Pacjenci i ich potrzeby (molestowanie)

20 lutego 2014 14:54
hogata76

Sowa ,podaj tytuł jakbys mogła.Wiem nie jest to przyjemne,ale interesuje mnie taki temat.
 
Tuta wprawdzie Pdp nie jest stara,ale schorowana.Rozmawiałysmu ostatno na temat sexu,widziałam w jej oczach smutek:(Powiedziała..
 
"On jest kochany,przytuli mnie,powie zawsze cos miłego,ale już nie sypiamy ze sobą.Zablokował się..Ja Go  rozumiem,ale jest mi przykro i mam potrzebę..."
 
 
Bardzo mi sie Jej żal zrobioło:(Naprawdę nie wygląda na Swoje lata,tym bardziej ,ze choroba wyniszcza:(:(:(
 
Wracajac do sexu staruszków....Kurcze,nie wiem co myśleć,jeśli oboje tego chcą,to czemu nie,ale bohater ksiązki opisał to tak,że staruszka cierpiała.
 
Wiecie co,może tak było całe życie ich wspólne?Sa przecież tacy mężczyźni,którzy zachowują się jak zwięrzęta,a ich żony po cichutku cierpią,bo tak trzeba,bo to mój mąż:(To są też inne roczniki,kiedyś małżeństwa też wyglądały inaczej,kobiety nie były takimi emancypantkami jak dzisiaj...Nie wiem,naprawde nie wiem,co myśleć:(

Wyslalam Ci na poczte ta ksiazke w PDFie
20 lutego 2014 14:59 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

Wyslalam Ci na poczte ta ksiazke w PDFie

Ich libe Dich:)Danke:)
20 lutego 2014 14:59
To jest tylko urywek. Opiekun izolowal jak mogl babcie od dziadka ale i tak czasami udalo mu sie wkrasc do babci. Final byl taki ze ktoregos ranka znalazl dziadka spiacego u babci w lozku (tym szpitalnym z barierkami) babcia byla martwa, z tego co zrozumialam zmarla podczas seksu z dziadkiem
20 lutego 2014 15:00
Sówka

To jest tylko urywek. Opiekun izolowal jak mogl babcie od dziadka ale i tak czasami udalo mu sie wkrasc do babci. Final byl taki ze ktoregos ranka znalazl dziadka spiacego u babci w lozku (tym szpitalnym z barierkami) babcia byla martwa, z tego co zrozumialam zmarla podczas seksu z dziadkiem

O Jesuuuuuuu:(
20 lutego 2014 15:14
W wieku 90 lat ??  To chyba coś innego. Wiem, że popęd itd. ale w tym wieku to dobrze, że znajdzie coś do sikania a co dopiero reszta ;-///  Coś tu według mnie jest nie tak. Może są mężczyźni którzy długo mogą ale schorowany i stary !!  organ to nie fiutek faceta chociażby jeszcze w wieku 60 lat. Może całe życie podniecało go molestowanie żony i przemoc w łóżku i inaczej nie potrafił ???  może to objawy chorobowe - niedobór "czegoś" albo nadmiar "czegoś" innego w organiźmie ???
20 lutego 2014 15:20 / 4 osobom podoba się ten post
A ja to jestem straszny sceptyk co do takich historii ukazujcych się drukiem? Ten opiekun nie wiedział co ma zrobić? Mąż mojej pdp obcinał żonie AL paznokcie w piwnicy narzędziami conajmniej zardzewiałymi-- ja to tylko raz zobaczylam-- miał do wyboru albo Fusspflege albo ja zadzwonie tam gdzie sie dzwoni w takiej sytuacji. Zły był to mało powiedziane, ale nie odwołał juz żadnej wizyty Fusspflege.
Ta sytuacja przedstawiona w książce to dramat, a ktoś na tym pieniądze zarabia. "Spożnieni kochankowie" ?
 
20 lutego 2014 15:21 / 4 osobom podoba się ten post
Sówka

To jest tylko urywek. Opiekun izolowal jak mogl babcie od dziadka ale i tak czasami udalo mu sie wkrasc do babci. Final byl taki ze ktoregos ranka znalazl dziadka spiacego u babci w lozku (tym szpitalnym z barierkami) babcia byla martwa, z tego co zrozumialam zmarla podczas seksu z dziadkiem

Tak czytałam ten urywek,no i tam jest opisane o rodzaju otępienia ,na który cierpiał ten dziadek.Takie zachowania są typowe przy uszkodzeniu płata czołowego.Ale to zupełnie nie usprawiedliwiało sytuacji,bo istnieją srodki farmakologiczne,żeby to złagodzić,zwłaszcza,że często obok tego występuje agresja.Dziwię się ,że rodzina tych staruszków nic z tym nie zrobiła.Jakby lekami się nie dało,to zawsze pozostaje izolacja w szpitalu.
20 lutego 2014 15:42
tina 100%

Tak czytałam ten urywek,no i tam jest opisane o rodzaju otępienia ,na który cierpiał ten dziadek.Takie zachowania są typowe przy uszkodzeniu płata czołowego.Ale to zupełnie nie usprawiedliwiało sytuacji,bo istnieją srodki farmakologiczne,żeby to złagodzić,zwłaszcza,że często obok tego występuje agresja.Dziwię się ,że rodzina tych staruszków nic z tym nie zrobiła.Jakby lekami się nie dało,to zawsze pozostaje izolacja w szpitalu.

Rodzina stwierdzila ze to ich taka milosc i kazala opiekunowi nie przeszkadzac ojcu
20 lutego 2014 15:50
Sówka

Rodzina stwierdzila ze to ich taka milosc i kazala opiekunowi nie przeszkadzac ojcu

No i doszło do dramatu,a może rodzinie było to na rękę,babci się pozbyli.Taka obojętność to zalatuje jakąś charakteropatią.Może w tej rodzinie występowały zaburzenia osobowości,bo normalne takie postępowanie nie jest.
20 lutego 2014 15:51
Przypomniałam sobie ,że kiedyś tam wracała ze mną do PL dziewczyna ,która opiekuje się babcia co na widok jednego tylko kierowcy szybko rozbiera się do naga no i sobie ...no wiecie ..tam ręką .Inni kierowcy tej firmy nie przyciągają jej uwagi tylko ten jeden
20 lutego 2014 15:58 / 4 osobom podoba się ten post
Bo to jest tak, unikamy tematu seksualnosci starszych i chorych ludzi zakladajac ze czegos takiego nie ma,otoz jest i jest ona problemem nie tylko dls opiekunek ale tez dla PDP bo to wlasnie oni sob z nia nie radza. Uwazam ze powinnismy byc bardziej edukowani w kierunku seksualnossci Pdp i jak sobie z tym radzic.
20 lutego 2014 16:06 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Tak czytałam ten urywek,no i tam jest opisane o rodzaju otępienia ,na który cierpiał ten dziadek.Takie zachowania są typowe przy uszkodzeniu płata czołowego.Ale to zupełnie nie usprawiedliwiało sytuacji,bo istnieją srodki farmakologiczne,żeby to złagodzić,zwłaszcza,że często obok tego występuje agresja.Dziwię się ,że rodzina tych staruszków nic z tym nie zrobiła.Jakby lekami się nie dało,to zawsze pozostaje izolacja w szpitalu.

Noo i to już jakaś konkretna odpowiedź !!! 
20 lutego 2014 16:48
Mam  prośbę , nie mogę znależc stron właśnie o potrzebach seksualnych pdp? Wiem , że sporo  pisałyśmy , tak czerwiec 2013, tylko nie wiem w jakim temacie, demencję przekopalam i nic. Dzięki:)
20 lutego 2014 16:50 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Wydaje mi się, że Niemcy maja trochę inne podejście do nagości. Ale co innego jest chodzić nago po swojej łazience w czasie czynności higienicznych a co innego biegać nago po domu. Rozumiem PDP kiedy się przebiera do spania itp. Nie wiem jak bym się zachowała w ww. sytuacji. Coś tu jest nie tak ;-//
Kasia63 a w jakich sytuacjach Ty widziałaś takie przypadki ???

To nie na forum Mycha.....Kiedyś Ci opowiem jak sie spotkamy.
20 lutego 2014 17:12 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

Bo to jest tak, unikamy tematu seksualnosci starszych i chorych ludzi zakladajac ze czegos takiego nie ma,otoz jest i jest ona problemem nie tylko dls opiekunek ale tez dla PDP bo to wlasnie oni sob z nia nie radza. Uwazam ze powinnismy byc bardziej edukowani w kierunku seksualnossci Pdp i jak sobie z tym radzic.

A kto ma opiekunki i opiekunów edukować??????Tak naprawde w tym temacie jesteśmy zdani na wlasną intuicję co wtedy robić-można zawiadomic rodzine i firmę ,ale edukacja???My sie w tej pracy edukujemy sami ,wzajemnie dzięki m.in.takim forom jak to.I ta wymiana doswiadczen musi nam wystarczyć,bo co innego?.Nie mam pomysłu.