Stan zdrowia kandydatów pracujących w opiece

16 stycznia 2015 08:48 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Oj tam ! ....to tylko na początku tego topiku było o " nadużywających opiekunkach "..... teraz już wszystko pozamiatane - temat jak to zwykle u nas bywa zszedł " na psy " ...ale przyznam się , że czytam z zainteresowaniem , bo jeszcze wszystko przede mną ! ......a bo to wiadomo , czy nie zacznę na stare lata popijać ? -:)))))))))

Tradycja w narodzie rzecz świeta))))
16 stycznia 2015 09:57

Czy życzycie sobie rozdzielenia tego tematu na dwa tematy, np:


1. "Alkoholizm jako choroba"


2. "Stan zdrowia...."


 


?

16 stycznia 2015 10:08 / 1 osobie podoba się ten post
Ja juz nie chcę o alkoholizmie bo mam zawroty głowy jak czytam.
16 stycznia 2015 10:14 / 3 osobom podoba się ten post
Pomoc forum1

Czy życzycie sobie rozdzielenia tego tematu na dwa tematy, np:


1. "Alkoholizm jako choroba"


2. "Stan zdrowia...."


 


?

Jakby nie rozdzielił to i tak "śmietnik" bedzie w rodzaju -  hiiiii ,hahaha i buuuuhahaha .
16 stycznia 2015 10:25 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Ja juz nie chcę o alkoholizmie bo mam zawroty głowy jak czytam.

 
Martusia dbaj o siebie, nie czytaj!!!!
Wrócisz do tematu jak ci będzie potrzebny a jak nie to nie wrócisz.
 
Czy podzielić tematy??? Mnie tam wszystko jedno.
Akurat mam jakąś tam wiedzę to się wypowiadam.
Ale jeśli dzielić to zatytuować UZALEŻNIENIA.
Jest ich dużo i też robią spustoszenia w organiźmie i w psychice.
Mam na myśli nikotynizm, lekomanie, narkomanie, uzależnienie od seksu, bulimia, anoreksja.
 
 
 
 
 
 
 
16 stycznia 2015 10:29 / 9 osobom podoba się ten post
Gosiap

 
Martusia dbaj o siebie, nie czytaj!!!!
Wrócisz do tematu jak ci będzie potrzebny a jak nie to nie wrócisz.
 
Czy podzielić tematy??? Mnie tam wszystko jedno.
Akurat mam jakąś tam wiedzę to się wypowiadam.
Ale jeśli dzielić to zatytuować UZALEŻNIENIA.
Jest ich dużo i też robią spustoszenia w organiźmie i w psychice.
Mam na myśli nikotynizm, lekomanie, narkomanie, uzależnienie od seksu, bulimia, anoreksja.
 
 
 
 
 
 
 

Nikotynizm i uzależnienie od seksu:)Reszta mnie nie dotyczy:)To powiadasz ,że czynią zmiany w psychice???/To drugie też????????Mam rozumieć ,że od lat jestem szurnięta i dopiero dziś Ty mi to uświadomiłaś??????Wiedziałam,że po coś weszłam na to forum:):):):)Ale ,kurde-rzucać mam w ramach leczenia uzależnień????Pozbawiac sie dobrowolnie najfajniejszych przyjemnosci?????Eeeeee,nie -to juz niech będzie ,że jestem szurnięta:):):):)Nieuleczalnie:):):):)
16 stycznia 2015 10:33 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Nikotynizm i uzależnienie od seksu:)Reszta mnie nie dotyczy:)To powiadasz ,że czynią zmiany w psychice???/To drugie też????????Mam rozumieć ,że od lat jestem szurnięta i dopiero dziś Ty mi to uświadomiłaś??????Wiedziałam,że po coś weszłam na to forum:):):):)Ale ,kurde-rzucać mam w ramach leczenia uzależnień????Pozbawiac sie dobrowolnie najfajniejszych przyjemnosci?????Eeeeee,nie -to juz niech będzie ,że jestem szurnięta:):):):)Nieuleczalnie:):):):)

Kasiunia, ty chyba wiesz o czym ja mowie??? Co innego jest lubieć seks a co innego być od seksu uzależnionym.   Seks to piękna sprawa, ja też go lubię.................:):):):):):):)
16 stycznia 2015 10:48 / 5 osobom podoba się ten post
Gosiap

Kasiunia, ty chyba wiesz o czym ja mowie??? Co innego jest lubieć seks a co innego być od seksu uzależnionym.   Seks to piękna sprawa, ja też go lubię.................:):):):):):):)

Hi hi hi może obie jesteśmy uzależnione tylko nie wiemy ,że jesteśmy:):):):)
 
A na poważnie i w temacie własciwym to pracowałam kiedyś z agencja ,która nie zatrudniała ani rencistek ani emerytek ,zakładając ,że te pierwsze skoro maja rentę to nie są zdrowe, a te drugie -emerytki to juz nie ten wiek,zeby opiekunka być.W pewnym sensie rozumiem to jako obrone przed chorujacymi na szteli opiekunkami.Swego rodzaju dyskryminacja i asekuracja z jednej strony.Z drugiej  ,jak ktoś w naszym kraju dostanie te rentę tzn że chory jest na coś naprawdę.
W sumie jak tak poczytac ,posluchac i poobserwowac to wśród opiekunek chyba przoduje nadciśnienie i zwiazane z tym zaburzenia układu krażenia ,a na drugim miejscu zwyrodnienia kregosłupa.Oraz przejsciowo wszystkie dolegliwości zwiazane z menopauzą.Pozostałe schorzenia np. czynna choroba wrzodowa,nowotwory czy choroby psychiczne stanowia chyba margines schorzeń ,jakimi obarczone sa wyjeżdżające do pracy panie.O alkoholizmie celowo nie wspominam - dla mnie to nie choroba tylko nałóg taki sam jak moje papieroski.Mówię o prawdziwych chorobach,któe czesto gęsto utrudniaja pracę a nawet moga stanowić niebezpieczeństwo jesli opiekunka mieszka sama z niemobilnym czy demencyjnym PDP ,ktory nie bedzie umiał w razie potrzeby wezwać pomocy....Ale oczywiście wszystkie i te zdrowe i te chore jadąc zakładamy,ze nic sie nie wydarzy.I nie wszystkie np.wykupujemy sobie dodatkowe ubezpieczenia w razie W.A ja jestem zdania,ze lepiej te pare złotych poswięcić niz liczyć na usługi ograniczonego koszyka świadczeń EKUZ,której to karty częśto nie dane nam obejrzeć przez cały czas trwania kontraktu:) 
16 stycznia 2015 10:57 / 4 osobom podoba się ten post
Problem Alinki nazywa się współuzależnieniem.
 
Ludzie nie dotknięci uzależnieniami ale wplątani w problemy uzależnionych nazywani są współuzależnionymi.
16 stycznia 2015 11:06 / 7 osobom podoba się ten post
kasia63

Nikotynizm i uzależnienie od seksu:)Reszta mnie nie dotyczy:)To powiadasz ,że czynią zmiany w psychice???/To drugie też????????Mam rozumieć ,że od lat jestem szurnięta i dopiero dziś Ty mi to uświadomiłaś??????Wiedziałam,że po coś weszłam na to forum:):):):)Ale ,kurde-rzucać mam w ramach leczenia uzależnień????Pozbawiac sie dobrowolnie najfajniejszych przyjemnosci?????Eeeeee,nie -to juz niech będzie ,że jestem szurnięta:):):):)Nieuleczalnie:):):):)

Sorki że wybitnie nie w temacie, ale zrobiłaś mi dzień :))))))))
 
Teraz muszę zastanowić się nad sobą, i to poważnie... W dodatku zdaje się że nie sama a w czyimś towarzystwie ;)))
NIe mogę, będę pokwikiwać ze śmiechu do wieczora :)))
Idę w czorty bo jeszcze ze dwa takie posty i windla będę musiała od dziadka pożyczyć :))))))))
16 stycznia 2015 11:10 / 4 osobom podoba się ten post
A tak,jesli Kasia63 i Arabrab będą pisac to mogę czytać i o alkoholizmie i o wszystkim ,uzależnieniach, o chorobach,a nawet seksie:)
16 stycznia 2015 11:13 / 4 osobom podoba się ten post
Lili

Sorki że wybitnie nie w temacie, ale zrobiłaś mi dzień :))))))))
 
Teraz muszę zastanowić się nad sobą, i to poważnie... W dodatku zdaje się że nie sama a w czyimś towarzystwie ;)))
NIe mogę, będę pokwikiwać ze śmiechu do wieczora :)))
Idę w czorty bo jeszcze ze dwa takie posty i windla będę musiała od dziadka pożyczyć :))))))))

 
 
Szkoda, że idziesz Lili ale może wrócisz............
Ja bym cię chętnie poczytała jak się rozstajesz z papierosami.
Bo ja to robie chyba od dupy strony i mi to nie wychodzi.
Pozdrawiam i życzę seksownej randki :):):):):):):
 
16 stycznia 2015 11:36 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Nikotynizm i uzależnienie od seksu:)Reszta mnie nie dotyczy:)To powiadasz ,że czynią zmiany w psychice???/To drugie też????????Mam rozumieć ,że od lat jestem szurnięta i dopiero dziś Ty mi to uświadomiłaś??????Wiedziałam,że po coś weszłam na to forum:):):):)Ale ,kurde-rzucać mam w ramach leczenia uzależnień????Pozbawiac sie dobrowolnie najfajniejszych przyjemnosci?????Eeeeee,nie -to juz niech będzie ,że jestem szurnięta:):):):)Nieuleczalnie:):):):)

No jakie spustoszenia?;)))
Wędzone dłużej się trzyma,a jeżeli chodzi o to drugie to się można przypadkiem rozdwoić;)))
16 stycznia 2015 11:37
Marta

A tak,jesli Kasia63 i Arabrab będą pisac to mogę czytać i o alkoholizmie i o wszystkim ,uzależnieniach, o chorobach,a nawet seksie:)

".....a nawet o seksie"Nie lubisz czytac o seksie?To już nic nie napiszę:)Sorki:):):):)hi hi hi
16 stycznia 2015 12:47 / 2 osobom podoba się ten post
    andrejko, pomyślę ale teraz zakupy bo w lodowce tylko światło i moje damy w sobotę i w niedziele z głodu umrą. ooooooo rany!!!! Już będzie temat "opiekunka uzależniona od internetu ( i forum) zaniechała obowiązkow"  :):):):):):):):):):):):):):):):):)  
 
 
a nasze dzieci, wnuki uzależnione od komputerów (przecież my nie pracujemy spokojnie jak w rodzinie dzieją się nieprawidłowości), a faceci  w naszych domach, którzy nam spędzają sen z powiek bo są uzaleznieni od pilota telewizyjnego, wydawanie pieniędzy bez opamiętania ........................
 
to tak na prędce spłaszczyłam do żartu ale na prawdę tych tematów jest pełno i każda z nas się o nie ociera.