Umowa z Pflegedienst

29 kwietnia 2014 23:06 / 1 osobie podoba się ten post
niche

Mała, masz działalność w Pl, De, czy jesteś zatrudniona na etacie? Kto Cię zatrudnia, kto płaci składki? 

A więc tak: działalności nie mam, jestem na etacie a zatrudnia mnie pflegedienst i oni płacą wszystkie składki, pracę znalazłam przypadkiem. Zostałam polecona ze względu na znajomość języka.
29 kwietnia 2014 23:15
Pytam, bo dziś rozmawiałam z dziewczyną z Pflegedienstu o możliwości załapania się do nich do pracy.
Są dwie możliwości: na działalności lub na umowę. Ona nie wiedziała, ile zarabia się na umowę, ale na działalności jest cudnie i rozważam ;).
Wiem też, że cholernie ciężko, przynajmniej tu, w Bawarii, wkręcić się na taką fuchę.
29 kwietnia 2014 23:23 / 1 osobie podoba się ten post
niche

Pytam, bo dziś rozmawiałam z dziewczyną z Pflegedienstu o możliwości załapania się do nich do pracy.
Są dwie możliwości: na działalności lub na umowę. Ona nie wiedziała, ile zarabia się na umowę, ale na działalności jest cudnie i rozważam ;).
Wiem też, że cholernie ciężko, przynajmniej tu, w Bawarii, wkręcić się na taką fuchę.

Ja pracuję na Bawarii, w miejscowości Lochham-Grafelfing. Jest tam firma Intakt i ona zawsze potrzebuje Pflegedienst. Pracują tam również Polki.
29 kwietnia 2014 23:26
Ale jak pracują? Rozwiń myśl :).
29 kwietnia 2014 23:34
niche

Ale jak pracują? Rozwiń myśl :).

Wpisz w google Intakt Grefelfing  i poczytaj. Oni wykonują różne usługi. Do mojego podopiecznego przychodzą pielęgniarki bo zmieniają mu opatrunki. Panie , które nie mają wykształcenia medycznego chodzą do chorych i pomagają im w normalnych czynnościach opiekuńczych: myją , ubierają, robią zakupy etc.Osoby tam zatrudnione mają do dyspozycji samochody służbowe.
29 kwietnia 2014 23:40
Joanno, dzięki za info :).

Mój problem polega na tym, że nie chcę w De zostać na stałe, a praca w Pflegedienście tego wymaga :/.
Bardziej interesuje mnie model pracy Małej. Trochę tu, trochę tam, w domyśle: za jak najlepszą kasę i nie przez agencję ;).
29 kwietnia 2014 23:57
Joanno, kiedyś pracowałam w Twoich okolicach. Wsiadałam do Ubahna na Basler Strasse :).
30 kwietnia 2014 00:04
niche

Joanno, kiedyś pracowałam w Twoich okolicach. Wsiadałam do Ubahna na Basler Strasse :).

Z Monachium można tam dojechać S-6. To trochę inny kierunek. Skoro wsiadałaś na Basler Str to jechałaś U-3 .
30 kwietnia 2014 15:54
niche

Pytam, bo dziś rozmawiałam z dziewczyną z Pflegedienstu o możliwości załapania się do nich do pracy.
Są dwie możliwości: na działalności lub na umowę. Ona nie wiedziała, ile zarabia się na umowę, ale na działalności jest cudnie i rozważam ;).
Wiem też, że cholernie ciężko, przynajmniej tu, w Bawarii, wkręcić się na taką fuchę.

A gdzie jesteś w tej Bawarii? Może gdzieś nie daleko mnie?
30 kwietnia 2014 19:23
W stolicy rezyduję, ale za parę dni wybywam na zasłużony odpoczynek :).
A Ty gdzie?
30 kwietnia 2014 22:39
A ja w WEIDEN ,szkoda, trochę daleko :(
30 kwietnia 2014 22:49
niche

Joanno, dzięki za info :).

Mój problem polega na tym, że nie chcę w De zostać na stałe, a praca w Pflegedienście tego wymaga :/.
Bardziej interesuje mnie model pracy Małej. Trochę tu, trochę tam, w domyśle: za jak najlepszą kasę i nie przez agencję ;).

Jeżeli nie mieszkasz w Niemczech tzn. nie masz meldunku a masz umowę o pracę i pełne ubezpieczenie to nie możesz przebywać w Niemczech dłużej niż miesiąc i dlatego są tak częste zmiany ale pracujesz ciągle u tej samej rodziny. Przynajmniej u nas tak jest.
30 kwietnia 2014 23:10 / 1 osobie podoba się ten post
mała

Jeżeli nie mieszkasz w Niemczech tzn. nie masz meldunku a masz umowę o pracę i pełne ubezpieczenie to nie możesz przebywać w Niemczech dłużej niż miesiąc i dlatego są tak częste zmiany ale pracujesz ciągle u tej samej rodziny. Przynajmniej u nas tak jest.

To ciekawe, bo mój "kontakt" ;) mówi, że, aby dostać taką pracę jak Twoja (Pflegedienst na umowie), trzeba mieć zameldowanie w De. Kurczę, wychodzi na to, że pewne jest to, że nic nie jest pewne :/.
Zameldowanie mam, ale mimo to nie chcę tu być na stałe. Taka patriotka ze mnie, a co :)!
 
Ja szykuję się do wskoczenia do opieki 24/h (na działalności) organizowanej przez Pflegedienst, ale to jeszcze nie teraz. 
30 kwietnia 2014 23:32
niche

To ciekawe, bo mój "kontakt" ;) mówi, że, aby dostać taką pracę jak Twoja (Pflegedienst na umowie), trzeba mieć zameldowanie w De. Kurczę, wychodzi na to, że pewne jest to, że nic nie jest pewne :/.
Zameldowanie mam, ale mimo to nie chcę tu być na stałe. Taka patriotka ze mnie, a co :)!
 
Ja szykuję się do wskoczenia do opieki 24/h (na działalności) organizowanej przez Pflegedienst, ale to jeszcze nie teraz. 

Ja nie mam meldunku i nie zamierzam mieć, no chyba, że sytuacja będzie mnie zmuszać a w działalność nie chciałam się bawić bo to straszne korowody i biurokracja. Za dużo biegania po urzędach jak na mój gust, poza tym moje wykształcenie nie ma nic wspólnego z moją pracą i nie wiem czy w takim wypadku mogłabym taką działalność założyć.
30 kwietnia 2014 23:42
mała

Ja nie mam meldunku i nie zamierzam mieć, no chyba, że sytuacja będzie mnie zmuszać a w działalność nie chciałam się bawić bo to straszne korowody i biurokracja. Za dużo biegania po urzędach jak na mój gust, poza tym moje wykształcenie nie ma nic wspólnego z moją pracą i nie wiem czy w takim wypadku mogłabym taką działalność założyć.

Mam meldunek, bo jestem zatrudniona przez rodzinę i po prostu muszę być zameldowana.
 
Masz rację, że będąc pracownikiem w pewnym sensie unikamy kontaktu z biurokracją, ale możesz mi wierzyć, że akurat w moim przypadku zyski finansowe przeważą te niedogodności ;).