Akcje charytatywne - jak pomóc potrzebującym?

07 stycznia 2017 18:31 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

i tu sie z Toba zgadzam.
Jakoś tak dziwnie sie składa w naszym kraju ze potrzebujacych coraz to wiecej a PKB rośnie
Poza tym chyba teraz jest wiecej organizacji ktore nagle zaczely pomagac niz potrzebujacych.
W tym roku juz nie bede bral udzialu w zadnej akcji na rzecz pomocy.W tym roku poprostu wesprę schroniska dla zwierzat

Tak ORIMIE,masz jak zwykle rację.
Można również pomóc starszemu sąsiadowi,zrobic zakupy,mozna wiele rzeczy zrobic bezinteresownie,tak po prostu.
Nakarmic zwierzę bezdomne(nie każy weźmie zwierzaki do domu,bo by nie miał miejsca dla siebie),ale pomóc mozna zawsze i nie tylko brac udział w akcjach.
Moim skromnym zdaniem ....akcje czesto sa zaspokojeniem siebie?
Moja znajoma......kasy ma duzo i szasta na lewo prawo jakieś 10 zł na organizacje....i co ? Ale idace biedne dziecko ,zaniedbane,głodne (fuj brzydze sie,nie pomoge,bo sie potem nie odczepi) i tak to niestety czesto wyglada.
Oczywiscie nie wrzócam wszystkich do worka obłudników.
07 stycznia 2017 19:37 / 4 osobom podoba się ten post
hogata76

Tak ORIMIE,masz jak zwykle rację.
Można również pomóc starszemu sąsiadowi,zrobic zakupy,mozna wiele rzeczy zrobic bezinteresownie,tak po prostu.
Nakarmic zwierzę bezdomne(nie każy weźmie zwierzaki do domu,bo by nie miał miejsca dla siebie),ale pomóc mozna zawsze i nie tylko brac udział w akcjach.
Moim skromnym zdaniem ....akcje czesto sa zaspokojeniem siebie?
Moja znajoma......kasy ma duzo i szasta na lewo prawo jakieś 10 zł na organizacje....i co ? Ale idace biedne dziecko ,zaniedbane,głodne (fuj brzydze sie,nie pomoge,bo sie potem nie odczepi) i tak to niestety czesto wyglada.
Oczywiscie nie wrzócam wszystkich do worka obłudników.

pierwsze primo to ciesze sie ze jesteś na forum 
a drugie primo skupię sie jak pisałem w tym roku na zwierzetach.
Sąsiadowi temu czy tamtemu pomagac finansowo nie musze.Maja wiecej niż ja  jednak czesto robie im zakupy,czy cos przyniose z piwnicy.Jest to dla mnie tak naturalne ze nawet nie zwracam na to uwagi ze to pomoc.Moi sasiedzi to juz wiekowi ludzie i nie ze wszystkim sobie daja rade
07 stycznia 2017 19:58 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

pierwsze primo to ciesze sie ze jesteś na forum 
a drugie primo skupię sie jak pisałem w tym roku na zwierzetach.
Sąsiadowi temu czy tamtemu pomagac finansowo nie musze.Maja wiecej niż ja :-) jednak czesto robie im zakupy,czy cos przyniose z piwnicy.Jest to dla mnie tak naturalne ze nawet nie zwracam na to uwagi ze to pomoc.Moi sasiedzi to juz wiekowi ludzie i nie ze wszystkim sobie daja rade

Skupiaj sie na zwierzakach,bo one tez potrzebuja pomocy
Natomiast jeśli chodzi o pomoc finansową starszym sąsiadom...to nie....bo ja tez za bardzo nie mam,ale tak jak napisałes,zakupy czy przynieśc cos z piwnicy....Uwierz mi,że to jest wielka pomoc staruszkowi...On Ci tego nie powie ,ale napewno łezka mu sie zakręci,że jest ktoś taki jak TyOn wtedy wie,że jest taka duszyczka jak Ty ,która pamięta i myśli o Nim.Oni tak potrzebują kogoś.
Dalej.....
Rozmowa...też jest wielka pomocą.
Oddać koce,ubrania,meble dla biednych nie do kosza,ale oddać do ręki,wtedy wiadomo ,że będzie miał.
.

Dalej...
Dziecko,dzieci......miska zupy dla biedaczka małego....oczywiście zareagować na to ,
   że rodzice biorą 500+ a w domu bida i wieczna impra
Ja tak postrzegam pomoc.....No ale ile ludzi tyle zdań
07 stycznia 2017 20:57 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

Skupiaj sie na zwierzakach,bo one tez potrzebuja pomocy:-)
Natomiast jeśli chodzi o pomoc finansową starszym sąsiadom...to nie....bo ja tez za bardzo nie mam,ale tak jak napisałes,zakupy czy przynieśc cos z piwnicy....Uwierz mi,że to jest wielka pomoc staruszkowi...On Ci tego nie powie ,ale napewno łezka mu sie zakręci,że jest ktoś taki jak Ty:-)On wtedy wie,że jest taka duszyczka jak Ty ,która pamięta i myśli o Nim.Oni tak potrzebują kogoś.
Dalej.....
Rozmowa...też jest wielka pomocą.
Oddać koce,ubrania,meble dla biednych nie do kosza,ale oddać do ręki,wtedy wiadomo ,że będzie miał.
.

Dalej...
Dziecko,dzieci......miska zupy dla biedaczka małego....oczywiście zareagować na to ,
   że rodzice biorą 500+ a w domu bida i wieczna impra:-(
Ja tak postrzegam pomoc.....No ale ile ludzi tyle zdań:zawstydzony:

dokładnie.
Pożyjemy zobaczymy jak to bedzie w tym roku 
14 stycznia 2017 14:14 / 1 osobie podoba się ten post
Jutro 25 finał WOŚP:)Dla chętnych wesprzeć link do strony oficjalnej:)

http://www.wosp.org.pl/final

14 stycznia 2017 15:30 / 1 osobie podoba się ten post
To ja też poproszę o 1%. To jest dziecko z mojej rodziny 
Chory biedaczek od urodzenia 

https://dzieciom.pl/podopieczni/4184
14 stycznia 2017 15:33 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Jutro 25 finał WOŚP:)Dla chętnych wesprzeć link do strony oficjalnej:)

http://www.wosp.org.pl/final

Zawsze na WOSP daje bo się po szpitalach najezdziłam i widziałam tyle sprzetu Orkiestry, że bez niego nie wyobrażam sobie funkcjonowania polskich szpitali. 
14 stycznia 2017 16:28 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Jutro 25 finał WOŚP:)Dla chętnych wesprzeć link do strony oficjalnej:)

http://www.wosp.org.pl/final

Dziękuję, przelew poszedł.
15 stycznia 2017 00:55 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

To ja też poproszę o 1%. To jest dziecko z mojej rodziny :-(
Chory biedaczek od urodzenia :-(

https://dzieciom.pl/podopieczni/4184

Daj znać, czy jakoś dodatkowo można jeszcze pomóc.. i jak..
15 stycznia 2017 09:34 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum2

Daj znać, czy jakoś dodatkowo można jeszcze pomóc.. i jak..

Dam później znać. Muszę dopytać. Zawsze na stronie fundacji były dwa konta?
15 stycznia 2017 10:39 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum2

Daj znać, czy jakoś dodatkowo można jeszcze pomóc.. i jak..

Na konto podane na tej stronie można wpłacać dodatkowo oprócz 1%. Z ważnych rzeczy to potrzebne jest łożko pielęgnacyjne bo uszkodziła się hydraulika. Albo ktoś kto te łożko naprawi.
08 lutego 2017 15:55 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

To ja też poproszę o 1%. To jest dziecko z mojej rodziny :-(
Chory biedaczek od urodzenia :-(

https://dzieciom.pl/podopieczni/4184

Przekaż 1% podatku
08 lutego 2017 19:18 / 8 osobom podoba się ten post
jolast

Przekaż 1% podatku

Mam nadzieje Jolu,ze nie tylko namawiasz do przekazania procenta podatku,ale rowniez sama cos zaoferujesz. Ogromnie przepraszam ,ze to pisze ale naprawde,mimo najszczerszych checi nie potrafie zgadnac co masz na mysli;)
Serdecznosci dla Ciebie i duzo milosci od rodziny;)
08 lutego 2017 19:21 / 5 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Mam nadzieje Jolu,ze nie tylko namawiasz do przekazania procenta podatku,ale rowniez sama cos zaoferujesz. Ogromnie przepraszam ,ze to pisze ale naprawde,mimo najszczerszych checi nie potrafie zgadnac co masz na mysli;)
Serdecznosci dla Ciebie i duzo milosci od rodziny;)

Dobrze,że napisałaś bo myślałam,że ja jedna mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem...