnosić? Tematy, które mnie interesują, nie muszą interesować Ciebie. Ja to rozumiem. Zrozum i Ty. :)

a ile czasu Ty juz jesteś w Niemczech , że zawalasz te forum takimi pierdoletami ?????? jak mnie wkur......isz - to wtedy pogadamy !!!!!!!!!!
 
10 lutego 2014 17:36 / 2 osobom podoba się ten post
fiber39

a ile czasu Ty juz jesteś w Niemczech , że zawalasz te forum takimi pierdoletami ?????? jak mnie wkur......isz - to wtedy pogadamy !!!!!!!!!!
 

Nie jestem w Niemczech. Jestem w Polsce i czekam na wyjazd.
 
Czy zawalam czymś to forum? Chodzi Tobie o ten wątek o segregowaniu śmieci? To jest według Ciebie zawalaniem forum? Eeej, uśmiechnij się lepiej. :)
 
Chętnie możemy pogadać. Ja jestem otwarty na dyskusję, byle tylko merytoryczna była a nie o d... Maryny. :)))