HausEngel Zobacz profil firmy

Zarobki
4 / 5
Warunki umowy
3 / 5
Jakośc obsługi
3 / 5
Dopasowanie oferty
2 / 5
Liczba oddziałów
2 / 5
04 lipca 2013 16:53
Marta

Tez mi to chodzi po głowie...tak mysle czy jesli ktos chce pracowac na gewerbe to jest mu potrzebna umowa z jakaś firma,posrednictwo? Chyba tylko wtedy jesli jezyka nie zna na tyle zeby sie dogadac w urzedach?

Zlosliwosc jest jak jad, ktory powoli zatruwa umysl
04 lipca 2013 17:02 / 4 osobom podoba się ten post
Nie rozumiem margolcia gdzie tu widzisz złosliwosc
05 lipca 2013 09:26

Jestem pewny, że opiekunki znajdą Państwa stronę, jak i kontakt w wyszukiwarce. Zachęcam do zamieszczania ogłoszeń w dziale ogłoszenia. Moderator

05 lipca 2013 09:33
Hausengel

Jestem pewny, że opiekunki znajdą Państwa stronę, jak i kontakt w wyszukiwarce. Zachęcam do zamieszczania ogłoszeń w dziale ogłoszenia. Moderator

Witam
 
Mam pytanie odnośnie długości pracy w Niemczech,czy są ograniczenia?
Wiem,że po przekroczeniu dochodów 8 tys. euro rocznie,trzeba zapłacić podatek.Czy w związku z tym Agencjca ogranicza długość pobytu?
Czy Agencja pomaga w prowadzeniu rozliczeń ?
 
Pozdrawiam
05 lipca 2013 09:53 / 2 osobom podoba się ten post
Witam.
Nie ma prawnych ograniczen co do dlugosci pracy w Niemczech. Tak samo Hausengel nie ma prawa opiekunkom ktore z Firma wspolpracuja nic ograniczac. Panie same wybieraja zlecenie, negocjuja, przedluzaja lub skracaja umowe itp. Wkraczamy z pomoca tylko na Panstwa zyczenie.
Co do podatku. Jezeli w danym roku zarobilo sie "na czysto" ponizej 8000 EUR nie placi sie zadnego podatku. Zarobilo sie wiecej jest podatek. Na przykladzie 9000 EUR na czysto = ok. 100 - 150 EUR podatku, 10000 EUR na czysto podatku w takim przypadku jest ok. 300 - 360 EUR. Czyms innym jest tutaj obrot gewerby. Majac ponizej 17500 EUR obrotu zalicza sie Gewerbe jako Kleinunternehmer (nie wykazujac VATu) Jest obrot wyzszy niz 17500 w jednym roku to w nastepnym przeba wykazywac Vat, tym samym dane uslugi opiekunki sa w nastepnym roku 19% drozsze.
Hausengel przejmuje wedlug zlecenia ktore otrzymalo od Pan, cala biurokracje, w tym tez rozliczenie w Finanzamcie.
Pozdrawiam
05 lipca 2013 10:04
Hausengel

Witam.
Nie ma prawnych ograniczen co do dlugosci pracy w Niemczech. Tak samo Hausengel nie ma prawa opiekunkom ktore z Firma wspolpracuja nic ograniczac. Panie same wybieraja zlecenie, negocjuja, przedluzaja lub skracaja umowe itp. Wkraczamy z pomoca tylko na Panstwa zyczenie.
Co do podatku. Jezeli w danym roku zarobilo sie "na czysto" ponizej 8000 EUR nie placi sie zadnego podatku. Zarobilo sie wiecej jest podatek. Na przykladzie 9000 EUR na czysto = ok. 100 - 150 EUR podatku, 10000 EUR na czysto podatku w takim przypadku jest ok. 300 - 360 EUR. Czyms innym jest tutaj obrot gewerby. Majac ponizej 17500 EUR obrotu zalicza sie Gewerbe jako Kleinunternehmer (nie wykazujac VATu) Jest obrot wyzszy niz 17500 w jednym roku to w nastepnym przeba wykazywac Vat, tym samym dane uslugi opiekunki sa w nastepnym roku 19% drozsze.
Hausengel przejmuje wedlug zlecenia ktore otrzymalo od Pan, cala biurokracje, w tym tez rozliczenie w Finanzamcie.
Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedż.
Rozumiem,że w sprawie współpracy z Agencją można kotaktować się bezpośrednio z Panem?
05 lipca 2013 10:13
tak. prosze na meila - oddzwonimy. Rozmowa telefoniczna odbedzie sie z pracownikami firmy we Wroclawiu lub Poznaniu.
05 lipca 2013 10:27
Hausengel

Jestem pewny, że opiekunki znajdą Państwa stronę, jak i kontakt w wyszukiwarce. Zachęcam do zamieszczania ogłoszeń w dziale ogłoszenia. Moderator

Panie Moderatorze. Rozumiem ze na dyskusje mam pozwolenie? czy musze do innego dzialu? jezeli odpowiadanie na pytania to reklama...to nie moge wogole na nie odpowiadac. Prosze o wytyczne.


 

05 lipca 2013 10:33 / 1 osobie podoba się ten post
Hausengel

Panie Moderatorze. Rozumiem ze na dyskusje mam pozwolenie? czy musze do innego dzialu? jezeli odpowiadanie na pytania to reklama...to nie moge wogole na nie odpowiadac. Prosze o wytyczne.


 

Tematy z opiniami o firmach na naszym forum mają na celu zasięgnięcie opinii, uzyskanie odpowiedzi "jawnych", które mogą być cenne dla opiekunek.


 


Oczywiście nie widzę problemu w odpisywaniu opiekunkom na pytania. Proszę jedynie nie podawać adresu mailowego z dodatkiem, że: "na pytania odpowiemy/ustosunkujemy się/dogadamy". Prośby z kontaktowaniem się poprzez maila, sugerują jedynie że może być to próba rekrutowania przez firmę, a od tego - jak wspomniałem - jest dział z ogłoszeniami.

31 lipca 2013 12:57
Witam wszystkich:):):) przylanczam sie do tych pozytywych opinii:)pracuje z HE jestem zadowoloa:) do tej pory pracowalam z roznymi polskimi agecjami ale niestety niczego dorego powiedziec nie moge:(zreszta mam tu wieksze pieniadze niz przez polskich posrednikow!!!:):):)pozdrawiam wszystkich:)
31 lipca 2013 13:11
beata

Witam wszystkich:):):) przylanczam sie do tych pozytywych opinii:)pracuje z HE jestem zadowoloa:) do tej pory pracowalam z roznymi polskimi agecjami ale niestety niczego dorego powiedziec nie moge:(zreszta mam tu wieksze pieniadze niz przez polskich posrednikow!!!:):):)pozdrawiam wszystkich:)

Napisz wyczerpująco od a do zet ....będziemy wszystkie wdzięczne....poczytaj proszę posty wyżej i ustosunkuj się do tego ? dziękuję ci bardzo :)
31 lipca 2013 13:22
ania37

Napisz wyczerpująco od a do zet ....będziemy wszystkie wdzięczne....poczytaj proszę posty wyżej i ustosunkuj się do tego ? dziękuję ci bardzo :)

otoz mam popsuta klawiature w laptopie wiec po krotce to co apisala Margolcia w swoch postach to wszystko sie zgadza jest wlasnie tak!!!!!a jesli chodzi ci ile mam netto to niewiem czy moge tu a forum apisac!!!!! ale prywat .CI powiem!!!


 


Sugeruję żebyś jednak pisała publicznie w miarę możliwości! Moderator

31 lipca 2013 15:04

Krysiakrysienka poznalam dwie bardzo fajne kobietki tez pracuja w HausE i powiem Ci,ze tez nie narzekaja a wrecz przeciwnie zachecaly do pracy tam.i ciekawostka jedna z nich ma dziecko bardzo chorutkie i tez z tej firmy poszli nie raz jej na reke.tak wiec ja nie wiem jak to jet ale mysle ,ze jeszcze taki sie nie urodzil co by innym.......wiecie same

ale cyrk Opiekunki przebierańce jak chwalą i zachecają do współpracy my wszystkie z tego portalu i tak wiemy swoje nikt nie jest głupi kto tu pisze 
31 lipca 2013 16:02 / 2 osobom podoba się ten post
maryna71

ale cyrk Opiekunki przebierańce jak chwalą i zachecają do współpracy my wszystkie z tego portalu i tak wiemy swoje nikt nie jest głupi kto tu pisze 

Jezeli piszesz my wszystkie z tego portalu i wypowiadasz sie w imieniu wszystkich to zachowaj umiar.Krysiakrysienka to doswiadczona opiekunka,znana na forum i ma powodu,zeby jej nie wierzyc.Cofni sie w posty i poczytaj o czym pisala.To zaden przebieraniec.
31 lipca 2013 16:34
mleczko47

Jezeli piszesz my wszystkie z tego portalu i wypowiadasz sie w imieniu wszystkich to zachowaj umiar.Krysiakrysienka to doswiadczona opiekunka,znana na forum i ma powodu,zeby jej nie wierzyc.Cofni sie w posty i poczytaj o czym pisala.To zaden przebieraniec.

sory super firama.!!!  nie obrażaj się koleżanko opiekunko nie przejmuj się rolą