Tutaj pracowaliśmy i zwiedzaliśmy

09 sierpnia 2021 22:00 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dopiero zobaczyłam.Korzystaj ile możesz, a od jutra ma być całkiem gorąco :)

Czekam  na rower.....objadę  całą okolice
09 sierpnia 2021 22:18
Damessa

Czekam  na rower.....objadę  całą okolice:-)

Jeśli mogę coś podpowiedziec, to w wolne kup Tageskarte za 10 CHF na dwie strefy. Normalnie w biletomacie, albo apkę SBB zainstaluj. Tu jest super komunikacja. Dojedziesz tam gdzie chcesz. Karta calutki dzionek ważna.
10 sierpnia 2021 09:07 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

:-) Jeśli mogę coś podpowiedziec, to w wolne kup Tageskarte za 10 CHF na dwie strefy. Normalnie w biletomacie, albo apkę SBB zainstaluj. Tu jest super komunikacja. Dojedziesz tam gdzie chcesz. Karta calutki dzionek ważna.

U kierowcy w autobusie  mogę też kupić?W sobotę  umówiłam  się  z opiekunką w Zurich.Jechalysmy razem w busie i odezwała się 
10 sierpnia 2021 10:06
Damessa

U kierowcy w autobusie  mogę też kupić?W sobotę  umówiłam  się  z opiekunką w Zurich.Jechalysmy razem w busie i odezwała się :-)

Myślę, że kupisz. Tylko przednimi drzwiami nie można wchodzić.
10 sierpnia 2021 10:17 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Myślę, że kupisz. Tylko przednimi drzwiami nie można wchodzić.

14 sierpnia 2021 20:30 / 5 osobom podoba się ten post
Pięknie było dzisiaj  w Zurich...a Ela to  chyba moja ,, siostra bliźniaczka"
15 sierpnia 2021 19:57
Damessa

Pięknie było dzisiaj  w Zurich...a Ela to  chyba moja ,, siostra bliźniaczka":upup:

Superancko jest mieć w pobliżu koleżankę do wypadów, spacerów czy aby po prostu na kawę się umówić. Cieszcie się możliwościami, korzystajcie. Na dłuższą wycieczkę gminy fundują znizkowe bilety. Za 49 CHF , jak już jest jakiekolwiek Bewiligung-jeśli nie ma-parę CHF więcej-można korzystać ze wszystkich publicznych środków transportu w Szwajcarii . W tym statek. Chętnych jest dużo i trzeba rezerwowac z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. 
Widzę, że przed budynkiem opery już miałaś długą suknię :) Ale taki tam klimat. Zurych to bardzo ekskluzywne miasto. Idąc nad jezioro przez Banhofstr , pewnie zauważyłaś :)
15 sierpnia 2021 20:16 / 2 osobom podoba się ten post
Wszystkie znane  marki w zasięgu  rekiCzuć  przepych......
15 sierpnia 2021 20:26 / 2 osobom podoba się ten post
Tam tak:) Skoncentrowany przepych. Versace, Prada ,Dolce Gabbana, Dior, Tiffany. Pióra i długopisy z Mont Blanc , Rolexy i Omegi. Szary człowiek tam nie kupuje . Przy odrobinie szczęścia mozna spotkać gwiazdy światowej estrady-mieszkają tam. W ekskluzywnych secondhandach są wysokie ceny.
Ja jeszcze tam chcę odwiedzić na Uraniastr. obserwatorium astronomiczne. Jest otwarte od 20 stej. Może z męzem skoczymy.
15 sierpnia 2021 20:48 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Tam tak:) Skoncentrowany przepych. Versace, Prada ,Dolce Gabbana, Dior, Tiffany. Pióra i długopisy z Mont Blanc , Rolexy i Omegi. Szary człowiek tam nie kupuje . Przy odrobinie szczęścia mozna spotkać gwiazdy światowej estrady-mieszkają tam. W ekskluzywnych secondhandach są wysokie ceny.
Ja jeszcze tam chcę odwiedzić na Uraniastr. obserwatorium astronomiczne. Jest otwarte od 20 stej. Może z męzem skoczymy.

15 sierpnia 2021 21:16 / 2 osobom podoba się ten post
To teraz mały Fotichalenge ze środkowej Szwajcarii 
Tellkapelle z zewnątrz i wewnątrz. Stare , średniowieczne freski. Istnieje drzeworyt przedstawiajacy legendę Tella-nie wiem jeszcze w którym muzeum. Chetnie bym zobaczyła. Statek -taki parowiec z Luzerny jakie kursują po jeziorze 4 kantonów i chwila relaksu przy Prosecco. 



 
 
 
15 sierpnia 2021 21:19 / 2 osobom podoba się ten post
cdn :)

28 października 2021 19:57 / 6 osobom podoba się ten post
Mainz (Moguncja)
Stolica kraju związkowego Rhein-Pfalz
(Nadrenia-Palatynat)
 
 
Romańska katedra św.Marcina i św.Szczepana z XI wieku. 
 

 

 

 
 
Fontanna Fastnachtbrunnen, jedna z ładniejszych w mieście. 
 

 
 
Jeden z wielu budynków Starego Miasta z muru pruskiego 
 

 
 
Pomnik Johannesa Gutenberga,, urodzonego w Mainz złotnika i drukarza, twórcy pierwszej przemysłowej metody druku na świecie. 
 
28 października 2021 20:50 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Mainz (Moguncja)
Stolica kraju związkowego Rhein-Pfalz
(Nadrenia-Palatynat)
 
 
Romańska katedra św.Marcina i św.Szczepana z XI wieku. 
 

 

 

 
 
Fontanna Fastnachtbrunnen, jedna z ładniejszych w mieście. 
 

 
 
Jeden z wielu budynków Starego Miasta z muru pruskiego 
 

 
 
Pomnik Johannesa Gutenberga,, urodzonego w Mainz złotnika i drukarza, twórcy pierwszej przemysłowej metody druku na świecie. 
 

No to się postarałeś kolejny raz i historii trochę ???Ciekawie  tam ?
28 października 2021 21:48 / 4 osobom podoba się ten post