Kary za sciaganie filmow, muzyki i innych w DE

09 maja 2014 21:43

Kika1! Dzięki wielkie. Nie masz za co przepraszać. Bardzo mi pomogłaś. Wrzuciłam w translatora artykuł, który ktoś tam poleca i wygląda na to, że jest to tak jak w Polsce naruszenie prawa przez kancelarie adwokackie. Podają parę przykładów wyroków w różnych miastach. Dla mnie teraz jest najważniejsza reakcja rodziny.


 


Widzę że problem urósł do wyższej rangi, dlatego przenoszę tutaj te kilka postów, których nie usunąłem z "Wpadek za granicą". Przepraszam za zamieszanie i bałagan. Moderator

10 maja 2014 09:16
Zdążyłam przczytać wczoraj. Po jakim czasie przyszło to pismo? Wydaje mi się , że jak nie wysłali za pozostałe filmy razem z tym jednym to już nie wyślą. Myśle , że miałaś po prostu ogromnego pecha, bo masa ludzi ściąga filmy. Tak sobie pomyślałam, żebyś spróbowała się jakoś odwłać argumentując to tym, że przecież wykupiłaś dostęp do strony i myślałaś , że to Cę upoważnia do pełnego użytkowania serwisu, ale z drugiej strony nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania.
10 maja 2014 09:40
Kurcze! Szkoda, że post Kiki1 został też usunięty bo chciałam jeszcze raz na spokojnie wszystko przeanalizować. Szkoda, że Moderator to usunął, bo to jest problem, który może przytrafić się nie tylko mnie. Wiadomo, że jest to inne państwo. Inaczej tutaj ludzie na pewne strony reagują. Nie zmienia to faktu, że kancelarie dorabiają się wyłudzając pieniądze. Nikt nie ma prawa od nikogo żądać zapłaty bez wyroku sądu.Tutaj jesteśmy na przegranej pozycji jak zresztą w wielu innych przypadkach. Pismo przyszło wczoraj, a ściągałam 19.03.
10 maja 2014 10:01
Przeczytałam i jestem Kice1 niezmiernie wdzięczna bo ktoś zamieścił artykuł niemieckiego adwokata w tej sprawie. Sama na pewno bym tego nie znalazła ponieważ nie znam tak dobrze niemieckiego. Artykuł był z 2008 roku, podobno w ubiegłym roku prawo w Niemczech pod tym względem zostało zaostrzone ale były tam przykłady konkretnych wyroków sądowych jakie zapadły w tych sprawach w sądach niemieckich. Kancelaria straszy kosztami do których tak na dobrą sprawę nie ma prawa. Miałam dzięki Kice1 argumenty do rozmowy tutaj. Nic do Niemca nie przemawia lepiej niż to co napisał inny Niemiec. Mimo to atmosfera zrobiła się nad wyraz gęsta i patrzą na mnie jak na przestępcę kryminalnego. A wszystko przez to, że chciałam babci zrobić przyjemność i ściągnąć starą wersję Anny Kareniny z Gretą Garbo po niemiecku. Jak człowiek ma dobre serce to musi mieć twardą d...ę.Święte słowa.
10 maja 2014 10:06
Dlaczego nie, tylko ja sierotka nie wiem jak. Jeśli potrafisz to zrób to i możemy poprosić Moderatora o przeniesieni tej nieszczęsnej historii do nowego wątku. Wiele osób coś ogląda, ściąga i warto wiedzieć jakie to może mieć konsekwencje.
10 maja 2014 10:25 / 1 osobie podoba się ten post
Zauwazylam, ze sprawa zaczyna sie robic "realna", wiec wklejam link do odpowiednich przepisow:
 
http://anwalt.net.pl/abmahnung.html
 
Natomiast co do konkretnej sprawy, ze plik (film) zostal sciagniety duzo wczesniej, niz przyszlo pismo - to jest mozliwe, poniewaz ustalenie numeru IP musi potrwac. Uzyskanie tego numeru to nie jest ot, taki sobie latwy proces.
10 maja 2014 10:32
Ladnie sie Emilko spisalas... dzieki.

Sadzisz... ze e-bookow rowniez bedzie temat dotyczyl...
10 maja 2014 10:35
Ze ściąganiem w Niemczech jest tak, że ludzie dostają upomnienia i kary, kiedy ściągają przez programy tego typu, że jednocześnie się ściąga i udostępnia innym pliki (jedyny jaki znam to emule). Za ściąganie z chomika, czy innych stron nie ma kar.
 
No - ale to w sumie w linku jest, tylko dopiero po napisaniu go otworzyłam:)
 
10 maja 2014 10:42
kika1

Ladnie sie Emilko spisalas... dzieki.

Sadzisz... ze e-bookow rowniez bedzie temat dotyczyl...

Hmm, Wichurra, podam Ci link:
 
 
http://odjechani.com.pl/Thread-1500-Euro-kary-za-%C5%9Bci%C4%85ganie-z-internetu-w-niemczech?page=2
 
 
Sprawa dotyczy dotyczy sciagania z chomika  bedac w DE... bardzo ciekawa sytuacja, poczytajcie. 
Moim zdaniem - absolutnie nie jest wazne z czego sciagamy, tylko CO sciagamy. 
Gdzies tam w necie przeczytalam, ze wobec zaostrzenia przepisow w DE powstaly wyspecjalizowane firmy i kancelarie, ktore sie tym zajmuja, bo to sa wielkie pieniadze. To, co ludzie dostaja, to sa te pisma, ktore maja spowodowac ugode, czyli ew. zaplacenie mniejszej kary - Tak, jak pisze w pierwszym linku. Dlatego nie sa to wyroki sadowe, one beda pozniej, jak ktos nie ustosunkuje sie do pierwszego pisma.
10 maja 2014 10:43
No jednak nasza koleżanka dostała kare
10 maja 2014 10:45
kika1

Ladnie sie Emilko spisalas... dzieki.

Sadzisz... ze e-bookow rowniez bedzie temat dotyczyl...

Kika1 - obawiam sie, ze tak. Jesli e-book nie jest dostepny oficjalnie za darmo - podlega rowniez ochronie praw autorskich, psia krwia i to mnie troszke denerwuje. Jedyne wyjscie dla osob bedacych w DE - to ladowanie Kindelkow w kraju. 
 
Ale zaraz wlacze skypa i team viewer - mam dla Ciebie Inferno.
10 maja 2014 10:46
emilia

Hmm, Wichurra, podam Ci link:
 
 
http://odjechani.com.pl/Thread-1500-Euro-kary-za-%C5%9Bci%C4%85ganie-z-internetu-w-niemczech?page=2
 
 
Sprawa dotyczy dotyczy sciagania z chomika  bedac w DE... bardzo ciekawa sytuacja, poczytajcie. 
Moim zdaniem - absolutnie nie jest wazne z czego sciagamy, tylko CO sciagamy. 
Gdzies tam w necie przeczytalam, ze wobec zaostrzenia przepisow w DE powstaly wyspecjalizowane firmy i kancelarie, ktore sie tym zajmuja, bo to sa wielkie pieniadze. To, co ludzie dostaja, to sa te pisma, ktore maja spowodowac ugode, czyli ew. zaplacenie mniejszej kary - Tak, jak pisze w pierwszym linku. Dlatego nie sa to wyroki sadowe, one beda pozniej, jak ktos nie ustosunkuje sie do pierwszego pisma.

Jeżeli chodzi o pierwszy wpis, to facet pisze tak "Mialem dostep do interenetu, za posrednictwem Wifi na mieszkaniu, kilka razy mialem wlaczonego utorrenta, sciagnalem pare odicnkow serialu, automatycznie je udostepnialem. Minal miesiac, ja juz w polsce oczwyscie od tego czasu, dzwoni babka ze przyszedl list ze kara 915E do zaplaty, ja w szoku... " Czyli ściągał z torrentów - ściągał i udostępniał - sytuacja, którą opisałam i wtedy dostaje się kary.
 
Swojego czasu temat mnie zainteresował, przekopałam niemieckie strony i zawsze tam pisali o karach za ściąganie i udostępnianie jednocześnie za pomocą tych różnych programów. 
10 maja 2014 10:47
Sówka

No jednak nasza koleżanka dostała kare

Kto dostał karę? Jaka koleżanka?
10 maja 2014 10:48
wichurra

Jeżeli chodzi o pierwszy wpis, to facet pisze tak "Mialem dostep do interenetu, za posrednictwem Wifi na mieszkaniu, kilka razy mialem wlaczonego utorrenta, sciagnalem pare odicnkow serialu, automatycznie je udostepnialem. Minal miesiac, ja juz w polsce oczwyscie od tego czasu, dzwoni babka ze przyszedl list ze kara 915E do zaplaty, ja w szoku... " Czyli ściągał z torrentów - ściągał i udostępniał - sytuacja, którą opisałam i wtedy dostaje się kary.
 
Swojego czasu temat mnie zainteresował, przekopałam niemieckie strony i zawsze tam pisali o karach za ściąganie i udostępnianie jednocześnie za pomocą tych różnych programów. 

Sytuacja dotyczaca chomika jest na drugiej stronie tego tematu. Ja sobie mysle, ze nie bez powodu wiele pozycji z chomika "zniknelo" ...
10 maja 2014 10:51
wichurra

Kto dostał karę? Jaka koleżanka?

W temacie "Moje wpadki ..."