Pacjenci i ich potrzeby (molestowanie)

20 lutego 2014 09:57
Uspokoje Was, nie jestem molestowana, babcia spokojnie spi po sniadanku i nic mi nie grozi. Pisze w tym temacie bo w nocy nie moglam spac i wertujac forum trafilam na ten temat. Do czego zmierzam? Przeczytalam w tym tygodniu ksiazke pt." Wstydliwie przemilczana prawda o opiece nad osobami starszymi" (na faktach)jest tam rozdzial o nazwie "Milosc do grobowej deski" i zapewniam Was ze nie jest to rozdzial o pieknej milosci do grobowej deski ale opowiesc opiekuna ktory dostal pod opieke 85 letniego pana i jego 91 letnia zone, opisuje on gwalty "Meza" na "Zonie" az do jej smierci na co przyzwalala rodzina PDP bo takie "Tatus" ma potrzeby. Powiem Wam ze po przeczytaniu tego nie moglam spac do rana, zdalam sobie sprawe ze kazdemu w naszym "zawodzie" moze sie przytrafic taki przypadek i czy jestesmy na to przygotowane? A o to mala probka tego co opisuje ten opiekun (TYLKO DLA OPIEKUNEK O MOCNYCH NERWACH"

Po kilku godzinach nieustaj$cych zaczepek ze strony starszego pana nie
wiedzia!em, co zrobi'. Zadzwoni!em do syna i po m"sku wyja%ni!em
spraw". Powiedzia!, #e wie o tym, #e tata si" tak zachowuje. Cierpi na
rodzaj demencji, który zablokowa! u niego tzw. hamulce moralne, a
jednocze%nie cz"sto jest pobudzony seksualnie. Powiedzia!, #e mama
zawsze kocha!a ojca, on j$ i mam im pozwoli' na takie zachowanie,
jakie jest im potrzebne. Mówi!em, #e mama nie akceptuje potrzeb ojca,
boi si", ale nie chcia! s!ucha'.
Mo#ecie sobie wyobrazi' widok, jak 85-letni m"#czyzna z
opuszczonymi spodniami, z pe!nym nietrzymaniem potrzeb
fizjologicznych, z rozerwanym pampersem próbuje wzi$' na stoj$co od
ty!u swoj$ 91-letni$ ma!#onk"? Ona równie# nosi!a pampersa i mia!a
pe!ne nietrzymanie potrzeb fizjologicznych. Nawet si" nie wyrywa!a,
piszcza!a tylko po swojemu, ze strachu pu%ci! jej i zwieracz i p"cherz, ale
dziadek nie ustawa! w próbach trafienia we w!a%ciwe miejsce. Naprawd"
nie wiedzia!em, co robi'. Zostawi!em ich samych. S!ysza!em ca!y czas
jej specyficzne wycie i my%la!em, #e sam zaczn" wy'.
Po kilkunastu minutach zrobi!a si" cisza.
20 lutego 2014 10:10
Sówka

Uspokoje Was, nie jestem molestowana, babcia spokojnie spi po sniadanku i nic mi nie grozi. Pisze w tym temacie bo w nocy nie moglam spac i wertujac forum trafilam na ten temat. Do czego zmierzam? Przeczytalam w tym tygodniu ksiazke pt." Wstydliwie przemilczana prawda o opiece nad osobami starszymi" (na faktach)jest tam rozdzial o nazwie "Milosc do grobowej deski" i zapewniam Was ze nie jest to rozdzial o pieknej milosci do grobowej deski ale opowiesc opiekuna ktory dostal pod opieke 85 letniego pana i jego 91 letnia zone, opisuje on gwalty "Meza" na "Zonie" az do jej smierci na co przyzwalala rodzina PDP bo takie "Tatus" ma potrzeby. Powiem Wam ze po przeczytaniu tego nie moglam spac do rana, zdalam sobie sprawe ze kazdemu w naszym "zawodzie" moze sie przytrafic taki przypadek i czy jestesmy na to przygotowane? A o to mala probka tego co opisuje ten opiekun (TYLKO DLA OPIEKUNEK O MOCNYCH NERWACH"

Po kilku godzinach nieustaj$cych zaczepek ze strony starszego pana nie
wiedzia!em, co zrobi'. Zadzwoni!em do syna i po m"sku wyja%ni!em
spraw". Powiedzia!, #e wie o tym, #e tata si" tak zachowuje. Cierpi na
rodzaj demencji, który zablokowa! u niego tzw. hamulce moralne, a
jednocze%nie cz"sto jest pobudzony seksualnie. Powiedzia!, #e mama
zawsze kocha!a ojca, on j$ i mam im pozwoli' na takie zachowanie,
jakie jest im potrzebne. Mówi!em, #e mama nie akceptuje potrzeb ojca,
boi si", ale nie chcia! s!ucha'.
Mo#ecie sobie wyobrazi' widok, jak 85-letni m"#czyzna z
opuszczonymi spodniami, z pe!nym nietrzymaniem potrzeb
fizjologicznych, z rozerwanym pampersem próbuje wzi$' na stoj$co od
ty!u swoj$ 91-letni$ ma!#onk"? Ona równie# nosi!a pampersa i mia!a
pe!ne nietrzymanie potrzeb fizjologicznych. Nawet si" nie wyrywa!a,
piszcza!a tylko po swojemu, ze strachu pu%ci! jej i zwieracz i p"cherz, ale
dziadek nie ustawa! w próbach trafienia we w!a%ciwe miejsce. Naprawd"
nie wiedzia!em, co robi'. Zostawi!em ich samych. S!ysza!em ca!y czas
jej specyficzne wycie i my%la!em, #e sam zaczn" wy'.
Po kilkunastu minutach zrobi!a si" cisza.

Szok, nic innegi nie potrafie powiedziec...
20 lutego 2014 10:10
ja pitolę, nie wierzę w to, co czytam
20 lutego 2014 10:21
mzap88

ja pitolę, nie wierzę w to, co czytam

Wierzę.Widziałam coś takiego i to wcale nie w D........
20 lutego 2014 10:30
kasia63

Wierzę.Widziałam coś takiego i to wcale nie w D........

paranoja.....
 
 
jak widać, nie tylko w De można trafić na takich oszołomów
20 lutego 2014 12:04
a ja opiekowslam sie kobieta z zanikiem miesni i naszlam z pilegniarka na to jak ja ,,ujezdzal jej przyjaciel. nie jest to widok przyjemny
20 lutego 2014 12:16
gosia35

a ja opiekowslam sie kobieta z zanikiem miesni i naszlam z pilegniarka na to jak ja ,,ujezdzal jej przyjaciel. nie jest to widok przyjemny

Wszystko ok jezeli razem tego chca, wtedy to nie jest nasza sprawa
20 lutego 2014 12:57
U mojej koleżanki mąż PDP robił to za pomocą wibratora kilka razy dziennie,twierdząc że to jej pomaga w chorobie??????
20 lutego 2014 13:16
nie ktorych ludzi co nas szokuje ich nie dziwi
20 lutego 2014 13:19
jak juz kiedys pisaLAM CORKA P.OTTO LAT 90 POWIEDZIALA JESLI OJCIEC MA TAKIE POTRZEBY TO POWINNA JE OPIEKUNKA ZASPOKOIC BO PO TO CHYBA JEST
20 lutego 2014 13:23 / 2 osobom podoba się ten post
Sówka

Wszystko ok jezeli razem tego chca, wtedy to nie jest nasza sprawa

Ty ale on też rozbieral sie i paradował z goła du...a po chacie ...sorry  Dostał ode mnie ścierą po plecach i odechciało mu się . 
20 lutego 2014 13:48
Wydaje mi się, że Niemcy maja trochę inne podejście do nagości. Ale co innego jest chodzić nago po swojej łazience w czasie czynności higienicznych a co innego biegać nago po domu. Rozumiem PDP kiedy się przebiera do spania itp. Nie wiem jak bym się zachowała w ww. sytuacji. Coś tu jest nie tak ;-//
Kasia63 a w jakich sytuacjach Ty widziałaś takie przypadki ???
20 lutego 2014 13:51
Myyyycha a Ty co????????? hihihihihi erotyki to są ejjjjjj
20 lutego 2014 13:54
gosia35

Myyyycha a Ty co????????? hihihihihi erotyki to są ejjjjjj

Eeee tam erotyki !!!   Nie, chcę wiedzieć wiecej, co może powodować takie zachowanie PDP. 
20 lutego 2014 14:43 / 4 osobom podoba się ten post
Sówka

Wszystko ok jezeli razem tego chca, wtedy to nie jest nasza sprawa

Sowa ,podaj tytuł jakbys mogła.Wiem nie jest to przyjemne,ale interesuje mnie taki temat.
 
Tuta wprawdzie Pdp nie jest stara,ale schorowana.Rozmawiałysmu ostatno na temat sexu,widziałam w jej oczach smutek:(Powiedziała..
 
"On jest kochany,przytuli mnie,powie zawsze cos miłego,ale już nie sypiamy ze sobą.Zablokował się..Ja Go  rozumiem,ale jest mi przykro i mam potrzebę..."
 
 
Bardzo mi sie Jej żal zrobioło:(Naprawdę nie wygląda na Swoje lata,tym bardziej ,ze choroba wyniszcza:(:(:(
 
Wracajac do sexu staruszków....Kurcze,nie wiem co myśleć,jeśli oboje tego chcą,to czemu nie,ale bohater ksiązki opisał to tak,że staruszka cierpiała.
 
Wiecie co,może tak było całe życie ich wspólne?Sa przecież tacy mężczyźni,którzy zachowują się jak zwięrzęta,a ich żony po cichutku cierpią,bo tak trzeba,bo to mój mąż:(To są też inne roczniki,kiedyś małżeństwa też wyglądały inaczej,kobiety nie były takimi emancypantkami jak dzisiaj...Nie wiem,naprawde nie wiem,co myśleć:(