Zamykanie podopiecznych w łóżku w celu bezpieczeństwa

23 marca 2014 08:33 / 3 osobom podoba się ten post
uważam to za normalne jesli chodzi tu o bezpieczenstwo pdp w końcu po to ktos te barierki wymyślił ja zawsze zasuwam barierki z obawy ze pdp mi spadnie i wtedy ja będę miala problem i bede musiała sie gorzko tłumaczyć
23 marca 2014 08:46 / 1 osobie podoba się ten post
Ja miałam raz taką Babcię, byłam tam miesiąc, było to miejsce, w którym całą noc siedziałam w fotelu, a rano zmieniała mnie zmienniczka. Rodzina Babci nie zgadzała się na pampersy, a Babcia co kilka minut wstawała na krzesło toaletowe. Próbowałyśmy założyć te barierki, ale było jeszcze gorzej, bo Babcia jak wąż próbowała przepełznąć ponad nimi. Rodzina wiedziała o tym, później już stwierdziłam, że skoro i tak nie śpię, to widzę jak wstaje, a potrafiła wołać z 40 razy w ciągu nocy. Nie było więc sensu, abym się kładła. Chociaż czasami wystarczyło powiedzieć, gdy Babcia wołała, że przecież 5 minut temu była i ona się kładła, a za kilka minut było to samo. Barierki tutaj nic nie pomagały.
23 marca 2014 09:03 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie tez problem. Wyszłam na przerwe, połazic sobie po lesie, wracam, a moja pdp krzyczy, ze ona nie chce byc zamykana, ze jak wychodze mam jej łózko otworzyc. Tak sie na mnie z godzine darła. Nastepnego dnia zostawiłam jej otwarte łózko, wracam po godzinie, moja lezy na podłodze. Nie widziałam zeby cieszyła sie z tej wolnosci, ale odemnie tez sie nasłuchała, tak jak ja dzien wczesniej od niej. Teraz mam spokój, zamykam i ide.
23 marca 2014 09:09 / 1 osobie podoba się ten post
Annika

Ja miałam raz taką Babcię, byłam tam miesiąc, było to miejsce, w którym całą noc siedziałam w fotelu, a rano zmieniała mnie zmienniczka. Rodzina Babci nie zgadzała się na pampersy, a Babcia co kilka minut wstawała na krzesło toaletowe. Próbowałyśmy założyć te barierki, ale było jeszcze gorzej, bo Babcia jak wąż próbowała przepełznąć ponad nimi. Rodzina wiedziała o tym, później już stwierdziłam, że skoro i tak nie śpię, to widzę jak wstaje, a potrafiła wołać z 40 razy w ciągu nocy. Nie było więc sensu, abym się kładła. Chociaż czasami wystarczyło powiedzieć, gdy Babcia wołała, że przecież 5 minut temu była i ona się kładła, a za kilka minut było to samo. Barierki tutaj nic nie pomagały.

Też miałam taką babcię,rodzinka miała to gdzieś.Zadzwoniłam do agencji narobiłam takiej awantury że sama się dziwię skąd wtedy taka złość we mnie. Przez 3dni przyjeżdżał ktoś z rodziny na noc do babci.Po trzech dniach dotarło do tych tępaków na czym polega moje "nocne marudzenie" babcia dostała tabletki na spanie i powrócił spokój i sen.
23 marca 2014 09:23 / 2 osobom podoba się ten post
kasiachodziez

Też miałam taką babcię,rodzinka miała to gdzieś.Zadzwoniłam do agencji narobiłam takiej awantury że sama się dziwię skąd wtedy taka złość we mnie. Przez 3dni przyjeżdżał ktoś z rodziny na noc do babci.Po trzech dniach dotarło do tych tępaków na czym polega moje "nocne marudzenie" babcia dostała tabletki na spanie i powrócił spokój i sen.

No właśnie i to jest najlepsze, aby sami się przekonali. Zresztą to szkodzi nie tylko opiekunce, takie spanie odbija się na podopiecznym, bo jest ciągle zmęczony. Ja wtedy powiedziałam o problemie córce Babci, ale ona skomentowała to w ten sposób, że u nich to jest rodzinne. Porozmawiałam z lekarzem, zmienił tabletki i było lepiej, nie było zupełnie dobrze, ale przynajmniej można było "złapać" trochę snu. To już wiem z opowieści zmienniczki, bo ja niestety nie załapałam się na tą zmianę, bo lekarz przyszedł tuz przed moim wyjazdem. My i tak mieliśmy lepiej, bo byłyśmy dwie do Babci. Ja i tak chodziłam zmęczona, bo ja wzięłam nocki, bo tamta Pani miała problemy z sercem i ciśnieniem ale za to cudownie gotowała i jak wstawałam, to obiadek już na mnie czekał
23 marca 2014 09:42 / 9 osobom podoba się ten post
Ja tez mam PDP gdzie wcześniej nie była zamykana w łózku.Wtedy robiła w nocy co chciała chodziła sama do toalety robiła sobie jedzenie w nocy ogladała telewizję aż pewnoego dnia się przewróciła i połamała.Rodzina stwierdziła że zamknie ją w łózku ale dali jej to nieszczęsne urzadzenie do budzenia opiekunki.Wstawałam do nie co chwila przez dwa tygodnie miałam juz dość tej steli aż stwierdziłam że tak dalej być nie może więc powiedziałam rodzinie że ja już nie mam siły do niej wstawać w nocy bo ona w nocy buszuje a w dzien sobie smacznie spi w foteliku.Nie mogli mnie zrozumieć dlaczego mi to przeszkadza więc powiedziałam im ze wstanę do niej tylko raz zeby sprawdzić czy nic się nie dzieje a za reszte wstawania będą mi płacili po 5 euro.I po dwóch dniach przyszedł syn powiedziałam że w ciągu nocy wstawałam do niej 4 razy wiec za nockę do pensji poprosze 20euro (jedna noc)Dnia nastepnego zjechała się rodzinka ja juz myslałam że mam się pakować a tu niespodzianka babcia została na noc pozbawiona dzwoneczka i sprawa się zakonczyła sukcesem :)
23 marca 2014 10:10 / 1 osobie podoba się ten post
monia2077

Ja tez mam PDP gdzie wcześniej nie była zamykana w łózku.Wtedy robiła w nocy co chciała chodziła sama do toalety robiła sobie jedzenie w nocy ogladała telewizję aż pewnoego dnia się przewróciła i połamała.Rodzina stwierdziła że zamknie ją w łózku ale dali jej to nieszczęsne urzadzenie do budzenia opiekunki.Wstawałam do nie co chwila przez dwa tygodnie miałam juz dość tej steli aż stwierdziłam że tak dalej być nie może więc powiedziałam rodzinie że ja już nie mam siły do niej wstawać w nocy bo ona w nocy buszuje a w dzien sobie smacznie spi w foteliku.Nie mogli mnie zrozumieć dlaczego mi to przeszkadza więc powiedziałam im ze wstanę do niej tylko raz zeby sprawdzić czy nic się nie dzieje a za reszte wstawania będą mi płacili po 5 euro.I po dwóch dniach przyszedł syn powiedziałam że w ciągu nocy wstawałam do niej 4 razy wiec za nockę do pensji poprosze 20euro (jedna noc)Dnia nastepnego zjechała się rodzinka ja juz myslałam że mam się pakować a tu niespodzianka babcia została na noc pozbawiona dzwoneczka i sprawa się zakonczyła sukcesem :)

Tak sie własnie z nimi postepuje Monis, ja robie tak samo. Gratuluje!
23 marca 2014 10:40 / 4 osobom podoba się ten post
margolcia

U mnie tez problem. Wyszłam na przerwe, połazic sobie po lesie, wracam, a moja pdp krzyczy, ze ona nie chce byc zamykana, ze jak wychodze mam jej łózko otworzyc. Tak sie na mnie z godzine darła. Nastepnego dnia zostawiłam jej otwarte łózko, wracam po godzinie, moja lezy na podłodze. Nie widziałam zeby cieszyła sie z tej wolnosci, ale odemnie tez sie nasłuchała, tak jak ja dzien wczesniej od niej. Teraz mam spokój, zamykam i ide.

Margolcia kto Ci żelki zjadł?
23 marca 2014 11:02 / 3 osobom podoba się ten post
jowitaliber

uważam to za normalne jesli chodzi tu o bezpieczenstwo pdp w końcu po to ktos te barierki wymyślił ja zawsze zasuwam barierki z obawy ze pdp mi spadnie i wtedy ja będę miala problem i bede musiała sie gorzko tłumaczyć

Uważam podobnie.
I sławetna pani Geizig była (jest) strasznie upartą osobą i tak: Nachtstuhl - nie, łóżko specjalistyczne - nie, rolator - nie. Po rozmowach z rodziną nie uzyskałam nic ("jak mama nie chce, to nie będziemy jej zmuszać") więc na mój argument nie mieli sensownej odpowiedzi, że ktoś wymyślił te wszystkie urządzenia dla seniorów, żeby ułatwić życie im, pielęgniarkom, lekarzom, rodzinie, opiekunom, to dlaczego nie korzystać. Zjechałam przed czasem. Nie będę się boksować z głupimi ludźmi (mama cały czas mi powtarza: z pijanym się jeszcze dogadasz, ale z głupim nigdy).
23 marca 2014 11:28 / 3 osobom podoba się ten post
monia2077

Ja tez mam PDP gdzie wcześniej nie była zamykana w łózku.Wtedy robiła w nocy co chciała chodziła sama do toalety robiła sobie jedzenie w nocy ogladała telewizję aż pewnoego dnia się przewróciła i połamała.Rodzina stwierdziła że zamknie ją w łózku ale dali jej to nieszczęsne urzadzenie do budzenia opiekunki.Wstawałam do nie co chwila przez dwa tygodnie miałam juz dość tej steli aż stwierdziłam że tak dalej być nie może więc powiedziałam rodzinie że ja już nie mam siły do niej wstawać w nocy bo ona w nocy buszuje a w dzien sobie smacznie spi w foteliku.Nie mogli mnie zrozumieć dlaczego mi to przeszkadza więc powiedziałam im ze wstanę do niej tylko raz zeby sprawdzić czy nic się nie dzieje a za reszte wstawania będą mi płacili po 5 euro.I po dwóch dniach przyszedł syn powiedziałam że w ciągu nocy wstawałam do niej 4 razy wiec za nockę do pensji poprosze 20euro (jedna noc)Dnia nastepnego zjechała się rodzinka ja juz myslałam że mam się pakować a tu niespodzianka babcia została na noc pozbawiona dzwoneczka i sprawa się zakonczyła sukcesem :)

Pieniądze to skuteczny bat na rodzinkę i podopiecznych  ;-))
23 marca 2014 11:43 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Pieniądze to skuteczny bat na rodzinkę i podopiecznych  ;-))

Wiem  cos  na ten  temat  tez  wstawilem  kilka  razy  w  nocy  i  to  codziennie ,rodzina  to  doceniła  przy  ,,wypłacie,, gdy było  cztery  razy  wstawanie  w  nocy  to  miałem  możliwość  wysypania sie  do  godz 11  od  8  bo  o tej  godz  powiadamialiśmy rodzine  iktos  przychodził  na ten  czas  kiedy odsypialem .Ale tek  było  tylko  przy  czterech  razachW innych  przypadkach  ..trzy  razy  musiałem  se  męczyć .Ale  zgadzam  sie  z poprzednia  wypowiedzią  kolezanki  ..pieniądze  to  dobry sposób  - bat  na  rodzinkę.  Pozdrawiam  czytających  ten  post.
25 marca 2014 12:26 / 1 osobie podoba się ten post
Wczoraj dostarczono PDP Pflegebett. Jest to pierwszy Pflegebett w mojej pracy.
Zamykam  barierki dla własnego spokoju. Niby nie jest w stanie bez mojej pomocy wyjść z łóżka,ale widziałam już trochę trudnych do uwierzenia akcji seniorów...
Mojemu Pdp - alles ist egal.
25 marca 2014 12:37 / 2 osobom podoba się ten post
hagia

Wczoraj dostarczono PDP Pflegebett. Jest to pierwszy Pflegebett w mojej pracy.
Zamykam  barierki dla własnego spokoju. Niby nie jest w stanie bez mojej pomocy wyjść z łóżka,ale widziałam już trochę trudnych do uwierzenia akcji seniorów...
Mojemu Pdp - alles ist egal.

Ja miałam PDP co wychodziła z łóżka przez zamkniętą barierkę.Kiedyś ją podejrzałam jak to robi,to się popłakałam ze śmiechu choć w tym wypadku to raczej nie powinno być do śmiechu.Zastanawiam się skąd w tych staruszkach tyle sił i te nagłe przebłyski przy demencji i AL.
25 marca 2014 12:49 / 1 osobie podoba się ten post
kasiachodziez

Ja miałam PDP co wychodziła z łóżka przez zamkniętą barierkę.Kiedyś ją podejrzałam jak to robi,to się popłakałam ze śmiechu choć w tym wypadku to raczej nie powinno być do śmiechu.Zastanawiam się skąd w tych staruszkach tyle sił i te nagłe przebłyski przy demencji i AL.

No właśnie :)
Te nagłe, nieoczekiwane przebłyski świadomości i te nadnaturalne siły oraz sprawność....
25 marca 2014 12:55 / 1 osobie podoba się ten post
Myślałam Hagia,że jednak Twoj pdp doszedł trochę do siebie? Jednak nie,no coż współczujczę Ci.