Portugalia - czy będziemy tam jeździć?

27 listopada 2014 15:39 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

@Lawenda,ja mimo miłosci do Niemiec,chętnie skoczyłabym na kilkutygodniową sztelle do Austrii dla odmiany;)Albo tak mi się Skandynawia marzy!

Każdy potrzebuje czasem odmiany.
Co do Norwegii, to sie dowiadywalam, jak tam wygląda z opieką, bo tam to mogłabym żyć na stałe.
Raczej żadnych szans. Norwegowie to inaczej rozwiązują. Tam nie ma takiej opieki domowej 24 h.
Póki Norweg daje rade, mieszka sam, potem do heimu i nie ma zmiłuj.
A w norweskim heimie o pracę bardzo trudno, a już na pewno bez znajomości norweskiego. To trudny język, ja się nie podejmuje nauczenia go, mnie wystarczą inne języki, ktore znam. W dodatku tam więcej dialektów,niż w Niemczech i w dodatku funkcjonują 2 oficjalne języki norweskie - tzw. bokmal i nynorsk.
Ikke bra. :)
27 listopada 2014 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalena_Sewicka

@Lawenda,ja mimo miłosci do Niemiec,chętnie skoczyłabym na kilkutygodniową sztelle do Austrii dla odmiany;)Albo tak mi się Skandynawia marzy!

Zacznij od Szwecji.Rynek pracy otwarty,pozwolenie na prace dostajesz praktycznie od reki,prom to jakies 300 zł (samochod + kierowca),a potem to juz inny swiat ,inna mentalność inna Europa.Im dalej na polnoc tym lepiej
27 listopada 2014 15:57 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

Zacznij od Szwecji.Rynek pracy otwarty,pozwolenie na prace dostajesz praktycznie od reki,prom to jakies 300 zł (samochod + kierowca),a potem to juz inny swiat ,inna mentalność inna Europa.Im dalej na polnoc tym lepiej

Owszem, jeśli magdalena jest niebieskooką blondynką.
Jeśli ma ciemne oczy i włosy, to nie radzę. Nie znam bardziej rasistowskiego kraju w Europie, Niemcy przy nich to oaza tolerancji i miłosci do obcych.
Wrogość do inaczej wyglądających na każdym kroku, ostentacyjne ignorowanie w sklepie przez sprzedawczynie, zlosliwe komentarze, mnóstow ataków na cudzoziemców, często za skutkiem śmiertelnym.
Nigdzie, w całej Europie, a byłam niemal wszędzie, nie spotkałam się z takimi szykanami, jak w Szwecji, bo niestety jestem ognistą brunetką o nieco egzotycznej urodzie.
Przez Szwecję tylko przejezdżam, nie chciałabym ponownie tam być chocby kilka godzin dłużej.
 
27 listopada 2014 16:06 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

Owszem, jeśli magdalena jest niebieskooką blondynką.
Jeśli ma ciemne oczy i włosy, to nie radzę. Nie znam bardziej rasistowskiego kraju w Europie, Niemcy przy nich to oaza tolerancji i miłosci do obcych.
Wrogość do inaczej wyglądających na każdym kroku, ostentacyjne ignorowanie w sklepie przez sprzedawczynie, zlosliwe komentarze, mnóstow ataków na cudzoziemców, często za skutkiem śmiertelnym.
Nigdzie, w całej Europie, a byłam niemal wszędzie, nie spotkałam się z takimi szykanami, jak w Szwecji, bo niestety jestem ognistą brunetką o nieco egzotycznej urodzie.
Przez Szwecję tylko przejezdżam, nie chciałabym ponownie tam być chocby kilka godzin dłużej.
 

Pracowale w Szwecji.Nic takiego mnie nie spotkalo.Tez jestem brunetem .Wrecz przeciwnie.Zawsze pomocni i mili.Moze dlatego ze pracowalem na polnocy Szwecji (okolice Sundwaldu).Poza tym nie ma złodzieji,pospiechu, biegania na zakupy itp. Na wszystko jest czas i miejsce.Mozliwosc nocowania w domkach letniskowych jak sie zgubisz w lesie i idzie noc.Otwarte samochody i domy.Niemcy to dzicz i bambusy w porownaniu ze Szwecja i cała skandynawia. 
27 listopada 2014 16:12
ORIM

Pracowale w Szwecji.Nic takiego mnie nie spotkalo.Tez jestem brunetem .Wrecz przeciwnie.Zawsze pomocni i mili.Moze dlatego ze pracowalem na polnocy Szwecji (okolice Sundwaldu).Poza tym nie ma złodzieji,pospiechu, biegania na zakupy itp. Na wszystko jest czas i miejsce.Mozliwosc nocowania w domkach letniskowych jak sie zgubisz w lesie i idzie noc.Otwarte samochody i domy.Niemcy to dzicz i bambusy w porownaniu ze Szwecja i cała skandynawia. 

Popatrzyłam na zdjęcie.
Orim, ty wyglądasz mocno "aryjsko", pomimo ciemniejszych włosów. Poza tym twoje włosy nie są krucze,jak moje.
Spokojnie móglbyś uchodzic za Szweda czy Niemca, masz kilka cech germańskich w urodzie ( kształt twarzy np.). Ja wyglądam na element "obcy rasowo", ty nie.
Ja mam fatalne skojarzenia ze Szwecją. Nie tylko ja.
Nic na to nie poradzę. :)
27 listopada 2014 16:18 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Popatrzyłam na zdjęcie.
Orim, ty wyglądasz mocno "aryjsko", pomimo ciemniejszych włosów. Poza tym twoje włosy nie są krucze,jak moje.
Spokojnie móglbyś uchodzic za Szweda czy Niemca, masz kilka cech germańskich w urodzie ( kształt twarzy np.). Ja wyglądam na element "obcy rasowo", ty nie.
Ja mam fatalne skojarzenia ze Szwecją. Nie tylko ja.
Nic na to nie poradzę. :)

????? no to chyba nie jestem zbyt fotogieniczny ha ha 
27 listopada 2014 16:23 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

????? no to chyba nie jestem zbyt fotogieniczny ha ha 

No, nie jest tak źle. :D
Masz charakterystyczną dla nordyckiej urody pociągłą twarz.
Mnie nordycki typ urody akurat się podoba, może na zasadzie kontrastu.
W moim awatarze jest portret wykonany przez pewnego znanego polskiego malarza. Nie bez kozery go wybrałam.
Jak rozpuszczę włosy, to podobieństwo jest szokujące.
Sam widzisz,że ja to aryjaska nawet w promilu nie jestem. :)
Zasługa węgierskich przodków.
 
27 listopada 2014 17:00
Lawenda

Owszem, jeśli magdalena jest niebieskooką blondynką.
Jeśli ma ciemne oczy i włosy, to nie radzę. Nie znam bardziej rasistowskiego kraju w Europie, Niemcy przy nich to oaza tolerancji i miłosci do obcych.
Wrogość do inaczej wyglądających na każdym kroku, ostentacyjne ignorowanie w sklepie przez sprzedawczynie, zlosliwe komentarze, mnóstow ataków na cudzoziemców, często za skutkiem śmiertelnym.
Nigdzie, w całej Europie, a byłam niemal wszędzie, nie spotkałam się z takimi szykanami, jak w Szwecji, bo niestety jestem ognistą brunetką o nieco egzotycznej urodzie.
Przez Szwecję tylko przejezdżam, nie chciałabym ponownie tam być chocby kilka godzin dłużej.
 

Jestem niebieskooką blondynką o bardzo jasnej cerze ,ale nie dowierzam w ten extramalny brak tolerancji
27 listopada 2014 18:22
Magdalena_Sewicka

Jestem niebieskooką blondynką o bardzo jasnej cerze ,ale nie dowierzam w ten extramalny brak tolerancji

Nie slyszałaś o słynnym szwedzkim snajperze, który strzelał do ludzi , wszystko jedno do kogo, byle mieli ciemne włosy, ciemna karnację i wyglądali . niearyjsko?
Takich jak on jest sporo.
Nie chciałabym sie znaleźć na jego celowniku tylko z racji wyglądu.
http://www.rp.pl/artykul/553245.html
To nie jest jednostkowy wybryk psychopaty, tylko tendencja.  
A słynny Asonius, który zabił kilkanaście osób tylko za wygląd?
27 listopada 2014 18:23 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

No, nie jest tak źle. :D
Masz charakterystyczną dla nordyckiej urody pociągłą twarz.
Mnie nordycki typ urody akurat się podoba, może na zasadzie kontrastu.
W moim awatarze jest portret wykonany przez pewnego znanego polskiego malarza. Nie bez kozery go wybrałam.
Jak rozpuszczę włosy, to podobieństwo jest szokujące.
Sam widzisz,że ja to aryjaska nawet w promilu nie jestem. :)
Zasługa węgierskich przodków.
 

Wprawdzie Cie widziałam we włosach spiętych ,ale potwierdzam:)Jest podobieństwo:)
27 listopada 2014 18:52 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Wprawdzie Cie widziałam we włosach spiętych ,ale potwierdzam:)Jest podobieństwo:)

Nooooo. :D
27 listopada 2014 21:06 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

No właśnie - na Majorkę też przecież masowo nie jeździmy.
A ona już chyba bardziej niemiecka niż hiszpańska jest.

Z tymi wyjazdami na Majorkę, czy do innego kraju, do opieki nad Niemcem, to nie taka prosta sprawa.Owszem jest tutaj dużo Niemców, ale nie wymagających opieki. Oni zresztą pomieszkują trochę tu, a trochę w Niemczech.Nie wszyscy mają tutaj swoje domy, a częściej mieszkają w lokalach wynajmowanych. Opieka nad starszą, często chorą osobą, wiąże się też z częsta pomocą medyczną, wsparciem rodziny itp. Dla Niemców jest to łatwiejsze do zorganizowania u siebie. Jezeli chodzi o tutejszych , rodowitych staruszków, to są, widzę, obstawieni swoja rodziną. Ja tutaj to z ciekawości obserwuję starszych i czasami myślę, a nuż jakąś polską opiekuneczkę spotkam. Spotkanie polskiego opiekuna jest poza zasiegiem mojej wyobrażni.
30 listopada 2014 10:33
kasia63

Wodnik -co Ty taka/i/ wsciekła na wszystko i na wszystkich?Gdzie nie wejdziesz to jadem plujesz...Ty taka superowa jesteś???Weź wyhamuj trochę.Masz w ogóle na jakis temat coś pozytywnego do napisania?Napisz gdzie pracowałas ,z kim,ile juz jeździsz,bo jak do tej pory z Twoich postów poza pomstowaniem na wszystko nic konstruktywnego ani pozytecznego nie wynika...Ciekawe czemu?......

pisze tak jak jest! czyli prawde przcuje tu jako sluzaca bo musze nie mam innego wyjscia ! umiem przyznac sie do tego ze jestem jak czarnuch a nie udawac ze jest ok ! ze zostawiam rodzine zeby miec z czego rachunki zaplacic ,z czego mam sie cieszyc! moze mi powiesz bylam w tylu miejscach i niejednokrotnie bronilam nie jednego polaka ,ktory doslownie został obzucony obelga albo ze jest goenem i co on zrobil nic bo przewaznie nie rozumie jezyka i boi sie zareagowac! niestety tak jest ! czemu ?
bo nie lubie byc wykorzystywana i z tym walcze zawsze ,to jest moja odp
30 listopada 2014 11:48
kasia63

Wodnik -co Ty taka/i/ wsciekła na wszystko i na wszystkich?Gdzie nie wejdziesz to jadem plujesz...Ty taka superowa jesteś???Weź wyhamuj trochę.Masz w ogóle na jakis temat coś pozytywnego do napisania?Napisz gdzie pracowałas ,z kim,ile juz jeździsz,bo jak do tej pory z Twoich postów poza pomstowaniem na wszystko nic konstruktywnego ani pozytecznego nie wynika...Ciekawe czemu?......

przykro mi ze Pania ubodłam !wszystko co pisze pisze z doswiadczenia nigdy nie wymyslam ! pisze to poniewaz szanuje siebie nie pozawlam sie ponizac n igdy mam swoja godnosc ,jestem tu 1 i ostani raz od 1.5 nie mialam wolnego pytam sie skad to sie wzielo jak mozna niemiec dnia wolnego jestem niewolnica ,prysznic 1 w tygodniu tu w tej pracy niema zmienniczki dlaczego?
odp prosta ,spotkalam tu 2 poli i to samo sa wyzyskiwane zero wyjscia agencje sie nie interesuja skargami  wiec nadal pytasz czemu narzekam?a co do pracy pracowalam w wielu miejscach i powiem tyle ze nuigdy nikt mnie nie wziol za polke bo wygladam jak wloszka lub hiszpanka !i przez to ominely mnie obelgi i przezwiska ktore ladowaly na moich rodakow,poprostu nie godze sie ze zlym traktowaniem wyzyskiem i tak dalej
30 listopada 2014 13:22 / 5 osobom podoba się ten post
mleczko47

Podobne haslo reklamowe zachecajace  Niemców do wypoczynku w Polsce brzmiało:
 
"Jedz do Polski na urlop twoj samochod juz tam jest"

Kiedys mi własnie tak jeden niemiec powiedzial ''Jedz do Polski na urlop twoj samochod juz tam jest"
odpowiedziałam mu ''Bizuterie mojej Babci znajde właśnie w Niemczech''
na początku nie zaskoczył o co mi chodzi to mu wyjasniłam,
że moja Babcia żyła w czasie wojny i straciła biżuterie i nie tylko....