Na marginesie

27 lutego 2018 22:52 / 4 osobom podoba się ten post
Ellax2

Danusia, ale jak wyglądałby wtedy "KOń"? :rozmysla:
:lol1:

Pewnie tak jak wygląda... Jak ja mam to napisać  O sobie mówimy przez "mi" lub "mnie".., są to jakby dwa różne stany jaźni (?) Dla mnie koń nie ma stanu "mi" (taki stan jeden) i ma tylko stan wiele, być może jest to stan "mnie".., czyli konie. Co dzieje się gdy nie ma stanu "mi" ? Dochodzi do mieszania wewnątrz gatunków i powstaje hybryda taka jak muł czy oślik.  O tej  "wielkiej tajemnicy" pewnie wiedzą w Koninie bo w Koniakowie to raczej konie dogadują się z osłem i uzyskują taki stan przejściowy - constans, czyli taką hybrydę jak właśnie  muł, oślik czy osłomuł... To jest problem nie tylko tego gatunku, koty też tak mają, wiem że bizon amerykański ma chrapkę na naszą czerwoną krowę i też dochowują się potomstwa, które już się nie rozmnaża tylko siedzi przy żłobie. Pewnie jest to problem, który w jakis sposób wpływa też na nas ludzi...
28 lutego 2018 09:26 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Pewnie tak jak wygląda... Jak ja mam to napisać  :rozmysla: O sobie mówimy przez "mi" lub "mnie".., są to jakby dwa różne stany jaźni (?) Dla mnie koń nie ma stanu "mi" (taki stan jeden) i ma tylko stan wiele, być może jest to stan "mnie".., czyli konie. Co dzieje się gdy nie ma stanu "mi" ? Dochodzi do mieszania wewnątrz gatunków i powstaje hybryda taka jak muł czy oślik.  O tej  "wielkiej tajemnicy" pewnie wiedzą w Koninie bo w Koniakowie to raczej konie dogadują się z osłem i uzyskują taki stan przejściowy - constans, czyli taką hybrydę jak właśnie  muł, oślik czy osłomuł... :-) To jest problem nie tylko tego gatunku, koty też tak mają, wiem że bizon amerykański ma chrapkę na naszą czerwoną krowę i też dochowują się potomstwa, które już się nie rozmnaża tylko siedzi przy żłobie. Pewnie jest to problem, który w jakis sposób wpływa też na nas ludzi... :rozmysla:

"To jest problem nie tylko tego gatunku, koty też tak mają, wiem że bizon amerykański ma chrapkę na naszą czerwoną krowę i też dochowują się potomstwa, " 
nie wiedziałem,że bizon amerykański to kot  moze to jest jego stan przejściowy - constans albo taka hebryda bez stanu jaźni "mi" 
to tak na marginesie
28 lutego 2018 09:38 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

"To jest problem nie tylko tego gatunku, koty też tak mają, wiem że bizon amerykański ma chrapkę na naszą czerwoną krowę i też dochowują się potomstwa, " 
nie wiedziałem,że bizon amerykański to kot :smiech3: moze to jest jego stan przejściowy - constans:-) albo taka hebryda bez stanu jaźni "mi" :-)
to tak na marginesie

ORIM To wiem, że bizon... itd, jest napisane po przecinku !!!!  Ubierz okulary !!! A tę hybrydę (bizon z czerwoną krową) widziałam dwa, lub trzy lata temu na Mazurach. Istny cud, całkowicie i idealnie czary, przepiękny, ogromny... I ostatni... bo nie będą już takie tworzone...bo on "w ramionach szeroki, a w zadzie wąski" , czyli tego lepszego mięsa ma na sobie mało, a tworzono go po to żeby zaspokoić deficyt wołowiny w czasach kryzysu, który przecież świetnie pamiętasz...
28 lutego 2018 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

ORIM :wiking: To wiem, że bizon... itd, jest napisane po przecinku !!!!  Ubierz okulary !!! A tę hybrydę (bizon z czerwoną krową) widziałam dwa, lub trzy lata temu na Mazurach. Istny cud, całkowicie i idealnie czary, przepiękny, ogromny... I ostatni... bo nie będą już takie tworzone...bo on "w ramionach szeroki, a w zadzie wąski" :hihi:, czyli tego lepszego mięsa ma na sobie mało, a tworzono go po to żeby zaspokoić deficyt wołowiny w czasach kryzysu, który przecież świetnie pamiętasz... :-)


Jest i orginał.Hodowla Kurozwęki woj.Świętokrzyskie
28 lutego 2018 10:08 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM


Jest i orginał.Hodowla Kurozwęki woj.Świętokrzyskie

To jest bizon, a na Mazurach widziałam hybrydę uzyskaną przez połączenie z czerwoną polską krową... Ta hybryda jest idealnie czarna i o wiele atrakcyjniejsza wizualnie... Mówi się, że w naturze kolor czarny nie występuje. Na poziomie cienia, a dla mnie hybryda = cień, wygląda że wystepuje... Może własnie po takiej barwie (w przyrodzie) można domniemywać, że mamy do czynienia z hybrydą   Taką hybrydę można uznać za amulet... tylko trzeba się poza cieć hybrydy nie wychylać
28 lutego 2018 10:25 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

To jest bizon, a na Mazurach widziałam hybrydę uzyskaną przez połączenie z czerwoną polską krową... Ta hybryda jest idealnie czarna i o wiele atrakcyjniejsza wizualnie... Mówi się, że w naturze kolor czarny nie występuje. Na poziomie cienia, a dla mnie hybryda = cień, wygląda że wystepuje... :-) Może własnie po takiej barwie (w przyrodzie) można domniemywać, że mamy do czynienia z hybrydą   :rozmysla: Taką hybrydę można uznać za amulet... :-) tylko trzeba się poza cieć hybrydy nie wychylać :hihi:

to prawie cała Afryka jest pełna amuletów 
28 lutego 2018 10:34 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

to prawie cała Afryka jest pełna amuletów :-)

Brąz, a czerń to ... nie to samo. Afryka ma za dużo pigmentu i wygląda, że rdzenny Afrykanin powinien być dużo jaśniejszy...
28 lutego 2018 10:54 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Brąz, a czerń to ... nie to samo. Afryka ma za dużo pigmentu i wygląda, że rdzenny Afrykanin powinien być dużo jaśniejszy... :rozmysla:

niech jasność na niego spłynie 
28 lutego 2018 10:54 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Brąz, a czerń to ... nie to samo. Afryka ma za dużo pigmentu i wygląda, że rdzenny Afrykanin powinien być dużo jaśniejszy... :rozmysla:

niech jasność na niego spłynie 
28 lutego 2018 11:02 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

niech jasność na niego spłynie :-)

Jestem jak najbardziej za
28 lutego 2018 11:42 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

To jest bizon, a na Mazurach widziałam hybrydę uzyskaną przez połączenie z czerwoną polską krową... Ta hybryda jest idealnie czarna i o wiele atrakcyjniejsza wizualnie... Mówi się, że w naturze kolor czarny nie występuje. Na poziomie cienia, a dla mnie hybryda = cień, wygląda że wystepuje... :-) Może własnie po takiej barwie (w przyrodzie) można domniemywać, że mamy do czynienia z hybrydą   :rozmysla: Taką hybrydę można uznać za amulet... :-) tylko trzeba się poza cieć hybrydy nie wychylać :hihi:

Sugerujesz ,że Cień to hybryda!? ....
28 lutego 2018 13:03 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Sugerujesz ,że Cień to hybryda!? ....:hihi:

Chyba nie ,bo nasz forumowy to CIEN,bez Ń:):):):)
28 lutego 2018 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Chyba nie ,bo nasz forumowy to CIEN,bez Ń:):):):)

bo to może skrót od cenny , ale wołacz (psełdo) ma dobry bo i tak w głowie nikt go inaczej nie nazywa niż Cień...
28 lutego 2018 13:59 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Sugerujesz ,że Cień to hybryda!? ....:hihi:

Niczego nie sugeruję bo jeszcze faktycznie uznają go za amulet i będzie miał takie wzięcie, że ja sie nie dopcham
28 lutego 2018 14:03 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

bo to może skrót od cenny :-), ale wołacz (psełdo) ma dobry bo i tak w głowie nikt go inaczej nie nazywa niż Cień... :lol2:

CIEN to linia kosmetyków w ALDI albo w Lidlu:):):):)