Koniec delegowania do pracy w Niemczech?

07 kwietnia 2014 20:21 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko47

W necie jest dużo informacji nie koniecznie prawdziwych.Mnie tam agencja ciemnoty nie wcisnie.Ale jak trzeba to czlowiek godzi sie na ustępstwa.Wszystkie wiemy jak to jest, ale nie kazda z nas może działać na niemieckich zasadach.Chociaz by przez te zjazdy do domu.Wiecej grzebania w papierach no i wydatki z tym zwiazane.

a mnie akurat interesują niemieckie firmy. Lubię długie stelle, nawet po pół roku. A z koleji nie mam pokjęcia do tej pory jak to jest z pracą w De przez 183 dni. Firmy mówią wymijająco. Ja juz w tym roku będę bite 4 miesiące. Wracam najchętniej na 2-3 tygodnie i z powrotem do De. Tylko w takim wypadku moment przekroczę te 183 dni i co potem?
Po 1 . nie stac mnie na siedzenie w domu
Po 2. nie chce siedzieć bezczynnie w domu tylko dlatego, że przekroczyłam jakis tam limit
po 3. Marzy mi sie zapracować na choć niewielką niemiecką emeryturę, która pewnie i tak bedzie wieksza niz wypracowana przez wiele lat w Pl.
W związku z tym im szybciej zacznę pracowac na niemieckich warunkach tym lepiej dla mnie. NIestety swój wiek mam i chce to zrobić póki jeszcze mi zdrówko dopisuje.
07 kwietnia 2014 20:31 / 1 osobie podoba się ten post
Dwa tygodnie temu,w niedziele,na TV Polonia,po godz 20.00,w programie"Polacy tu i tam",mowiono obszernie o nowej dyrektywie uninej,w tym o delegowaniu opiekunek.Potwierdzono tam wlasciwie to,co wkleil Robert.Mimo,ze glosowania jeszcze nie bylo,to eksperci uznali za pewnik,ze nic ono juz nie zmieni,a wielkie zmiany w delegowaniu opiekunek /i innych pracownikow/ wejda w zycie.Uznano rowniez,ze umowy zlecenia,sa w tym wypadku niezgodne z prawem,ani polskim ,ani niemieckim.Duzo tych informacji bylo.Znalezc je mozna tez /troche szukajac/na www.delegowanie.pl .Tam wlasnie sa te informacje,o ktorych mowili w programie.
07 kwietnia 2014 20:37
wisienka

a mnie akurat interesują niemieckie firmy. Lubię długie stelle, nawet po pół roku. A z koleji nie mam pokjęcia do tej pory jak to jest z pracą w De przez 183 dni. Firmy mówią wymijająco. Ja juz w tym roku będę bite 4 miesiące. Wracam najchętniej na 2-3 tygodnie i z powrotem do De. Tylko w takim wypadku moment przekroczę te 183 dni i co potem?
Po 1 . nie stac mnie na siedzenie w domu
Po 2. nie chce siedzieć bezczynnie w domu tylko dlatego, że przekroczyłam jakis tam limit
po 3. Marzy mi sie zapracować na choć niewielką niemiecką emeryturę, która pewnie i tak bedzie wieksza niz wypracowana przez wiele lat w Pl.
W związku z tym im szybciej zacznę pracowac na niemieckich warunkach tym lepiej dla mnie. NIestety swój wiek mam i chce to zrobić póki jeszcze mi zdrówko dopisuje.

Ty jestes w Gelsenkirchen o ile mnie pamiec nie zawodzi? HULSMANNSTR 7   podaje Ci ul. podjedz w wolnym czasie i dowiesz sie co masz zrobić .Czy jestes zameldowana u pdp?
07 kwietnia 2014 20:45
wisienka

a mnie akurat interesują niemieckie firmy. Lubię długie stelle, nawet po pół roku. A z koleji nie mam pokjęcia do tej pory jak to jest z pracą w De przez 183 dni. Firmy mówią wymijająco. Ja juz w tym roku będę bite 4 miesiące. Wracam najchętniej na 2-3 tygodnie i z powrotem do De. Tylko w takim wypadku moment przekroczę te 183 dni i co potem?
Po 1 . nie stac mnie na siedzenie w domu
Po 2. nie chce siedzieć bezczynnie w domu tylko dlatego, że przekroczyłam jakis tam limit
po 3. Marzy mi sie zapracować na choć niewielką niemiecką emeryturę, która pewnie i tak bedzie wieksza niz wypracowana przez wiele lat w Pl.
W związku z tym im szybciej zacznę pracowac na niemieckich warunkach tym lepiej dla mnie. NIestety swój wiek mam i chce to zrobić póki jeszcze mi zdrówko dopisuje.

Chyba chodzi o 183 dni w ciągu  dni ale jednym ciągiem. Jeśli jedziesz na pół roku i potem masz przerwę to ok. Ja w każdym bądź razie w ubiegłym roku na pewno byłam w de dłużej niż 183 dni. Teraz jestem od 12.122013 i będę do 30.06, a to jest zdecydowanie więcej niż 183 dni.
07 kwietnia 2014 21:05
A gdzie się ubepieczyłeś w jakiej firmie.Tez musze tym razem dodatkowo wykupic ubezpieczenie bede jeżdziła samochodem co ciekawe rodzina do ktorej jade zadeklarowała zwrot kostow ubezpieczenia. Dwa razy pytałam bo coś uwierzyc nie mogłam.
07 kwietnia 2014 21:27 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Chyba chodzi o 183 dni w ciągu  dni ale jednym ciągiem. Jeśli jedziesz na pół roku i potem masz przerwę to ok. Ja w każdym bądź razie w ubiegłym roku na pewno byłam w de dłużej niż 183 dni. Teraz jestem od 12.122013 i będę do 30.06, a to jest zdecydowanie więcej niż 183 dni.

Tyle tu juz było dyskusji na ten temat i nikt tego w końcu nie rozstrzygnąl o co chodzi dokładnie  ztymi 183 dniami. Ja wole na zimne dmuchać, a poza tym juz w zeszłym roku chciałam podjąć prace na niemieckich warunkach, ale wtedy mój niemiecki nie był ledwo ledwo komunikatywny i doswiadczenie nie tylko u jednej rodziny. No a poza tym nie wierzyłam we własne siły. Wtedy podjęłam decyzję o porzuceniu dobrego miejsca na czarno (byłam tam ponad 2 lata) gdzie babcia mówiła czystą polszczyzną. Nabrałam trochę odwagi i doświadczenia, podszkoliłam język, no i teraz próbuje startu do niemieckich firm.
07 kwietnia 2014 21:34 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

A gdzie się ubepieczyłeś w jakiej firmie.Tez musze tym razem dodatkowo wykupic ubezpieczenie bede jeżdziła samochodem co ciekawe rodzina do ktorej jade zadeklarowała zwrot kostow ubezpieczenia. Dwa razy pytałam bo coś uwierzyc nie mogłam.

Uważaj przy ubezpieczeniu na zapisy o wykluczeniu odpowiedzialności jeśli chcesz być dla kogoś kierowcą np. w Niemczech ( wożąc naszych podopiecznych w większości przypadków bardzo ryzykujemy jeśli stanie się coś z naszej winy , a podopieczny nie weźmie tego na siebie . Tłumaczył mi kiedys podopieczny , że jesli będę dla niego jeździć jego samochodem, to wykupi mi za dodatkowa w  sumie niewielka dla niego opłatą ubezpieczenie dla osoby, która jest opiekunką i to ponoć jest właściwa opcja.
07 kwietnia 2014 21:34
Wiem Geronimo. W tym miejscu w którym jestem OC nie jest mi potrzebne. Gdy jechałam pierwszy raz ubezpieczyłam się sama w Alliaz i OC miałam. Rozmawiałam wówczas na temat tego ubezpieczenia z rodziną i powiedziano mi, że Allianz jest najlepszy bo to niemiecka firma i znana tutaj, wiarygodna. Martwi mnie raczej ta nowa dyrektywa bo ja jestem na umowie-zleceniu i nie wiem co to dla mnie oznaczają proponowane zmiany. Czy wystarczy, że firma wprowadzi umowy o pracę? Jeśli to jest zgodne z nowym prawem, a będą chcieli dalej funkconować to pewnie to zrobią.
07 kwietnia 2014 23:30
joannagda

Ja pracuję w polskiej firmie z Krakowa . Jestem pierwszą opiekunką w tej rodzinie. Widziałam umowę z niemiecką agenturą , z polską firmą, faktury wystawiane przez te firmy. Moja firma wystawia fakturę na 1600 euro a ja dostaję 1200 euro.

A składki od jakiej kwoty ći płacą?   A jeśli to bardzo duża firma z Krakowa (jeśli mówimy o tej samej) to ona lubi wystawiać rachunki 2 razy w miesiącu.......
08 kwietnia 2014 14:57 / 1 osobie podoba się ten post
natka

A składki od jakiej kwoty ći płacą?   A jeśli to bardzo duża firma z Krakowa (jeśli mówimy o tej samej) to ona lubi wystawiać rachunki 2 razy w miesiącu.......

Forum to nie jest miejsce na podawanie od jakiej kwoty płacą stawki, rachunek wystawia tylko raz w miesiącu.Wiem bo sama odbieram korespondencję .Jak chcesz wiedzieć jaka to firma to w profilu mam e-meila to napisz.Ja jestem z Gdańska a wyjeżdżam z firmą z Krakowa.
10 kwietnia 2014 00:59 / 1 osobie podoba się ten post
joannagda

Witam
Nie wiem skąd biorą się takie informacje ,że agentury biorą 1000-2000 euro od rodziny miesięcznie, rodzina płaci jeszcze agencji miesięcznie,z ktorej pochodzi opiekunka.Przecież wtedy rodzinie niemieckiej lepiej umieścić chorego w domu starców. Moja niemiecka rodzina, niemieckiej agenturze za to,że dostała moje dane płaci ale raz w roku i to kwotę dużo poniżej 1000 euro.Jest to traktowane jak abonament.

Jak to skąd? Z faktur, które agencje przesyłają do podopiecznych.
10 kwietnia 2014 08:35
mleczko47

Ty jestes w Gelsenkirchen o ile mnie pamiec nie zawodzi? HULSMANNSTR 7   podaje Ci ul. podjedz w wolnym czasie i dowiesz sie co masz zrobić .Czy jestes zameldowana u pdp?

Czy forum jest miejscem żeby pisać o swojej prywatnej korespondencji? Moderator

24 maja 2014 19:00
mnie przysłali pocztą A1 i EKUZ