Na wyjeździe #10

07 lipca 2014 09:09 / 5 osobom podoba się ten post
wiga37

A ja lubie buraki ,są bardzo zdrowe i są solą tej ziemi . W kontaktach z cebulą czasem płacze ,ale nie mogę powiedziec ,ze nie lubie .. .A tak na marginesie pasji ogrodniczej - człowiek naprawde  inteligentny umie rozmawiać ze wszystkimi ,bez upokarzania kogokolwiek .

I tu masz rację . Człowiek inteligentny nie poniży nikogo . Za to jego kultura , delikatnosć i wrażliwosć jest przez prostaków odbierana jako słabosc - bo ,,dał sobie dowalić ''.Ja bardzo szanuję prostych ludzi , oceniam pod względem tego , jacy są . NIe interesuje mnie tytul naukowy czy zawartosc portfela . Nie rażą mnie błędy językowe . Mam wśród tych mieszkających w beskidzkich wioskach wielu bardzo dobrych znajomych . Tak też wychowalam syna - w szacunku do każdego Czlowieka . Ale prostactwa nie cierpię . I wyrażnie widzę różnicę miedzy prostym człowiekiem a prostakiem .A prostactwo to pewien stan umysłu . Występuje w kazdej klasie społecznej - bez wyjatku .
07 lipca 2014 09:30

Zamykam. Zapraszam do 11 tki!

07 lipca 2014 09:39 / 3 osobom podoba się ten post
wiga37

A ja lubie buraki ,są bardzo zdrowe i są solą tej ziemi . W kontaktach z cebulą czasem płacze ,ale nie mogę powiedziec ,ze nie lubie .. .A tak na marginesie pasji ogrodniczej - człowiek naprawde  inteligentny umie rozmawiać ze wszystkimi ,bez upokarzania kogokolwiek .

Szkoda ,że można dać tylko jeden plusik:)