Portugalia - czy będziemy tam jeździć?

30 listopada 2014 14:02 / 5 osobom podoba się ten post
wodnik

pisze tak jak jest! czyli prawde przcuje tu jako sluzaca bo musze nie mam innego wyjscia ! umiem przyznac sie do tego ze jestem jak czarnuch a nie udawac ze jest ok ! ze zostawiam rodzine zeby miec z czego rachunki zaplacic ,z czego mam sie cieszyc! moze mi powiesz bylam w tylu miejscach i niejednokrotnie bronilam nie jednego polaka ,ktory doslownie został obzucony obelga albo ze jest goenem i co on zrobil nic bo przewaznie nie rozumie jezyka i boi sie zareagowac! niestety tak jest ! czemu ?
bo nie lubie byc wykorzystywana i z tym walcze zawsze ,to jest moja odp

Każda z nas piszę prawdę i jakoś ja osobiście pracując od lutego 2008, nigdy nie usłyszałam od niemców złego słowa, casami oczywiście były zgrzyty ale to raczej dotyczyło rodziny. Wierzę Ci że jest tak jak piszesz , bo może zciągasz myślami takich złych ludzi....zacznij muśleć dobrze o ludziach i będziesz takich spotykać, z całego serca życzę Ci tego.
30 listopada 2014 15:04 / 4 osobom podoba się ten post
wodnik

pisze tak jak jest! czyli prawde przcuje tu jako sluzaca bo musze nie mam innego wyjscia ! umiem przyznac sie do tego ze jestem jak czarnuch a nie udawac ze jest ok ! ze zostawiam rodzine zeby miec z czego rachunki zaplacic ,z czego mam sie cieszyc! moze mi powiesz bylam w tylu miejscach i niejednokrotnie bronilam nie jednego polaka ,ktory doslownie został obzucony obelga albo ze jest goenem i co on zrobil nic bo przewaznie nie rozumie jezyka i boi sie zareagowac! niestety tak jest ! czemu ?
bo nie lubie byc wykorzystywana i z tym walcze zawsze ,to jest moja odp

Moja droga...w życiu to jest tak ''traktowani jestesmy tak  na jakie traktowanie sobie pozwalamy'' jesli ty czujesz sie jak ''sluząca ''to znaczy ze i zachowujesz sie jak ''służąca '' a rodzina widzac ze ty jestes ''służalcem''  traktuje ci właśnie tak jak ty sobie tego życzysz., Jak ty walczysz z wyzyskiem skoro sie sama im podkładasz jako służąca,pachołek czy cytuje''czarnuch''(przepraszam wszystkich ciemnoskórych). ?Jesli ty nie bedziesz siebie szanowała to oni tez cie nie beda szanowac. Nie zachowuj sie jak służąca ,tylko jak Opiekunka.  
01 grudnia 2014 07:09 / 7 osobom podoba się ten post
wodnik

przykro mi ze Pania ubodłam !wszystko co pisze pisze z doswiadczenia nigdy nie wymyslam ! pisze to poniewaz szanuje siebie nie pozawlam sie ponizac n igdy mam swoja godnosc ,jestem tu 1 i ostani raz od 1.5 nie mialam wolnego pytam sie skad to sie wzielo jak mozna niemiec dnia wolnego jestem niewolnica ,prysznic 1 w tygodniu tu w tej pracy niema zmienniczki dlaczego?
odp prosta ,spotkalam tu 2 poli i to samo sa wyzyskiwane zero wyjscia agencje sie nie interesuja skargami  wiec nadal pytasz czemu narzekam?a co do pracy pracowalam w wielu miejscach i powiem tyle ze nuigdy nikt mnie nie wziol za polke bo wygladam jak wloszka lub hiszpanka !i przez to ominely mnie obelgi i przezwiska ktore ladowaly na moich rodakow,poprostu nie godze sie ze zlym traktowaniem wyzyskiem i tak dalej

Droga Pani Wodnik,nie twierdzę przecież ,że Pani "wymyśla", aczkolwiek dziwię się ,że doświadczona opiekunka ,bo przecież nie jest Pani tzw.świeżynką ,pozwala się przez 1,5 miesiąca traktować w podobny sposób -właśnie pozwalając na takie traktowanie robi Pani niewolnicę sama z siebie i pokazuje Niemcom ,że wolno im nas tak traktować....Pisze Pani:"nie godzę się....","mam swoją godnośc...","nie pozwalam się poniżać...", a robi Pani coś zupełnie odwrotnego........
Nie pracuję długo bo zaledwie 4 lata,ale gdybym usłyszała ,że wolno mi z łazienki korzystac 1x w tygodniu  i nie mam wolnego w ciagu tygodnia byłabym w busie powrotnym do Polski.Jesli miejsce jest tak uciążliwe czemu Pani nie złozyła wypowiedzenia i nie opuściła go?Nie bardzo rozumiem to dobrowolnie "katowanie się"
Pracując jako opiekunka nie spotkałam sie dotychczas z wyzwiskami,obelgami itp.,zdarzyło się natomiast ,że brana byłam za Serbkę czy Bułgarkę:)ale żadne negatyne doświadczenia z tego tytułu mnie nie spotkały.
Może trzeba zmienic agencję,skoro ta dla której Pani pracuje ma Pania w nosie.....Pozdrawiam.I życzę lepszego miejsca pracy.