Kurs niemieckiego przez Skype

18 marca 2014 13:58 / 1 osobie podoba się ten post
Polecam kurs niemieckiego w nieco innnej formie, a mianowicie przez skype. Wzięłam udział w ostatniej edycji takiego kursu i jestem bardzo zadowolona. W ciągu 10 tygodni nauczyłam się słownictwa dopasowanego do pracy jako opiekunka oraz podstaw gramatyki niemieckiej. Po kursie potrafię budować proste zdania i poradzę sobie językowo na poziomie podstawowym w wielu sytuacjach życia codziennego. Grupa składała się z 6 osób, panie z Gdańska, Wrocławia, Opola i Rzeszowa. W naszej grupie były również takie panie, które miały już jakieś podstawy a kurs okazał się dla nich świetnym utrwaleniem wiedzy ale także nauczeniem się wielu nowych rzeczy. Wszystkie materiały otrzymałyśmy bezpłatnie na maila a podczas zajęć lektorka wysyłała nam na bieżąco materiały dodatkowe i urozmaicała lekcje multimediami. Zajęcia były nastawione głównie na konwersacje, każda z pań miała dużo czasu, by mówić. Poza tym miałyśmy dużo ćwiczeń, ćwiczenia ze słuchu, zadania domowe i za każdym razem solidną powtórkę tego, czego nauczyłyśmy się wcześniej. Zajęcia prowadzone były przez kompetentną lektorkę, która potrafiła w ciekawy sposób przekazać nam wiedzę i trafić do każdej z nas.
 
Zaczynałam ten kurs z mieszanymi uczuciami, jak można uczyć się przez internet, ale nauka okazała się łatwa i przyjemna. Trzeba jedynie mieć sprawny komputer i dobre łącze internetowe. Nauka w takiej formie była dla mnie również bardzo wygodna, nie musiałam się spieszyć na autobus, płacić za bilet, mogłam sobie siedzieć przyjemnie w domu z kawką. Zamiast wydać pieniądze na bilet na dojazd autobusem 2 razy w tygodniu na jakiś inny kurs, przeznaczyłam te pieniądze na lekcje przez skype. Pokryło to 1/3 kosztów kursu. Dla mnie były to dobrze wydane pieniądze. Jedna godzina zajęć kosztowała tylko 9,90 zł.
 
Poniżej podaję link dla zainteresowanych:
 
http://www.gumtree.pl/cp-kursy-i-szkolenia/wroclaw/niemiecki-dla-opiekunek-i-pielegniarek-575566225
18 marca 2014 14:06
Na forum nie wolno wklejać takich reklam.
18 marca 2014 14:14 / 1 osobie podoba się ten post
Tak, jest to bardzo wygodna forma nauki, lansowana obecnie przez wiele szkół językowych. Ale, niestety, sprawdza się tylko wtedy, gdy jesteś w domu. Moja obecna praca w DE nie pozwala mi na wzięcie udziału w takiej skypowej grupie. Nie mam regularnych przerw, w czasie których mogłabym ewentualnie wziąć udział w kursie. Ja preferuję jednak indywidualne zajęcia z lektorem. Wiem gdzie mam braki, co należy dopracować. Godzina z wykładowcą z Empik kosztuje u mnie 35zł. Zaznaczam jednak, że każdy wybiera to co lubi, co mu najbardziej odpowiada. Jedno jest bezsprzeczne - uczyć należy się ciągle:)
24 czerwca 2014 12:21
Cześć jestem tu nowa czy masz może materiały dotyczące tego kursu na skeype czy możesz coś więcej mi napisać.
Pozdrawiam Kasia
24 czerwca 2014 19:59
Ola55

Tak, jest to bardzo wygodna forma nauki, lansowana obecnie przez wiele szkół językowych. Ale, niestety, sprawdza się tylko wtedy, gdy jesteś w domu. Moja obecna praca w DE nie pozwala mi na wzięcie udziału w takiej skypowej grupie. Nie mam regularnych przerw, w czasie których mogłabym ewentualnie wziąć udział w kursie. Ja preferuję jednak indywidualne zajęcia z lektorem. Wiem gdzie mam braki, co należy dopracować. Godzina z wykładowcą z Empik kosztuje u mnie 35zł. Zaznaczam jednak, że każdy wybiera to co lubi, co mu najbardziej odpowiada. Jedno jest bezsprzeczne - uczyć należy się ciągle:)

Zgadzam się z Tobą. Ja lubię też  bezpośredni kontakt z nauczycielem, najchętniej w małej 6-ścio osobowej grupie. Byłam na takim kursie w EMPIK-u i bardzo dużo mi to dało. Zaliczyłam kurs letni, rok normalnej nauki w dwa miesiące. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku i trwały 2,5 godziny. Ukończyłam poziom A1. Resztę dorobiłam w DE ale chcę pójść  na kolejny poziom Wiem, że EMPIK organizuje też kursy przez SKYPA. O tyle właśnie podoba mi się EMPIK, że nauczyciele są po germanistyce i prezentują naprawdę wysoki poziom..
09 lipca 2014 11:48
Korzystałam z tego wynalazku, muszę powiedź że jestem umiarkowanie zadowolona. Coś tam poprawił mi się ten poziom, ale najlepiej jednak na kursach... płatnych :D np., coś typu korepetycje.
13 lipca 2014 10:16
Ja z kolei powiem, że jest to fajna opcja jak nie ma się jak pouczyć z kimś na żywo. Tylko oczywiście trzeba trafić na dobrego korepetytora, bo ostatnio się ich narobiło pełno wszędzie.
29 sierpnia 2014 18:22
Ale świat idzie do przodu :) Dzisiaj kursy przez internet można odbyć z każdego miejsca na ziemi i to w bardzo przystępnych cenach, a jeszcze tak niedawno (bo w ubiegłym wieku;)) wysyłałam dzieci na korepetycje i się dziwiłam, jak można wymagać tak dużo pieniędzy za godzinę nauki. Nie każdemu jednak to pasuje, bo wolą kontakt oko w oko z korepetytorem. No ale nie można dogodzić wszystkim :) Fajnie, że mamy duży wybór.
27 września 2014 16:35 / 1 osobie podoba się ten post
Edytkaa

Ja z kolei powiem, że jest to fajna opcja jak nie ma się jak pouczyć z kimś na żywo. Tylko oczywiście trzeba trafić na dobrego korepetytora, bo ostatnio się ich narobiło pełno wszędzie.

Ja bym sie chyba nie odwazyl uczyc kogos, wydaje mi sie ze aby kogos uczyc trzeba posiadac cos co ma Wichurra... wyksztalcenie w nauczyniu jezyka.
27 października 2014 14:52
Ja jakoś nie mam przekonania do takiego nauczania ;) Wolę standardowo, w 4 oczy
06 grudnia 2014 17:38
Szukam osoby do nauki j. niemieckiego na skeypie na poziomie podstawowym. Proste zdania związane z opieką. Oczywiście zapłacę za każdą godzinę korepetycji. Proszę o kontakt.
06 grudnia 2014 18:27 / 2 osobom podoba się ten post
K.Katarzyna

Szukam osoby do nauki j. niemieckiego na skeypie na poziomie podstawowym. Proste zdania związane z opieką. Oczywiście zapłacę za każdą godzinę korepetycji. Proszę o kontakt.

Napisz do Wichury.moze sie zgodzi.Jest germanistka 
06 grudnia 2014 20:27 / 2 osobom podoba się ten post
gdyby Wichurra chciała uczyć przez skayp ja też się zapisuję byłoby nas dwie
06 grudnia 2014 21:11
Babcia

gdyby Wichurra chciała uczyć przez skayp ja też się zapisuję byłoby nas dwie

Bardzo bym chciała aby ktoś mnie pouczył podstaw jezyka niemieckiech, jak się buduje zdania, gdyby to była Wichura to było by super, ale może być też osoba, która zna jezyk na poziomie komunikatywnym. 
07 grudnia 2014 10:47 / 1 osobie podoba się ten post
K.Katarzyna

Szukam osoby do nauki j. niemieckiego na skeypie na poziomie podstawowym. Proste zdania związane z opieką. Oczywiście zapłacę za każdą godzinę korepetycji. Proszę o kontakt.

Podam kontakt do nauki przez skypa ja sie uczylam warto