Zamykanie podopiecznych w łóżku w celu bezpieczeństwa

25 marca 2014 13:02 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Myślałam Hagia,że jednak Twoj pdp doszedł trochę do siebie? Jednak nie,no coż współczujczę Ci.

Też widziałam, chciałam widzieć, polepszenie, ale potem przyszła grypa żołądkowa, kolejne osłabienie....  stale jest słabszy, nie wie za bardzo po co mu ręce, nogi...  Dobrze, że jest w miarę posłuszny :)
25 marca 2014 13:30 / 1 osobie podoba się ten post
hagia

No właśnie :)
Te nagłe, nieoczekiwane przebłyski świadomości i te nadnaturalne siły oraz sprawność....

Dokladnie tak ,nadnaturalne sily i sprawnosc ."kombinowanie "jak tu wyjsc z tego lozka .Poprzednia podopieczna z AL ,zaczela miec problemy z chodzeniem ale .......przerzucic nogi przez barierke i podskawiwiac na "pupie"aby wyskoczyc z lozka ,potrafila , ......sily w tym momencie ....... " nadprzyrodzone ".Zamykanie nie zdalo "egzaminu" .Zaobserwowala ,ze drzwi nie zamkniete ..........moment  , ,juz na schodach ,juz przy bramce i .........rozejrzala sie w tylko w ktora strone  "ruszyc " i ........... bez laski ,szybkim krokiem do .............domu .Nabiegalam sie po wsi za Nia ,ale slodka byla (jest ,  chyba) .
25 marca 2014 13:48 / 1 osobie podoba się ten post
uważam to za normalne ma to służyć bezpieczeństwu,w Polsce nikt nie robi z tego problemu i nawet jest pozwolenie na to żeby zamykać barierki.Ponad to uwazam że chorzy ludzie w polsce są lepiej ustawieni lekowo,pracowałam w Domu Starców i pacjenci pobudzeni natychmiast byli badanie przez psychiatrę i stosowano terapie na wyciszenie byłó to naprawdę dobre rozwiązanie rodziny nie miały nic przeciwko a wręcz cieszyły się że ich bliscy są odpowiednio prowadzeni.W niemczech na każdę myśl o lekach rodziny robią wielkie oczy bo po co pdp tabletki nasenne lub inne skoro mają opiekunkę
25 marca 2014 14:05
Ja miałam PDP ,ktorą na noc zamykałam w łóżku bo jak raz mi się sama wybrała do toalety to rano wyglądała jak miś koala.
25 marca 2014 14:15
gosia35

Ja miałam PDP ,ktorą na noc zamykałam w łóżku bo jak raz mi się sama wybrała do toalety to rano wyglądała jak miś koala.

witam cię gosiu ty już szczęsliwa jesteś:) 
25 marca 2014 14:17 / 1 osobie podoba się ten post
jowitaliber

witam cię gosiu ty już szczęsliwa jesteś:) 

Jowita ,ja szczęśliwa jestem może z dwóch powodów,że dom wystawiłam na sprzedaż i że widzę moją rodzinkę.A reszta daj spokój...... 
25 marca 2014 14:22
to dobrze ze z rodzinką jesteś ,dom sprzedaż kupisz coś nowego i wszystko się ułoży tylko czasu trzeba 
25 marca 2014 15:40 / 2 osobom podoba się ten post
gosia35

Ja miałam PDP ,ktorą na noc zamykałam w łóżku bo jak raz mi się sama wybrała do toalety to rano wyglądała jak miś koala.

To znaczy jak ???  Proszę o ściślejsze dane ;-))
27 marca 2014 12:51 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

To znaczy jak ???  Proszę o ściślejsze dane ;-))

Witaj Mycha,już odpowiadam.Otóż próbowała sam wstać z łóżka i przewróciła się ,uderzyła o szafkę,rozcięcła łuk brwiowy i limo powstało.Wyglądała jak koala czy panda sama juz nie wiem...
A jak wychodziłysmy na spacer to ludzie oglądali sie na nas a babka im język wytykała.
27 marca 2014 16:08 / 1 osobie podoba się ten post
Nie odzywałam sie w temacie bo czekałam jak juz będę w D,żeby u źródła się zapytać jak to jest z tym zamykaniem w łóżku.No i dzis miałam farta bo przyszła PFL.Polka-otóż ona mówi ,ze niby rzeczywiście jest zakazane ,ale jeśli są problemy stwarzające niebezpieczenstwo dla PDP to zgąłsza się im czy lekarzowi i on podejmuje decyzję i także on powinien rodzine poinformowac ,że taka koniecznośc zaistniała.Jesli PDP jest np.jak moja babuszka mocno rozumny to lekarz czy Pfl. omawia to z nim.Moja babuszka sama każe się na noc zamykać bo sie boi,ze jak sie przekreci to spadnie-ale zamykam ją tylko na górna część wyrka.
27 marca 2014 17:38 / 3 osobom podoba się ten post
Generalnie jest tak... ze nie wolno pdp zamykac barierka /chyba ze na jego wyrazne polecenie/ i uzywac jakichkolwiek pasow krepujacych swobode ruchow, mozna byc za taka czynnosc ukaranym, najprosciej jest uzyskac od opiekunow prawnych zgode na w/w czynnosci, wowczas jestesmy kryci.
W Domach Opieki wyglada to tak... ze opiekun prawny musi uzyskac zgode na podnoszenie barierki przy lozku pdp ze Sadu Rodzinnego. O pasach nie wspominam, juz od kilku lat sa zabronione. Niebezpiecznego pdp dla siebie i otoczenia... wysyla sie do Psychiatrkowa.
27 marca 2014 21:22
kika1

Generalnie jest tak... ze nie wolno pdp zamykac barierka /chyba ze na jego wyrazne polecenie/ i uzywac jakichkolwiek pasow krepujacych swobode ruchow, mozna byc za taka czynnosc ukaranym, najprosciej jest uzyskac od opiekunow prawnych zgode na w/w czynnosci, wowczas jestesmy kryci.
W Domach Opieki wyglada to tak... ze opiekun prawny musi uzyskac zgode na podnoszenie barierki przy lozku pdp ze Sadu Rodzinnego. O pasach nie wspominam, juz od kilku lat sa zabronione. Niebezpiecznego pdp dla siebie i otoczenia... wysyla sie do Psychiatrkowa.

Wiesz jak to jest w naszej pracy przepisy sobie a  życie sobie.Miałam pdp ktory w szpitalu był przypiety pasami i to nie z racji zagrozeń z jego strony ale dla jego bezpieczenstwa.Nie było innego wyjscia.Jedyny raz pielegniarka zrezygnowała z tego i skonczyło sie to złamanien nogi w udzie.Nastepstwem było zapalenie płuc i w bardzo krotkim czasie zgon.A był tylko w lekkiej depresji.
 
Gdzie sie podziewałaś?jak zdrowie?pisz,pisz.
27 marca 2014 21:30 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Wiesz jak to jest w naszej pracy przepisy sobie a  życie sobie.Miałam pdp ktory w szpitalu był przypiety pasami i to nie z racji zagrozeń z jego strony ale dla jego bezpieczenstwa.Nie było innego wyjscia.Jedyny raz pielegniarka zrezygnowała z tego i skonczyło sie to złamanien nogi w udzie.Nastepstwem było zapalenie płuc i w bardzo krotkim czasie zgon.A był tylko w lekkiej depresji.
 
Gdzie sie podziewałaś?jak zdrowie?pisz,pisz.

Dodam ze nie wolno nawet przy wozkach inwalidzkich hamulcow stosowac... bo jest to ograniczenie wolnosci i swobody pdp. Wiem ze laczy sie to czesto z jeszcze wiekszym zagrozeniem dla pdp... ale takie sa przepisy.
 
Na Wyjezdzie napisze co wydarzylo sie... iz nie udzielam sie na forum.
27 marca 2014 21:34
z tymi hamulcami to już przegięcie ,jestem ciekawa jak by niemcą hamulca w aucie zakazali używać bo ogranicza ich wolność
27 marca 2014 21:34
kika1

Dodam ze nie wolno nawet przy wozkach inwalidzkich hamulcow stosowac... bo jest to ograniczenie wolnosci i swobody pdp. Wiem ze laczy sie to czesto z jeszcze wiekszym zagrozeniem dla pdp... ale takie sa przepisy.
 
Na Wyjezdzie napisze co wydarzylo sie... iz nie udzielam sie na forum.

Te hamulce to chyba ograniczenie szybkosci a nie wolnosci.Fabrycznie sa montowane to kto tu łamie prawo? Producent a nie opiekunka.