Rozwiązanie umowy zlecenie

16 lutego 2014 01:05
witajcie, nie wiem czy wybrałam dobry wątek ale chodzi mi własnie o rozwiązania umowy zlecenia na delegacji. moja firma mi nie płaci,,rodzina zapłaciła w listopadzie za grudzień a ja dalej nie mam pieniędzy, chciałabym tą umowę rozwiązać ale jak? wiem jeśli chodzi o punkt teoretyczny ale ja jestem na nowej delegacji, babka mnie bije , szydzi , firma nie reaguje prosze o pomoc jak wrócic do domuu!
16 lutego 2014 01:43
nadianaaaa

witajcie, nie wiem czy wybrałam dobry wątek ale chodzi mi własnie o rozwiązania umowy zlecenia na delegacji. moja firma mi nie płaci,,rodzina zapłaciła w listopadzie za grudzień a ja dalej nie mam pieniędzy, chciałabym tą umowę rozwiązać ale jak? wiem jeśli chodzi o punkt teoretyczny ale ja jestem na nowej delegacji, babka mnie bije , szydzi , firma nie reaguje prosze o pomoc jak wrócic do domuu!

A masz w umowie jakie masz prawa??? Jezeli firma nie płaci to nie jest dobrz moim skromnym zdaniem ,lepiej zamowic przewoznika i jak naszybciej uciekac do domu i szukac nowej solidniejszej firmy!!!!
16 lutego 2014 01:46
Zakręcona Mamuela

A masz w umowie jakie masz prawa??? Jezeli firma nie płaci to nie jest dobrz moim skromnym zdaniem ,lepiej zamowic przewoznika i jak naszybciej uciekac do domu i szukac nowej solidniejszej firmy!!!!

wiem, ale firma mnie karami straszy. nic nie płacą , ja sie po prostu boje, 
16 lutego 2014 01:52
nadianaaaa

wiem, ale firma mnie karami straszy. nic nie płacą , ja sie po prostu boje, 

Przeczytaj umowe co ci wolno a czego !!!Noz nie powinno byc tak ze nie mozna zrezygnowac jak sa takie sytuacje,nie wiem dlaczego pdp tak  sie zachowuje moze rodzina cos poradz jutro moze wiecej kolezanek sie wypowie Kasi 63 jest dosc dobrze zorientowana z przepisami wie duzo postaraj sie jutoz nia jakos wymienic informacjami powinna pomuc")))))))))) powodzonka
16 lutego 2014 08:23 / 1 osobie podoba się ten post
to co piszesz to skandal !!!!!!

czyli grudzien pracowalas za darmo, styczen pracowalas za darmo , i jeszcze polowa lutego !!!!

Dziewczyno, 2 i pol miesiaca pracujesz ZA DARMO !!!!!!!

Musze Ci powiedziec - jestes leta jak skarpeta , zeby dopiero teraz cos z tym robic!!!

Koniecznie musisz to zglosic !!! Najlepiej idz od razu na Policje, jesli to nie jest sprawa dla nich to Cie pokieruja gdzie masz isc!!!

I co to za firma jest ???????!!!!!!!!
16 lutego 2014 08:44 / 1 osobie podoba się ten post
nadianaaaa

witajcie, nie wiem czy wybrałam dobry wątek ale chodzi mi własnie o rozwiązania umowy zlecenia na delegacji. moja firma mi nie płaci,,rodzina zapłaciła w listopadzie za grudzień a ja dalej nie mam pieniędzy, chciałabym tą umowę rozwiązać ale jak? wiem jeśli chodzi o punkt teoretyczny ale ja jestem na nowej delegacji, babka mnie bije , szydzi , firma nie reaguje prosze o pomoc jak wrócic do domuu!

Najlepiej idź do lekarza i poślij im zwolnienie lekarskie, a w międzyczasie rozwiąż umowę-zlecenie w trybie natychmiastowym z uwagi na brak zapłaty za wykonaną pracę. PDP nie pozwalaj się uderzyć, jak Cię dotknie to wzywaj policję. Powiadom rodzinę że jest agresywna i że tak się nie da pracować. Nie wiem co jeszcze robisz w firmie, która zalega ponad miesiąc z wypłatą. Powinnaś uciekać stamtąd gdzie pieprz rośnie. A najlepiej znajdź w net nową pracę i od razu przejedź w nowe miejsce do pracy. Poczytaj opinie o firmie zanim się z kimś zwiążesz. A o swojej napisz koniecznie w opiniach i nie bój się żadnych kar.
16 lutego 2014 09:50 / 4 osobom podoba się ten post
nadianaaaa

witajcie, nie wiem czy wybrałam dobry wątek ale chodzi mi własnie o rozwiązania umowy zlecenia na delegacji. moja firma mi nie płaci,,rodzina zapłaciła w listopadzie za grudzień a ja dalej nie mam pieniędzy, chciałabym tą umowę rozwiązać ale jak? wiem jeśli chodzi o punkt teoretyczny ale ja jestem na nowej delegacji, babka mnie bije , szydzi , firma nie reaguje prosze o pomoc jak wrócic do domuu!

Po pierwsze wyślij maila do firmy z informacją, że stan podopiecznej nie jest zgodny z tym, co Ci podała firma. Po drugie wyślij wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym ze względu na brak współpracy z firmą, która ma w umowie wsółpracę z Tobą - tak mi się wydaje. Bo nie wiem co masz w umowie. Ta praca którą teraz wykonujesz jest niezezpieczna dla Ciebie. Po drugie zażądaj natychmiastowej wypłaty, jak nie to papapa. Za darmo sie nie pracuje, to też jest powód do wypowiedzenia umowy. 
Dobrym pomysłem jest powiadomienie policji o agresywnej pdp. Nic na telefon, tylko pisemnie. 
16 lutego 2014 10:09 / 5 osobom podoba się ten post
nadianaaaa

wiem, ale firma mnie karami straszy. nic nie płacą , ja sie po prostu boje, 

Kary to straszak dla takich bojących!!!.W ogóle o tym nie myśl!!!Sprawdź w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia/KRAZ/ czy ta firma jeszcze istnieje skoro ponad 2 mce Ci nie płaci -może juz znikneła.....Podstawa do natychmiastowego wypowiedzenia umowy zlecenia jest niedotrzymanie warunkow umowy przez firmę i rażąco niezgodny z opisem stan podopiecznej.Zerknęłam na profil,znasz dobrze język więc spokojnie z rodzina możesz porozmawiac -dziwie sie ,ze nic do tej pory nie zrobiłaś-tyle czasu bez wypłaty i dopiero teraz Cie ruszyło!!!!!!Dowiedz się czy rodzina za kolejne mce -grudzień ,styczeń i luty wpłacała jakies pieniądze firmie!Do firmy wystosuj pismo wypowiadajace w trybie natychmiastowym, powołując sie na odpowiednie punkty w umowie,te których firma nie dotrzymała.Meilem i pocztą.Rodzinę poinformuj o sytuacji o tym że nie otrzymujesz wypąłty od 2,5 mca, o rękoczynach ze strony PDP-zamawiaj busa,wracaj do domu bierz umowe i do prawnika a firmę jeśli jeszcze istnieje podaj do sądu.Rozumiem ,że z firmą nie masz żadnego kontaktu bo nic nt temat nie piszesz.A jesli masz,to jak tłumaczy ona tak drastyczne opóźnienienie w wypłatach.
Jesli firma jest na forum wpisz opinię w odpowiednim wątku.I nie bój sie działać!!!Nieuczciwe firmy bazują własnie na tym!!!Na strachu opiekunek,na ich niewiedzy,bezsilności itp.W obecnej sytuacji firma nie ma ani jednej podstawy żeby naliczyc jakiekolwiek kary!!!Poza tym takie zapisy w umowach sa nielegalne-balansują na granicy prawa-każdy prawnik to potwierdzi.Rusz się i działaj!!!!
16 lutego 2014 13:11
Coś okropnego z tymy agencjami. Ciśnienie mi skoczyło jak przeczytałam...
Już sam brak wypłaty jest podstawą do rozwiązania umowy. Jeśli napiszesz meila ,że w związku z niewywiązaniem się z wypłaty wypowiadasz umowę w trybie natychmiastowym. Zarezerwuj busa i poprostu wyjedz.
Po powrocie do domu upomnij się o swoje pieniądze,jeśli nie dostaniesz zgłoś sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy. Gwarantuję Ci,że odzyskasz wszystko z odsetkami.
16 lutego 2014 15:07 / 1 osobie podoba się ten post

Wpis usunięty ze względu na publikację danych osobowych osób prywatnych. Moderator

16 lutego 2014 15:18 / 3 osobom podoba się ten post
robert72

Wpis usunięty ze względu na publikację danych osobowych osób prywatnych. Moderator

Czy ta kara zasądzona jest przez sąd? Na jakiej podstawie agencja żąda tej kary? Jeśli przysłali tylko pismo informujące o wpłacie kary to mogą ją pocałować w nos. Chyba ,ze jej nie wypłacili pensji za miesiąc pracy? Jeśli tak ,powótrzę się,żeby udała sie do Państwowej Inspekcji Pracy.
16 lutego 2014 15:24
nadianaaaa

witajcie, nie wiem czy wybrałam dobry wątek ale chodzi mi własnie o rozwiązania umowy zlecenia na delegacji. moja firma mi nie płaci,,rodzina zapłaciła w listopadzie za grudzień a ja dalej nie mam pieniędzy, chciałabym tą umowę rozwiązać ale jak? wiem jeśli chodzi o punkt teoretyczny ale ja jestem na nowej delegacji, babka mnie bije , szydzi , firma nie reaguje prosze o pomoc jak wrócic do domuu!

Jak ,to jak????????????????????????????????????????   Nie no trzymajcie mnie,bo nie wytrzmam,whrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr      Umiesz czytać,to przeczytaj swoja umowę....
 
 
 
 
Podaj firme do .....
A z reszta,po co ja się wysilam,ide zapalic i wróce wieczrem:(Szkoda moich nerwów:(
16 lutego 2014 15:28
informacja ustna od pracownicy w oparciu o paragraf umowy który mówi, ze za samowolne opuszczenie stelli jest taka kara, nie wypłacono wynagrodzenia. Przysłali pismo o rozwiazaniu umowy przez z nich!!!!! Nie ma wzmiankio zgodzie na wyjazd od tej szefowej i o tym, ze kobieta wczesniej email i tel poinformowala o rozwiazaniu umowy w trybie natychmiastowym
16 lutego 2014 15:30
robert72

Wpis usunięty ze względu na publikację danych osobowych osób prywatnych. Moderator

Email do firmy nie rozwiązuje sprawy. Trzeba koniecznie wysłać listem poleconym wypowiedzenie i mieć mocne dowody na natychmiastowe rozwiązanie umowy.
Wiadomym jest że firmy zawsze będą chciały się sianem wykręcić?
16 lutego 2014 15:32 / 3 osobom podoba się ten post
robert72

informacja ustna od pracownicy w oparciu o paragraf umowy który mówi, ze za samowolne opuszczenie stelli jest taka kara, nie wypłacono wynagrodzenia. Przysłali pismo o rozwiazaniu umowy przez z nich!!!!! Nie ma wzmiankio zgodzie na wyjazd od tej szefowej i o tym, ze kobieta wczesniej email i tel poinformowala o rozwiazaniu umowy w trybie natychmiastowym

Wedlug mnie e-mail to dowod w sprawie. Jesli napisala rezygnacje i po dwoch tygodniach opuscila miejsce pracy, to firma niewiele moze.