Tutaj pracowaliśmy i zwiedzaliśmy

24 maja 2021 20:41 / 4 osobom podoba się ten post
cJa bardziej skromnie,bo zwiedziłam tylko moją wieś,ale przynajmniej ładnie tu i spokojnie.
31 maja 2021 18:32 / 6 osobom podoba się ten post
Kirchzarten koło Freiburga, u podnóża  Szwarcwaldu.

31 maja 2021 18:50 / 4 osobom podoba się ten post
Pracowałam niedaleko Offenburga , zwiedziłam Kehl, Straßburg, Mummelsee , niezliczone wioseczki w Szwarzwaldzie . 
Przedtem byłam niedaleko Mülheim am Rhein, Buggingen. Winnice , Francja , Szwajcaria . Miasto Weil am Rhein . 
Przepiękne okolice . 
Trochę pozazdroszcze . Chociaż moje rejony wokół Düsseldorf u też przepiękne . 
Jak wrócę latem planuje trochę pozwiedzać Bergisches Land . 
31 maja 2021 18:56 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee 
05 czerwca 2021 21:11
https://youtu.be/BnwNdfhS3eg

To co dziś zwiedzamy?
A może ktoś zgadnie, co w załączniku poniżej?
10 czerwca 2021 19:59 / 1 osobie podoba się ten post
JanOp1979

https://youtu.be/BnwNdfhS3eg

To co dziś zwiedzamy?
A może ktoś zgadnie, co w załączniku poniżej?

Ale to chodzi o samochód czy to co za szybą?
10 czerwca 2021 20:05 / 2 osobom podoba się ten post
Kolonia?
10 czerwca 2021 20:17 / 1 osobie podoba się ten post
mariakoc

Ale to chodzi o samochód czy to co za szybą?

O samochód chodzi Mercedes
13 czerwca 2021 13:24 / 3 osobom podoba się ten post
Góra Kamelberg.
Dwie rzeźby na jej szczycie, poniżej widok na Kirchzarten

14 czerwca 2021 20:43 / 4 osobom podoba się ten post
To już moje ostatnie fotki ze Szwarcwaldu i Freiburga.
Dziś zaliczyłem Schauinsland (1284 m n.p.m.), który znajduje się jeszcze w granicach administracyjnych Freiburga.
Jest to co prawda dopiero 14. co do wysokości szczyt Szwarcwaldu, ale przejazd kolejką (najdłuższą w, Niemczech -  3200 m) sprawia, że jest on bardzo łatwo osiągalny. I to zarówno dla osób na wózkach, z wózkami, jak i nawet dla pań w zaawansowanej ciąży. Dziś taką osobę widziałem.
Ze szczytu w odleglosci 150 km widać w oddali ośnieżone Alpy Berneńskie, z trzecim co do wielkości szczytem Alp - Finsteraarhorn (4279 m).
Jeszcze dla porównania - Schauinsland 1284 m, Skrzyczne 1257 m.
Feldberg 1493 m, Śnieżka 1603 m.
Tak na marginesie - góry były moją pasją od podstawówki. Teraz sporadycznie, bo kondycja już nie ta (kolana i kręgosłup).

W kolejności...

przejazd kolejką
wieża widokowa na szczycie
widok na Feldberg, najwyższy szczyt Szwarcwaldu
w oddali Alpy, z prawej wspomniany
Finsteraarhorn
widok na Freiburg

14 czerwca 2021 22:10 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

To już moje ostatnie fotki ze Szwarcwaldu i Freiburga.
Dziś zaliczyłem Schauinsland (1284 m n.p.m.), który znajduje się jeszcze w granicach administracyjnych Freiburga.
Jest to co prawda dopiero 14. co do wysokości szczyt Szwarcwaldu, ale przejazd kolejką (najdłuższą w, Niemczech -  3200 m) sprawia, że jest on bardzo łatwo osiągalny. I to zarówno dla osób na wózkach, z wózkami, jak i nawet dla pań w zaawansowanej ciąży. Dziś taką osobę widziałem.
Ze szczytu w odleglosci 150 km widać w oddali ośnieżone Alpy Berneńskie, z trzecim co do wielkości szczytem Alp - Finsteraarhorn (4279 m).
Jeszcze dla porównania - Schauinsland 1284 m, Skrzyczne 1257 m.
Feldberg 1493 m, Śnieżka 1603 m.
Tak na marginesie - góry były moją pasją od podstawówki. Teraz sporadycznie, bo kondycja już nie ta (kolana i kręgosłup).

W kolejności...

:-) przejazd kolejką
:-) wieża widokowa na szczycie
:-) widok na Feldberg, najwyższy szczyt Szwarcwaldu
:-) w oddali Alpy, z prawej wspomniany
Finsteraarhorn
:-) widok na Freiburg

14 czerwca 2021 22:41 / 2 osobom podoba się ten post
Skoro mowa o Alpach Berneńskich to przybliżę nieco temat i też coś wrzucę. Zdjęcia sprzed prawie 3 lat, ale byłam i zwiedzałam :) Jeszcze przed pandemią mąż mógł  mnie bez problemu odwiedzić. 
Na zdjęciach jeden z lodowców-ale nie napiszę który Mimo krążących legend żadnych Ogrów czy innych paskudnych stworzeń nie spotkaliśmy. Brrr-nie chciałabym spotkać takiego w ciemnym kącie.W pełnym świetle jeszcze gorzej-zawał murowany :)

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.