Tutaj pracowaliśmy i zwiedzaliśmy

31 października 2017 08:26 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

Z cytowaniem Ciebie, to pomyka.
Byłem przekonany, że odpowiadam Malinie.

Oj tam, obrazasz sie jak baba.
31 października 2017 08:33 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

A to według mnie najpaskudniejsza lalka jaką tam zauważyłam. Też uosobiająca męskie wyobrażenia tym razem  o zdrowej niemieckiej frau.


A ja wybieram najmniejszą laleczkę, to laleczka mojego dzieciństwa.
31 października 2017 17:22 / 6 osobom podoba się ten post
Alaska

Akurat rodowód Barbie znałam.:-)

Ja nie i nawet źle napisałam, Barby zamiest Barbie. Jest jeszcze jedna ciekawostka związana z Lilli, mianowicie jej oczy, a dokładnie sposób patrzenia - w bok. Religia Shinto twierdzi, że wszystko ma duszę, lalki także. Są zatem wykonane tak jakby patrzyły w bok. W ten sposób nie mogą zemścić się na właścicielu w przypadku zagubienia   lub wyrzucenia. Lilli wyprodukowano około 130 000 sztuk. Jej egzemplarze są dla kolekcjonerów nie lada gratką i na aukcjach osiągają niebagatelne ceny.
31 października 2017 17:35 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

Zapewne najpierw musiałaby zostać odrestaurowana. 
Ze zdjęć wynika, że nie jest w najlepszym stanie technicznym.
Dziwne to nieco, ponieważ Niemcy bardzo dbają o zabytki wszelakie. 

Jest napisane, że w latach 1980/81 przeprowadzono remont wieży ale tak czy tak jest od 2012 roku zamknięta dla zwiedzających. Ciekawostką jest ta wspomniana linia wzroku, którą tworzą Veste Coburg, Zamek  Cllenberg, Wieża Bismarcka i właśnie ta wieża. Zamek Callenberg mam nadzieję zwiedzić  w tym tygodniu.  Kupiłam sobie sieciówkę na drugą strefę więc mogę jeździć i jeżdzić.
31 października 2017 17:43 / 3 osobom podoba się ten post
Darko

Tylko jedna wieżyczka :D Nic straconego.

Dzięki Tobie dowiedziałam się o wzajemnej linii wzroku pomiędzy Veste Coburg, Zamku Callenberg, Wieży Bismarcka i tej wieży. W ogóle dowiedziałam się, że jest to wieża, a poza tym, iż istnieje jeszcze jedna - Bismarcka. Wielkie dzięki. Teraz muszę ją zlokalizować i dowiedzieć się czy jest możliwość dojazdu.
31 października 2017 18:04 / 14 osobom podoba się ten post
Coburg jest pełen niespodzianek, głównie historycznych. Znalazłam  pewien związek pomiędzy Coburgiem , a Polską. W Coburgu urodził się znany niemiecki  dziewiętnastowieczny  rzeźbiarz, Ferdinand Lepcke. A z czego jest  znany? Z rzeźb znajdujących się w Bydgoszczy, fontanny "Potop" i "Łuczniczki". Kopia "Potopu" znajduje się w Rosenpark w Coburgu. Została ufundowana przez mieszkańców miasta osiem lat po tym jak stanęła w Bydgoszczy, ówczesnym Brombergu. Bydgoska  jest bardziej okazała niż  ta w Coburgu.





01 listopada 2017 10:34 / 4 osobom podoba się ten post
Czy tylko ja zwiedzam miejsca, w których się znalazłam? Nikt inny nie chce się podzielić swoimi wrażeniami, a może ciekawostkami z jakimi się zetknął? Niemożliwe aby wszyscy pracowali na wsi albo tak długo w jednym miejscu, że już nie mają co oglądać. 
01 listopada 2017 10:45 / 4 osobom podoba się ten post
Alina

Czy tylko ja zwiedzam miejsca, w których się znalazłam? Nikt inny nie chce się podzielić swoimi wrażeniami, a może ciekawostkami z jakimi się zetknął? Niemożliwe aby wszyscy pracowali na wsi albo tak długo w jednym miejscu, że już nie mają co oglądać. 

Wrzuciłam kilka fotek Alinko, mam jeszcze inne , ale muszę przenieść na komputer i pozmniejszać. Jutro wybieram się pooglądać katedrę w Bern. Póżny gotyk i neogotyk, bardzo monumentalna, porobię fotki. A jak mi czas pozwoli to się wybiorę do Genewy obejrzeć akcelerator protonowy i to mnie korci najbardziej. Mój pdp powiedział, że jak najbardziej można sobie tam wycieczkę zrobić.
01 listopada 2017 11:29 / 3 osobom podoba się ten post
Dzięki Darkowi dowiedziałam się, że cztery budowle w Coburgu są wybudowane  tak, że stamowią linię wzroku tj. widzą wszystkie Veste Coburg (albo siebie nawzajem ). Muszę  sprawdzić. Niestety tylko dwie z tych budowli są udostępnione zwiedzającym tj. Veste Coburg oraz Zamek Callenberg, pozostałe  a więc Wieże Bismmarcka i Wieża Eckardt nie. Szkoda. 
01 listopada 2017 11:29 / 3 osobom podoba się ten post
Alina

Czy tylko ja zwiedzam miejsca, w których się znalazłam? Nikt inny nie chce się podzielić swoimi wrażeniami, a może ciekawostkami z jakimi się zetknął? Niemożliwe aby wszyscy pracowali na wsi albo tak długo w jednym miejscu, że już nie mają co oglądać. 

Nie tylko Ty...ja tez duzo miejsc zwiedzam. Ale nie umiem tak ladnie tego opisac wiec moje posty nie bylyby interesujace.
01 listopada 2017 11:32 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Nie tylko Ty...ja tez duzo miejsc zwiedzam. Ale nie umiem tak ladnie tego opisac wiec moje posty nie bylyby interesujace.:przytul aniola:

Nie wierzę, że nie potrafisz ładnie opisać miejsc, które oglądasz. Pamiętam Twoje forumowe radio, było świetne. Szkoda, że zaniechałaś. W ogóle jakoś mniej Cię widać na forum niż kiedyś.
01 listopada 2017 11:33 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Wrzuciłam kilka fotek Alinko, mam jeszcze inne , ale muszę przenieść na komputer i pozmniejszać. Jutro wybieram się pooglądać katedrę w Bern. Póżny gotyk i neogotyk, bardzo monumentalna, porobię fotki. A jak mi czas pozwoli to się wybiorę do Genewy obejrzeć akcelerator protonowy i to mnie korci najbardziej. Mój pdp powiedział, że jak najbardziej można sobie tam wycieczkę zrobić.

Trzymam Cię za słowo.
01 listopada 2017 11:42 / 4 osobom podoba się ten post
Alina

Czy tylko ja zwiedzam miejsca, w których się znalazłam? Nikt inny nie chce się podzielić swoimi wrażeniami, a może ciekawostkami z jakimi się zetknął? Niemożliwe aby wszyscy pracowali na wsi albo tak długo w jednym miejscu, że już nie mają co oglądać. 

Ależ Alinko , ja osobiście wklejałam przecież zdjęcia i opowiastki .  Worlitz, Lipsk, Halle, Dessau-Rosslau, Wittenberg i kilka jeszcze innych. Nie wiem gdzie to było, może w podróżach? 7 lat na jednej Stelli robi jednak swoje. Wiele dziewczyn zwiedza w czasie swojej pracy w De. Nie każdy jednak tak pięknie jak Ty umie o tym opowiadać. Duzo zdjęć i opowieści, zamieszczają nasze zwiedzające koleżanki na FB. Zwiedzaj i opowiadaj. Bardzo przyjemnie czyta się Ciebie  i ogląda zdjęcia . Gdybyś kiedyś szukała towarzyszki na  jakąś fajną wycieczkę ze zwiedzaniem, jestem pierwsza chętna :) Ty powinnaś albo uczyć historii, albo być przewodnikiem wycieczek. Masz ku temu niesamowity dar.
01 listopada 2017 11:48 / 4 osobom podoba się ten post
Alina

Nie wierzę, że nie potrafisz ładnie opisać miejsc, które oglądasz. Pamiętam Twoje forumowe radio, było świetne. Szkoda, że zaniechałaś. W ogóle jakoś mniej Cię widać na forum niż kiedyś.

Bo i forum przeszlo taka metamorfoze, ktora kłóci sie z tym co czuje. I to co widze lub wiem, uruchamia mnie brzydko. I wprowadza w nastroj bojowy. A nie jestem typem wojownika-męczennika. Wiec wole milczec wiecej. Szczegolnie gdy masz swiadomosc, ze wszystko co napiszesz to spam, niemile widziana wiadomosc. Po co sie wysilac Alinko, gdy to co przelewasz na forum trafia w imponujacej ilosci do smietnika? A linkow do reklam lub samych reklam popelniac nie bede. Nie moj styl.
01 listopada 2017 11:50 / 5 osobom podoba się ten post
Alina

Trzymam Cię za słowo.:-)

Wrzucałam w Zachodniopomorskim , ale zrobię to raz jeszcze- Zytglogge w Bern i jeszcze jedna ze sławnych fontann ze Spitalgasse.
Bern to bardzo piękne miasto i szóstym zmysłem czuje się w nim takiego dobrego ducha :)