Ratujmy się same - domowe sposoby na zdrowie

30 lipca 2014 21:47 / 2 osobom podoba się ten post
Krwawnik pospolity (Achillea millefolium)
 
Atak migreny wywołany nagłą zmianą pogody,zdenerwowaniem czesto zażegna jedna szklanka gorącej herbatki z krwawnika,ktorą nalezy pić łykami.Regularne picie tej herbatki może doprowadzić do całkowitego ustapienia  migreny.
 
herbatka: 1 kopiastą łyżeczkę do herbaty zaparza sie 1/4 litra wody i pozostawia na krotko do naciagniecia.
30 lipca 2014 21:54 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Krwawnik pospolity (Achillea millefolium)
 
Atak migreny wywołany nagłą zmianą pogody,zdenerwowaniem czesto zażegna jedna szklanka gorącej herbatki z krwawnika,ktorą nalezy pić łykami.Regularne picie tej herbatki może doprowadzić do całkowitego ustapienia  migreny.
 
herbatka: 1 kopiastą łyżeczkę do herbaty zaparza sie 1/4 litra wody i pozostawia na krotko do naciagniecia.

Brany w postaci gorącej herbatki ziołowej, krwawnik jest wspaniałym środkiem w walce z gorączką oraz infekcjami takimi, jak przeziębienia, grypy, kaszel, ból gardła. Krwawnik oczyszcza organizm z toksyn poprzez powodowanie pocenia się. Jako środek odżywczy dla układu krążenia, zioło to pomaga w poprawieniu stanu żylaków, hemoroidów, zapalenia żył i zakrzepicy, oraz redukuje ciśnienie krwi.Właściwości moczopędne krwawnika pomagają w eliminacji płynów oraz toksyn z organizmu poprzez mocz. Krwawnik pomaga w łagodzeniu zapalenia pęcherza, pęcherza neurotycznego z częstym oddawaniem moczu bez pełnego opróżnienia pęcherza, kamieni oraz piasku nerkowego. Krwawnik pomaga w leczeniu bólów stawów i oczyszcza skórę. Zioło to zawiera sterole, które działają podobnie jak hormony, co pomaga w regulowaniu cyklu miesiączkowego. Krwawnik pospolity jest również wspaniałym środkiem odżywczym dla skołatanego systemu nerwowego.
ma wiele innych zastosowan chociaz jego dzialanie nie jest do konca zbadane naukowo.A to podoba mi sie najbardziej:
 
WINKO "PRZYJAZNE" DLA ŻOŁĄDKA2 szklanki (120g) kwiatów krwawnika pospolitego6 szklanek (1 ½ l) wytrawnego, białego winaZmiażdżyć kwiaty krwawnika. Można użyc np. miksera. Dodać wino. Pozostawić miksturę w szklanym słoju z daleka od słońca na około 4 tygodni, następnie odcedzić. Winko jest znakomite na trawienie, skurcze żołądkowe, wzdęcia. Jako aperitif lub środek wspomagający trawienie, brać 15ml.
31 lipca 2014 16:52
Zwyrodnieniowe zmiany stawów,zapalenie stawów. (np przy bolacym kolanie)
 
Trzeba sprasować na gorąco liscie kapusty i przyłozyc na bolący staw i owinąć go ciepłym ręcznikiem.Przyniesie złagodzenie bólu.
 
Obok liści kapusty białej i włoskiej poleca sie oklady z liści barszczu zwyczajnego.
 
Godna polecenia jest robiona raz w miesiacu połkąpiel ze skrzypu.Około 100 g ziół nalezy namoczyć na noc w zimnej wodzie,rano podgrzać i stosować  ddo 20-to minutowej kapieli
31 lipca 2014 17:24 / 1 osobie podoba się ten post
Dziurawiec zwyczajny.
Herbatke z dziurawca stosuje sie przy uszkodzeniach nerwow i dolegliwosciach nerwowych wszelkiego rodzaju,w urazach spowodowanych uderzeniem i po podzwignięciu.Jest też wspaniałym lekiem przeciw biegunce.
 
Dziurawcem można skutecznie leczyć niespokojny sen,napady histerii,lunatyzm jak rowniez moczenie nocne i depresję
 
Olej z dziurawcowy - stosuje sie go przy otwartych ranach swwieżych,zranieniach,wylewach krwawych,obrzekach gruczołow i jako środek kosmetyczny przeciw szorstkiej skórze twarzy,bólach placów,mięśniobólu lędzwiowym,rwie kulszowej i reumatyzmie.Jest to bardzo dobry domowy srodek na rany oparzeniowe i poparzenia wrzatkiem.
 
Herbata: 1 kopiastą łyżeczkę do herbaty ziela zalać 1/4 litra wrzacej wody i zostawić na krotko do naciągniecia.
15 sierpnia 2014 11:00
Skoro mamy same sobie pomagac to mozemy też udzielac wskazowek odnosnie np."Ile mozesz dorobic do emerytury,do renty i do jakiej"
 
Narazie napisze kiedy zmieniaja sie progi podatkowe.
Progi podatkowe zmieniaja sie w marcu,czerwcu,wrześniu i grudniu.Jesli znajdujesz sie w grupie,ktora musi uwazać na wysokosc dodatkowych dochodow,sprawdzaj w tych okresach. Podam adres strony ZUS to:www.zus.pl szukaj w zakladce "Emerytury i renty".
 
Poniewaz nas jest sporo opiekunek w wieku słusznym mysle,ze takie informacje beda wskazane.Te informacje,ktore umieszcze na forum są zaczerpniete u żródeł tzn.  w ZUS i US.
15 sierpnia 2014 12:11 / 2 osobom podoba się ten post
frymusek

Pokrzywa świeża no super  rosnie tu tyle u mojej PDP w ogródku :) w postaci surówek nie próbowałam .Nastepna salatka z dodatkiem pokrzywy.

Rozumiem że to sposób na łagodniejszy język :P
15 sierpnia 2014 12:23 / 1 osobie podoba się ten post

Czy nie pomyliłaś czasami tematów? Moderator

15 sierpnia 2014 12:26 / 3 osobom podoba się ten post
język (jesli mowa o organie) łagodnienie po wypiciu kanistra wywaru z imbiru,jestem już w polowie:)
15 sierpnia 2014 12:42 / 2 osobom podoba się ten post
Może znacie ten sposób,a napisze dla tych co nie znają.W stanie początkowej grypy (zamiast GripexuHot) Do szklanki gorącego mleka dodać odrobinę masła,miodu i zetrzeć ząbek czosnku.Wypić gorące!Może niektórzy stwierdzą że to obrzydliwe,ja jednak uwielbiam ten napój,bo zawsze przynosiła mi go mama i nie musiałam wtedy iść do szkoły :)Okładała mi jeszcze płuca gotowanymi zgniecionymi ziemniakami.Trzeba je włożyć go reklamówki i do jakiejś ściereczki,przy tym uważać by nie poparzyć skóry.Zawsze działało.To dla miłośników metod naturalnych lub może też się przydać komuś kto z innych powodów nie może się leczyć farmakologicznie.
15 sierpnia 2014 12:46 / 1 osobie podoba się ten post
Jeśli chodzi o pokrzywę i liście z brzozy,skrzyp (młode wszystko najlepiej) to można robić napar i płukać tym włosy.Potem są mocne i lśniące.Może przy moim profilowym zdjęciu zabrzmi to wiarygodnie :D
15 sierpnia 2014 13:08 / 3 osobom podoba się ten post
takie włosy to masz w genach,a nie od ziólek,które owszem wspamagają kondycję,ale jak  ktoś włosków takich ni ma to i skrzyp nie pomoże ani żadna inna pokrzywa,to ma działanie li tylko wspomagające i profilaktyczne:)
15 sierpnia 2014 13:12 / 2 osobom podoba się ten post
Junona_S

Może znacie ten sposób,a napisze dla tych co nie znają.W stanie początkowej grypy (zamiast GripexuHot) Do szklanki gorącego mleka dodać odrobinę masła,miodu i zetrzeć ząbek czosnku.Wypić gorące!Może niektórzy stwierdzą że to obrzydliwe,ja jednak uwielbiam ten napój,bo zawsze przynosiła mi go mama i nie musiałam wtedy iść do szkoły :)Okładała mi jeszcze płuca gotowanymi zgniecionymi ziemniakami.Trzeba je włożyć go reklamówki i do jakiejś ściereczki,przy tym uważać by nie poparzyć skóry.Zawsze działało.To dla miłośników metod naturalnych lub może też się przydać komuś kto z innych powodów nie może się leczyć farmakologicznie.

zgadzam sie w całej rozciągłosci z Twoim wpisem,brawa dla madrej mamy,dodam tylko,że zamiast ziemniaczków mozna do torebki włożyć gorącą kaszę,to odklei każde świństwo z dróg oddechowych, co jest ogromnie ważne o tyle,że nawet odrobina flegmy zgnije i spowoduje powikłania ,jesli sie jej nie wypluje,lub nie połknie...sorry:))))
15 sierpnia 2014 13:22 / 1 osobie podoba się ten post
Moja mamusia była przemądra.A tak się obawiałam czy to wpisać,że to jakieś przestarzałe metody,że teraz każdy na tabletkach.Ale dla dziecka nie zdrowo tej chemii pchać,pozatym tez sie tyle słyszy o źle dobranych antybiotykach :(
15 sierpnia 2014 17:08 / 1 osobie podoba się ten post
czytałam ostatnio o leczeniu wodą utlenioną czy może któraś /yś/ z was próbował tej metody
15 sierpnia 2014 17:17
ja:)
polecam książkę Nieumawykina Woda Utleniona na strazy zdrowia:)