Blog opiekunek pracujących w Szwajcarii

12 maja 2014 15:01 / 1 osobie podoba się ten post
Ja pisałam owszem i widze ,że nie ma-miałam ważna sprawę niedotyczącą pracy ,ale chyba żadna z Was nie jest w tych okolicach bo nikt sie na meila nie odezwał.Juz nieaktualne jest moje zapytanie.
12 maja 2014 17:38
A to przygotowania "ochronne"do parady skinow w Zurichu.Miałam zrobić zdjecie jak zobaczyłam te kilka tysiecy łysych gosci w podkutych butach z łańcuchami i inna biżuterią bałam sie aparat wyciaganac z plecaka. Takie protesty i parady odbywaja sie w Zurichu oa wczesnej wiosny do póznej jesieni.Najweselsza parada jest parada milości
ktora przechodzi najdłuzsza ulicą o nazwie Langstr. Tam tez jest nawiecej przybytkow uciech wszelakich.
12 maja 2014 22:25
mleczko47

A to przygotowania "ochronne"do parady skinow w Zurichu.Miałam zrobić zdjecie jak zobaczyłam te kilka tysiecy łysych gosci w podkutych butach z łańcuchami i inna biżuterią bałam sie aparat wyciaganac z plecaka. Takie protesty i parady odbywaja sie w Zurichu oa wczesnej wiosny do póznej jesieni.Najweselsza parada jest parada milości
ktora przechodzi najdłuzsza ulicą o nazwie Langstr. Tam tez jest nawiecej przybytkow uciech wszelakich.

Mleczko denerwujesz mnie! Obiecałaś wczoraj jakąś opowieść i chodze cały dzień szukam czy mi nie umkneło i co? Zaraz dzień się kończy a opowieści nie ma! ;-)
12 maja 2014 23:02 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

Mleczko denerwujesz mnie! Obiecałaś wczoraj jakąś opowieść i chodze cały dzień szukam czy mi nie umkneło i co? Zaraz dzień się kończy a opowieści nie ma! ;-)

Sowa, to chyba to Mleczko obiecala, co dzis dodala w topiku "Dowolny temat o wszystkim, ale szczerze", str.27.
12 maja 2014 23:07 / 1 osobie podoba się ten post
Binor

Sowa, to chyba to Mleczko obiecala, co dzis dodala w topiku "Dowolny temat o wszystkim, ale szczerze", str.27.

A widzisz, jednak mi umkneło. Dzięki z plusem ;-)
12 maja 2014 23:43 / 5 osobom podoba się ten post
Parady w Zurichu, hmm, jest ich duzo.
Byla nie tak dawno parada Sechseläuten, 28 kwietnia. To swieto trudne do przetlumaczenia "na nasze", cos jakby parada naszych cechow. Jest to swieto zwiazane z zakonczeniem zimy, ostatni, bardzo spektakularny element to palenie Sechseläuten-Böögg, czyli olbrzymiego balwana.
Niestety, w tym roku byla paskudna pogoda, caly dzien padalo. Ludziom, ktorzy maszerowali nie psulo to jednak humorow. W pieknych, kolowych strojach, scisle wedlug wymagan kazdego cechu, szli spiewajac, pijac piwo, wino, czestujac publicznosc slodyczami i napitkami, a nawet ... surowymi rybami !!!
Piekarze rozdawali buleczki, wedliniarze male, specjalnie na to swieto robione kielbaski, no, czym chata bogata. Publicznosci bylo niezbyt wiele, bo zimno i mokro, ale dla mnie o tyle lepiej, ze cos niecos widzialam. 
Przemarsz konczy sie na placu Sechseläutenplatz, ktory jest przed Opera. Plac w ubieglym roku byl w przebudowie, w tym roku ma nowa nawierzchnie. Pod balwana zwieziono ogromna ilosc piasku, zeby nie uszkodzic nowych plyt.
No i oczywiscie, to swieto ma swoja strone w necie:
 
http://www.sechselaeuten.ch/sechselaeuten/
 
 
Przy normalnej pogodzie parady oglada sie lepiej w TV, tak, jak slawna na cala Europe Street Parade, czyli Parade Milosci. 
Parada ma rowniez swoja strone:
 
http://www.streetparade.com/home/street-parade-2014?lang=de-de&content=1&main=1
 
Na ostatniej bylam !!! Ubawilam sie niesamowicie. 
Hmm, Mleczko, bedziesz miala pretensje, ale Street Parade nie ma nic wspolnego z Langstrasse ..., gdyby tak bylo, 3/4 miasta byloby sparalizowane.
 
A to deszczowe zdjecia z Sechseläuten'2014:
 
Niestety, blizej balwana nie mozna bylo podejsc, caly plac byl zamkniety i przeznaczony dla uczestnikow parady. A swoja droga, byc czlonkiem cechu to ogromny zaszczyt i wcale nie tak latwo nim zostac. Przewaznie miejsce w cechu jest dziedziczone !


13 maja 2014 04:37 / 2 osobom podoba się ten post
Sówka

Mleczko denerwujesz mnie! Obiecałaś wczoraj jakąś opowieść i chodze cały dzień szukam czy mi nie umkneło i co? Zaraz dzień się kończy a opowieści nie ma! ;-)

Zaczełam opowieść chyba Ci umkneło.A dzisiaj skoncze - meliske,meliske zaparz sobie Sowko.
13 maja 2014 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
Widocznie bywamy na dwoch roznych paradach Ty u  wujka Googla, a ja na Langstr.
13 maja 2014 09:56 / 9 osobom podoba się ten post
mleczko47

Widocznie bywamy na dwoch roznych paradach Ty u  wujka Googla, a ja na Langstr.

Moze na odwrot?
Cytat: " ROUTE Die 2,4 Kilometer lange Street Parade-Route wird wieder die Gleiche wie in den Vorjahren sein. Der Umzug der Love Mobiles startet beim Utoquai im Zürcher Seefeldquartier. Danach rollen die Trucks rund um das Zürcher Seebecken über Bellevue, Quaibrücke und Bürkliplatz bis zum Hafendamm Enge. Bis 24 Uhr wird bei allen Bühnen der Abschluss der Street Parade gefeiert!"  
Niestety, odnosze wrazenie, ze chcesz tak samo, jak moja "zmienniczka" wszystko lepiej wiedziec. Wiec moze sama najpierw sprawdzaj u wujka google ... Nie robilam zdjec na ostatniej Street Parade, byl za duzy tlok, ale widac na ich stronie, gdzie to sie odbywa. A ze tam bylam, czy, wedlug Ciebie nie bylam - coz, nie mam zamiaru po raz kolejny udowadniac, ze nie jestem wielbladem.
 
 
21 maja 2014 16:13 / 2 osobom podoba się ten post
Wrócilam wlasnie z Locarno - jutro jadę znowu . Praca tutaj wymaga przestrzegania praw tego kraju. Jednym z nich jest posiadanie Bewilligung.Przywiozlam dokumenty ,wypełnię i jutro odwiozę . Pewnie troche dłuzej zabawię .Pięknie i kolorowo jest w Locarno a na jeziorze najpiekniejsze jachty jakie kiedykolwiek widziałam . Nie wstawie jednak zdjęć - dałam publicznie słowo że do żadnych linków zagladac nie bede - wiec tym bardziej je wstawiać . A do wstawiania zdjęć korzystam z pewnej strony , której nazwy nie wymienię bo moze to ,,kontrabanda ''.No i wstawiałam  linki do niej . Ale słowo raz dane obowiązuje.