Umowa z Pflegedienst

30 kwietnia 2014 23:48
niche

Mam meldunek, bo jestem zatrudniona przez rodzinę i po prostu muszę być zameldowana.
 
Masz rację, że będąc pracownikiem w pewnym sensie unikamy kontaktu z biurokracją, ale możesz mi wierzyć, że akurat w moim przypadku zyski finansowe przeważą te niedogodności ;).
 
 

No to może udzielisz mi potem instrukcji jak się za to zabrać kiedy Ci już wypali, kto wie, gdyby się opłaciło i była by możliwość, to i ja bym się pokusiła o działalność ....
30 kwietnia 2014 23:56
Mała, rada na już: zapytaj, jak zmieni się Twoja sytuacja, jeśli zdecydujesz się przejść na działalność.
W "moim" Pflegedienście różnica w wynagrodzeniu jest kolosalna, ale tak, jak napisałam wcześniej: pewne jest to, że nic nie jest pewne. Wychodzi na to, że wszystko zależy od Pflegedienstu i to, co obowiązuje tu, niekoniecznie przekłada się na to, co jest tam..
01 maja 2014 08:04
niche

Mała, rada na już: zapytaj, jak zmieni się Twoja sytuacja, jeśli zdecydujesz się przejść na działalność.
W "moim" Pflegedienście różnica w wynagrodzeniu jest kolosalna, ale tak, jak napisałam wcześniej: pewne jest to, że nic nie jest pewne. Wychodzi na to, że wszystko zależy od Pflegedienstu i to, co obowiązuje tu, niekoniecznie przekłada się na to, co jest tam..

Ha ha jeżeli przed końcem kontraktu uda mi się zobaczyć szefową to zapytam, na razie od kiedy była tu podpisać ze mną umowę to jej jeszcze nie widziałam ponieważ nasze biura są w dość odlegym mieście :) Tak prawdę mówiąc to moje zarobki zmieniły by się diametralnie gdyby płacono mi za cały czas jaki tu pracuję a nie tylko z 3 godziny dziennie jak wpisano w umowie plus jakieś tam nadgodziny.
01 maja 2014 12:35
Hm, Mala . Bardzo ciekawy topic. W sumie dobra praca , miesiac tu , miesiac w Domku. Tylko szkoda ze za ten miesiac w Domku nie placa chocby jakies 30% wynagrodzenia. Bo tak praktycznie jesli ci placa np 1200 netto za miesiac, to musisz to miec na 2 miesiace. Ale to akurat wiekszosc Opiekunek tak ma :/ wiec problem "powszechny" ,a raczej wade tegoz zawodu
01 maja 2014 13:10
Athenka

Hm, Mala . Bardzo ciekawy topic. W sumie dobra praca , miesiac tu , miesiac w Domku. Tylko szkoda ze za ten miesiac w Domku nie placa chocby jakies 30% wynagrodzenia. Bo tak praktycznie jesli ci placa np 1200 netto za miesiac, to musisz to miec na 2 miesiace. Ale to akurat wiekszosc Opiekunek tak ma :/ wiec problem "powszechny" ,a raczej wade tegoz zawodu

Przecież jeżeli komuś nie pracuje dwumiesięczny urlop bezpłatny, może wyjechać wcześniej. Ja mam zamiar tak zrobić...
01 maja 2014 16:32
emi, co tam gadasz?
jak komus nie pasuje?
no tak czemu nie.
tylko przyklad podalam
09 kwietnia 2015 13:36
Dziewczyny nie wiem czy akurat tu powinnam o to pytac, ale kolezanka ostatnio mi möwila o korzysciach pracy z Caritas. Ponoc tam podpisuje sie umowe w Niemczech i po roku przepracowanym mam zasiłek niemiecki, za kazdy prepracowany miesiąc zwrot podatku 190 eur,a zasiłek wychodzi 3tys polkich. Cos niechce mi sie w to wierzyc, czy ktos slyszal cos na ten temat?
09 kwietnia 2015 19:48 / 1 osobie podoba się ten post
http://www.pub.arbeitsagentur.de/selbst.php?jahr=2015#ergebnisse
 
Tutaj możesz sobie obliczyć, ile zasiłku można dostać.
 
Po 12 miesiącach pracy dostaje się zasiłek dla bezrobotnych przez 6 miesięcy. 
 
09 kwietnia 2015 22:48
mała

Ha ha jeżeli przed końcem kontraktu uda mi się zobaczyć szefową to zapytam, na razie od kiedy była tu podpisać ze mną umowę to jej jeszcze nie widziałam ponieważ nasze biura są w dość odlegym mieście :) Tak prawdę mówiąc to moje zarobki zmieniły by się diametralnie gdyby płacono mi za cały czas jaki tu pracuję a nie tylko z 3 godziny dziennie jak wpisano w umowie plus jakieś tam nadgodziny.

Chociaż Twoja dyskusja na temat pracy we Pflegedient miała miejsce już prawie rok temu, to jesli można chciałabym ją wznowić, jeśli juz ten topik został wyciągnięty. Mała, czy nadal tak pracujesz, jak pisałaś?
 
Możesz odpowiedzieć mi na priw.
09 kwietnia 2015 23:08
Zofija

Chociaż Twoja dyskusja na temat pracy we Pflegedient miała miejsce już prawie rok temu, to jesli można chciałabym ją wznowić, jeśli juz ten topik został wyciągnięty. Mała, czy nadal tak pracujesz, jak pisałaś?
 
Możesz odpowiedzieć mi na priw.

Zofijo, a co pytasz ;)?
10 kwietnia 2015 09:45
wichurra

http://www.pub.arbeitsagentur.de/selbst.php?jahr=2015#ergebnisse
 
Tutaj możesz sobie obliczyć, ile zasiłku można dostać.
 
Po 12 miesiącach pracy dostaje się zasiłek dla bezrobotnych przez 6 miesięcy. 
 

Dziekuje, zasanawiam sie tylko czy pracujäc przez polski Caritas mozna byc zarjestrowanym w Niemczech.
10 kwietnia 2015 10:33
salazar

Zofijo, a co pytasz ;)?

 Wcześniej tego topiku nie zauważyłam na forum. Zainteresowała mnie sprawa zatrudnienia Małej przez Pflegedienst, gdyż obecnie jestem podobnie zatrudniona i jestem zadowolona z tego.
10 kwietnia 2015 13:22
Zofija

 Wcześniej tego topiku nie zauważyłam na forum. Zainteresowała mnie sprawa zatrudnienia Małej przez Pflegedienst, gdyż obecnie jestem podobnie zatrudniona i jestem zadowolona z tego.

Ja się do tego szykuję, jak moja pdp pożegna się ze światem, ale niestety zmieniła się teraz forma zatrudnienia i stawki, nad czym baaardzo ubolewam :(.
Pracujesz 2 tygodnie na 2 tygodnie, czy inaczej?
10 kwietnia 2015 17:33
Nie, przy zatrudnieniu rozpisałam sama, według swoich potrzeb kalendarz pracy na cały 2015r. Pracuję mniej więcej 6 / 4 tygodnie. Na razie jestem u jednej PDP, ale moja szefowa ma bardzo dużo klientów i w razie konieczności może mnie przesunąć do innej rodziny.
10 kwietnia 2015 17:52 / 6 osobom podoba się ten post
Zarobek netto podobny, jak przy polskiej agencji. No może trochę wyższy, niż miałam w ostatniej agencji. Różnica jest taka, że mam odporowadzane wszystkie składki i podatki, zgodnie z prawem obowiązującym przy niemieckiej umowie o pracę. Jestem zatrudniona na pełny etat, który formalnie wynosi 36 godzin w tygodniu - 6 godz. x 6 dni robocze. Niedziele są extra płacone, jako godziny nadliczbowe. Za każdy przepracowany miesiąc należy mi się 2 dni urlopu, za który też otrzymuję ekwiwalent finansowy. Geldy za niedziele i urlop płacone mam za miesiąc, w którym wcale lub niewiele pracowałam. No i czas, który spędzam z PDP ponad te 6 godz. jest niejako świadczeniem wymiennym (między mną, a rodziną) za koszty utrzymania. Oczywiście chorobowe i ew. zasiłek dla bezrobotnych też mi przysługuje, jak każdemu pracującemu na umowie niemieckiej. Z tym, że w razie choroby zasiłek otrzymam, jeśli będę się leczyć w DE.
 
Pracę w tej firmie znalazłam "przypadkowo", tak jak to w życiu często bywa. Mnie ta forma zatrudnienia bardzo odpowiada i jak już pisałam jestem zadowolona. Wreszcie mam poczucie, że jestem w pełni zatrudnionym pracownikiem, tak jak kiedyś w Polsce, gdy miałam pracę.