Za i przeciw pracy legalnie i na czarno

21 listopada 2017 08:24 / 5 osobom podoba się ten post
Helena2311

Kto postawił obiad?Podopieczny czy Herr Alzheimer?

Nie PDP....(usunięte) postawił obiad . Coś ostatnio często czytam , że jak Gowork to i jadanie w restauracjach .... Musi dobra firma jest .

21 listopada 2017 08:34 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie PDP....(usunięte) postawił obiad . Coś ostatnio często czytam , że jak Gowork to i jadanie w restauracjach .... Musi dobra firma jest .

Nie sprawdzam.
21 listopada 2017 11:26 / 3 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Dokładnie. Nikt nie zagwarantuje, ze jak pojadę z agencją pracy to będzie wszystko cacy, a jak na czarno to wszystko musi się od razu rypnąć. Każdy musi przemyśleć jak będzie dla niego lepiej, wygodniej

Dużo kobiet na rentach czy emeryturach albo z KRUSem jeździ na czarno. Dostają tygodniówki minimum 300 euro. Jak coś nie spasuje to po tygodniu mogą wiać. Wychodzą 1200 ze slabym językiem. A która firma im tyle zapłaci?
21 listopada 2017 12:55 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Dużo kobiet na rentach czy emeryturach albo z KRUSem jeździ na czarno. Dostają tygodniówki minimum 300 euro. Jak coś nie spasuje to po tygodniu mogą wiać. Wychodzą 1200 ze slabym językiem. A która firma im tyle zapłaci?

Masz rację. Dlatego kazdy wybiera to co dla niego jest ok, a ja staram się nie osądzać, nawet jeżeli mam inne zdanie. Nikt nie wie co by zrobił na miejscu innej osoby
21 listopada 2017 13:35
łut szczęścia...a moja koleżanka pracująca na czarno ....zmarła...usnęła podczas pauzy i się nie obudziła/ pisałam na forum/ Wcześniej rozmawiałyśmy o tym... to miał być jej ostatni raz... miała 42 lata. Koszty przewozu....ok.4tys e!!!!! szkoda gadać
21 listopada 2017 13:53 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

łut szczęścia...a moja koleżanka pracująca na czarno ....zmarła...usnęła podczas pauzy i się nie obudziła/ pisałam na forum/ Wcześniej rozmawiałyśmy o tym... to miał być jej ostatni raz... miała 42 lata. Koszty przewozu....ok.4tys e!!!!! szkoda gadać:placze1:

Można jechać z polisą nawet na czarno. W niektórych firmach tez trzeba się samemu ubezpieczać, więc nie widzę różnicy?
22 listopada 2017 17:13 / 1 osobie podoba się ten post
Helena2311

Kto postawił obiad?Podopieczny czy Herr Alzheimer?

Trzeba wyrozumiale patrzeć na tę chorobę...pdp :)
28 listopada 2017 11:57
jak dla mnie nie wchodzi w ogóle w grę "praca na czarno" w obcym Państwie i bez Umowy...
nigdy bym się na to nie zdecydowała.
28 listopada 2017 12:04
Barbara niepowtarzalna

Nie PDP....(usunięte) postawił obiad . Coś ostatnio często czytam , że jak Gowork to i jadanie w restauracjach .... Musi dobra firma jest .

ja nie wiem jak tam restauracje....
ale teraz pierwszy raz pojechałam (usunięte) i jest ok

31 lipca 2020 09:19

Jeżdże do Niemiec (usunięte). Wolę mieć zapewnioną umowę i wszystkie opłaty. W Niemczech za pracę na czarno można otrzymać ogromny mandat.   

31 lipca 2020 10:07 / 1 osobie podoba się ten post
Tylko legalnie wyjeżdżam i ńie polecam na czarno.Wiadomo firmy sa różne ale sa też takie z którymi można pracować spokojnie. Z różnych opowieści wiem jak dziewczyny baly się czy im rodzina zapłaci i jak wyjechać żeby nie stracić ostatniej tygodniowki.Ta praca i tak jest stresująca to po co sobie dokładać więcej nerwów. 
28 kwietnia 2021 10:21 / 1 osobie podoba się ten post
Ja wole wyjeżdżac z firmami bo mam pewnosc ze w razie jakiego wypadku ktos udzieli mi pomocy . Wole zarobic mniej ale czuc sie bezpieznie 
28 kwietnia 2021 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
Zgadzam sie w 100 % , lepiej wyjechac z firma i miec pewnosc ze jak sie cos stanie to ktos udzieli mi pomocy. Pieniadze to nie wszystko , najwazniejsze zdrowie . 
14 grudnia 2022 13:50 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

łut szczęścia...a moja koleżanka pracująca na czarno ....zmarła...usnęła podczas pauzy i się nie obudziła/ pisałam na forum/ Wcześniej rozmawiałyśmy o tym... to miał być jej ostatni raz... miała 42 lata. Koszty przewozu....ok.4tys e!!!!! szkoda gadać:placze1:

Damessa, ale smutna sytuacja. :(