Koniec delegowania do pracy w Niemczech?

07 kwietnia 2014 13:19
A co praktycznie oznacza brak A1? Czy w razie kontroli grozi to jakimiś poważniejszymi konsekwencjami dla mnie? Mam na myśli zakaz pracy w Niemczech.
07 kwietnia 2014 14:21 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

A co praktycznie oznacza brak A1? Czy w razie kontroli grozi to jakimiś poważniejszymi konsekwencjami dla mnie? Mam na myśli zakaz pracy w Niemczech.

zakaz pracy w Niemczech to oraczej  nie - ale np kara za pracę na czarno i zapłacenie zaległych składek na niemieckie ubezpieczenia zdrowotne i emeryalne - to tak . Konieczność zapłaty rachunku np ze szpitala niemieckiego - jakby krótka  hospitalizacja była ci potrzebna / czego nie życzę / wizyta u lekarza - 100 % płatna . jakby to wszystko na raz cię spotkało to szacuje , że możnaby mówić o ok 20 000 Eu . Brak A1 oznacza , że nie posiadzasz zaświadczenia , iż podlegasz polskiemu systemowi ubezpieczeń społecznych / przede wszystkim ubezpieczeniu zdrowotnemu / TYlko brak fizycznego papierka A1 nie oznacza , że temu ubezpieczeniu nie podlegasz .- bo firma może płaci za ciebie składki ale nie za bardzo chce sie jej latać i wyrabiać A1 . Własciwie dokumentem uprawnijacym nas do leczenie bezpłatnego za granicą / w określonych przypadkach /i poświadczajacego , iz mamy ubezpieczenie zdrowotne płacone w Polsce - jest karta EKUZ . Wiele firm teraz daje opiekunko nie EKUZ lub A1 a ubezpiecza je na podstawie prywatnych polis . Czy to zgodnie z prawem czy nie - to nie jest temat na ten watek
07 kwietnia 2014 14:29
basiaburbis

zakaz pracy w Niemczech to oraczej  nie - ale np kara za pracę na czarno i zapłacenie zaległych składek na niemieckie ubezpieczenia zdrowotne i emeryalne - to tak . Konieczność zapłaty rachunku np ze szpitala niemieckiego - jakby krótka  hospitalizacja była ci potrzebna / czego nie życzę / wizyta u lekarza - 100 % płatna . jakby to wszystko na raz cię spotkało to szacuje , że możnaby mówić o ok 20 000 Eu . Brak A1 oznacza , że nie posiadzasz zaświadczenia , iż podlegasz polskiemu systemowi ubezpieczeń społecznych / przede wszystkim ubezpieczeniu zdrowotnemu / TYlko brak fizycznego papierka A1 nie oznacza , że temu ubezpieczeniu nie podlegasz .- bo firma może płaci za ciebie składki ale nie za bardzo chce sie jej latać i wyrabiać A1 . Własciwie dokumentem uprawnijacym nas do leczenie bezpłatnego za granicą / w określonych przypadkach /i poświadczajacego , iz mamy ubezpieczenie zdrowotne płacone w Polsce - jest karta EKUZ . Wiele firm teraz daje opiekunko nie EKUZ lub A1 a ubezpiecza je na podstawie prywatnych polis . Czy to zgodnie z prawem czy nie - to nie jest temat na ten watek

Czy jadąc do pracy musimy mieć przy sobie ten papierek A1?
07 kwietnia 2014 16:06
joannagda

Zwróciłam uwage , płaci za przepracowany miesiąc np. od 1.03-31.03

Na jednej z moich stelli widziałam takie same rachunki, na taką samą kwotę i za taki sam okres czasu..., ale ponieważ lekarz domowy bardzo sprawdzał moją obecność przy pdp ,a przy moich zarobkach (+ inne składniki mojego wynagrodzenia) to wszystko wyglądało na granicy opłacalności - zaczęłam podejrzewać ichnią Kasę Chorych o współfinansowanie... Wtedy część pieniędzy na konto firmy pochodziłaby z innego żródła.... Ale są to tylko moje podejrzenia...))))
07 kwietnia 2014 16:19 / 4 osobom podoba się ten post
basiaburbis

zakaz pracy w Niemczech to oraczej  nie - ale np kara za pracę na czarno i zapłacenie zaległych składek na niemieckie ubezpieczenia zdrowotne i emeryalne - to tak . Konieczność zapłaty rachunku np ze szpitala niemieckiego - jakby krótka  hospitalizacja była ci potrzebna / czego nie życzę / wizyta u lekarza - 100 % płatna . jakby to wszystko na raz cię spotkało to szacuje , że możnaby mówić o ok 20 000 Eu . Brak A1 oznacza , że nie posiadzasz zaświadczenia , iż podlegasz polskiemu systemowi ubezpieczeń społecznych / przede wszystkim ubezpieczeniu zdrowotnemu / TYlko brak fizycznego papierka A1 nie oznacza , że temu ubezpieczeniu nie podlegasz .- bo firma może płaci za ciebie składki ale nie za bardzo chce sie jej latać i wyrabiać A1 . Własciwie dokumentem uprawnijacym nas do leczenie bezpłatnego za granicą / w określonych przypadkach /i poświadczajacego , iz mamy ubezpieczenie zdrowotne płacone w Polsce - jest karta EKUZ . Wiele firm teraz daje opiekunko nie EKUZ lub A1 a ubezpiecza je na podstawie prywatnych polis . Czy to zgodnie z prawem czy nie - to nie jest temat na ten watek

Pracuje nas bardzo duzo czytalam ostatnio ,że szacunkowo ok 200.000 opiekunek/opiekunow tylko z Polski chciałabym chociaz raz przeczytać,że ktos został ukarany za pracę  na czarno?Nie polecam nikomu ani też nie zachęcam do takiej formy zatrudnienia.Tylko po co te strachy?
07 kwietnia 2014 17:00 / 8 osobom podoba się ten post
mleczko47

Pracuje nas bardzo duzo czytalam ostatnio ,że szacunkowo ok 200.000 opiekunek/opiekunow tylko z Polski chciałabym chociaz raz przeczytać,że ktos został ukarany za pracę  na czarno?Nie polecam nikomu ani też nie zachęcam do takiej formy zatrudnienia.Tylko po co te strachy?

Ja się nie zetknęłam, a długo i dużo jeżdżę. Wszyscy wiedzą,że są opiekunki na czarno ,z policją na czele, ale nikt nie ingeruje, bo policjanci tez mają rodziców. Ręka rękę myje i dopóki opiekunka nie nabroi, czegoś nie ukradnie i nie chodzi pijana po mieście, to każdy udaje ,że opiekunki nie widzi i wszyscy są zadowoleni. Kiedyś byłam w pracy, powiedzmy, niecałkiem na biało,w dodatku samochodem, który stał na ulicy na drodze dojazdowej do niemieckiej komendy policji. Drogą codziennie przejeżdżało kilkadziesiąt radiowozów, mój samochód walił po oczach polską rejestracją, wszyscy w okolicy też wiedzieli i co? I pies z kulawą nogą się nie zainteresował. Prawo prawem a praktyka praktyką i dopóki jesteśmy potrzebni, dopóty będą przymykać oko.
07 kwietnia 2014 17:34 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Pracuje nas bardzo duzo czytalam ostatnio ,że szacunkowo ok 200.000 opiekunek/opiekunow tylko z Polski chciałabym chociaz raz przeczytać,że ktos został ukarany za pracę  na czarno?Nie polecam nikomu ani też nie zachęcam do takiej formy zatrudnienia.Tylko po co te strachy?

jakie strachy ???  oj coś chyba ostatnio za wrazliwa jesteś :)  : dziewczyna zapytała , więc jej odpowiedziałam jak to jest zgodnie z prawem kraju w którym pracuje .Uważam , że konkretnie - bo nie wyjełam z sufitu ani sutyacji ani kwot . Pytanie - rzetelna odpowiedź . Lepiej wiedzieć co i jak i móc wybrać to co nam w danej chwili odpowiada niz nie wiedzieć i wpaść w g...o
07 kwietnia 2014 17:37
No ale Basiu ogólnie to wiele już się na forum naczytałam straszenia przed pracą na czarno. A nigdy w sumie konkretnie, że ktoś tak pracował i poniósł konsekwencje. Jak już to ktoś tam gdzieś coś słyszał, ale żadnych faktów i dokładnej historii.
07 kwietnia 2014 18:11 / 1 osobie podoba się ten post
basiaburbis

jakie strachy ???  oj coś chyba ostatnio za wrazliwa jesteś :)  : dziewczyna zapytała , więc jej odpowiedziałam jak to jest zgodnie z prawem kraju w którym pracuje .Uważam , że konkretnie - bo nie wyjełam z sufitu ani sutyacji ani kwot . Pytanie - rzetelna odpowiedź . Lepiej wiedzieć co i jak i móc wybrać to co nam w danej chwili odpowiada niz nie wiedzieć i wpaść w g...o

Jak przystało na opiekunke wrażliwa jestem:) za 5 dni wyjeżdzam moze to efekt tesknoty za tym, co wyzej napisałas.
07 kwietnia 2014 18:43
basiaburbis

zakaz pracy w Niemczech to oraczej  nie - ale np kara za pracę na czarno i zapłacenie zaległych składek na niemieckie ubezpieczenia zdrowotne i emeryalne - to tak . Konieczność zapłaty rachunku np ze szpitala niemieckiego - jakby krótka  hospitalizacja była ci potrzebna / czego nie życzę / wizyta u lekarza - 100 % płatna . jakby to wszystko na raz cię spotkało to szacuje , że możnaby mówić o ok 20 000 Eu . Brak A1 oznacza , że nie posiadzasz zaświadczenia , iż podlegasz polskiemu systemowi ubezpieczeń społecznych / przede wszystkim ubezpieczeniu zdrowotnemu / TYlko brak fizycznego papierka A1 nie oznacza , że temu ubezpieczeniu nie podlegasz .- bo firma może płaci za ciebie składki ale nie za bardzo chce sie jej latać i wyrabiać A1 . Własciwie dokumentem uprawnijacym nas do leczenie bezpłatnego za granicą / w określonych przypadkach /i poświadczajacego , iz mamy ubezpieczenie zdrowotne płacone w Polsce - jest karta EKUZ . Wiele firm teraz daje opiekunko nie EKUZ lub A1 a ubezpiecza je na podstawie prywatnych polis . Czy to zgodnie z prawem czy nie - to nie jest temat na ten watek

Ja właśnie mam tylko prywatną polisę. Kiedyś na początku, gdy wyjeżdżałam po raz pierwszy dostałam kartę A1 ale od pewnego czasu mam tylko prywatną polisę w towarzystwie ubezpieczeniowym na kwotę 40000 Euro i to wszystko.  
07 kwietnia 2014 19:37 / 1 osobie podoba się ten post
Janusz, tekst znalazłem w necie. Nie znam faceta ale powiem Ci jedno, niedawno w zwiazku z własnym rozwojem przeszedłem cały szczebel niemieckich przepisów dotyczących opieki w tym kraju.Dziś jestem bogatszy o kompletną wiedzę i bajek już mi nikt nie wciśnie a tak było kiedy polskie agencje delegowały mnie do opieki.pozdrawiam
07 kwietnia 2014 20:02 / 2 osobom podoba się ten post
robert72

Janusz, tekst znalazłem w necie. Nie znam faceta ale powiem Ci jedno, niedawno w zwiazku z własnym rozwojem przeszedłem cały szczebel niemieckich przepisów dotyczących opieki w tym kraju.Dziś jestem bogatszy o kompletną wiedzę i bajek już mi nikt nie wciśnie a tak było kiedy polskie agencje delegowały mnie do opieki.pozdrawiam

W necie jest dużo informacji nie koniecznie prawdziwych.Mnie tam agencja ciemnoty nie wcisnie.Ale jak trzeba to czlowiek godzi sie na ustępstwa.Wszystkie wiemy jak to jest, ale nie kazda z nas może działać na niemieckich zasadach.Chociaz by przez te zjazdy do domu.Wiecej grzebania w papierach no i wydatki z tym zwiazane.
07 kwietnia 2014 20:05
OC niestety nie, tylko KL 40000 Euro, Assistance 40000 Euro i NNW 20000 Euro.
07 kwietnia 2014 20:07
robert72

Janusz, tekst znalazłem w necie. Nie znam faceta ale powiem Ci jedno, niedawno w zwiazku z własnym rozwojem przeszedłem cały szczebel niemieckich przepisów dotyczących opieki w tym kraju.Dziś jestem bogatszy o kompletną wiedzę i bajek już mi nikt nie wciśnie a tak było kiedy polskie agencje delegowały mnie do opieki.pozdrawiam

To na jakich zasadach Ty działasz jeśli nie przez agencję?
07 kwietnia 2014 20:17 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

To na jakich zasadach Ty działasz jeśli nie przez agencję?

Działam na legalnej umowie o pracę którą zawarłem z Klinikum-Konstanz w swoim zawodzie, natomiast chcąc otworzyć swój biznes musiałem uzyskac odpowiednie certyfikaty stąd i poznać wszystkie przepisy.