Na wyjeździe #12

19 sierpnia 2014 08:12 / 6 osobom podoba się ten post
ORIM

Bo to zle kobiety byly ha ha

Taaa, polskie opiekunki, które upomniały się o czas wolny....
 
Witam z krainy deszczu, przecudnego zamku z kamienia z XII w. oraz świata Krishna Chants czyli pieśni poświęconych bogu Krisznie, jednemu z najbardziej kochanych w Indiach. Słucham ich sobie z you tube, coby się w nastrój entuzjazmu do naszej pracy wprawić. Zajęcie to idzie średnio komuś, kto z reguły jest niewyspany, ale dziś nie jest źle, praktycznie tylko raz do babci wstałam w nocy, o wpół do czwartej rano. Jak ta rodzina nie zacznie babci dawać czegoś mocniejszego na sen i bóle, to zrobię rozróbę.
 
Na razie wszystkim pracującym przesyłam znak PEACE AND LOVE!
 
19 sierpnia 2014 08:43
ale piekna pogoda leje jak z cebra brrrr....jesien sie zbliza :(
19 sierpnia 2014 08:58
U na słonko nieśmiało przebija się przez chmury. Ja jeszcze w łóżku. Pozdrawiam wszystkich
19 sierpnia 2014 09:09 / 2 osobom podoba się ten post
Witajcie,Matka Opiekunoska niech będzie z Wami.Czwarta nocka za mną i tak jak Romana wprawiam się w nastrój,ale chyba powinnam posłuchać mrocznego gotyku,mam wrażenie że w tym domu straszy.Mój pokój jest cały ze szkła,taki ogród zimowy,są automatyczne żaluzje,które całkiem niespodziewanie zamykają się lub otwierają,skrzypiąc i jęcząc,więc mam wrażenie że mieszkam w starym młynie. Około 3 nad ranem pojawiła się Biała Dama,po wyregulowaniu ostrości z ulgą zauważyłam moją Fraucie,ulżyło ale nie na długo bo Babuszka załączyła ''krążącą'' i latała w te i z powrotem.Coś czuje że sen tutaj to towar deficytowy.Teraz Zesia,czyli Frau Zygfryda drzemie po obfitym śniadanku, a niewyspana pełniąca obowiązki, już  po 4 kawie opiekunka  bije się z myślami,kąpać się czy też podrzemać.Oto jest pytanie
19 sierpnia 2014 09:29 / 4 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich!
Z powodu mojego nieudanego poprzedniego wyjazdu zdecydowałam sie na krótki wyjazd w celu podreperowania budzetu.
Jestem pierwsza opiekunką,babcia 92l,sympatyczna.Opis tradycyjnie się nie w pełni zgadza.Miała mieszkać sama a w rzeczywistosci okazało sie,ze na pietrze mieszka córka z mezem,w piwnicy wnuk z partnerka a obok wnuczka z męzem.
Rodzina bardzo przejeta,papierosy pala wszyscy i wszędzie:)
Babcia wg niemieckiej modły powinna wrócic do wieku młodzieńczego,pracować w ogrodzie,gotować i chodzić samodzielnie.Tymczasem po złamaniu reki,później nogi,pobycie w szpitalu najchetniej siedziałaby na wózku lub spała-szkoda ze tylko w dzień.Zmieniamy sie z córka co noc.Dzisiaj wołała mnie 4 razy!Nigdy nie brałam zleceń z nocnym wstawaniem i jest to dla mnie nowosc-nie podoba mi sie.Poinformowałam firmę-byli zaskoczeni bo tej informacji nie mieli.Jeszcze nie dostałam odpowiedzi co z tym dalej robić.Babcia woła i sama nie bardzo wie czego chce.Ale pójśc trzeba.Słabo widzi,ledwo słyszy.Pocieszam sie,że 4 tyg.wytrzymam.Gdyby nie te noce to byłoby super-nie ma sprzatania,zakupów.Gotuje tylko dla nas a w soboty i niedzielę córka dla całej rodziny-jemy wszyscy razem.Babcia raz w tyg.kupuje dla wszystkich paczkę papierosów:)Moje życzenia żywieniowe są spełniane tego samego dnia-Pdp nie je mięsa,wędlin,jajek.
Zobaczymy jak bedzie dalej.
19 sierpnia 2014 09:31 / 1 osobie podoba się ten post
Dasz radę, agama. Z opisu nie jest źle. :)
19 sierpnia 2014 09:44 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Witajcie,Matka Opiekunoska niech będzie z Wami.Czwarta nocka za mną i tak jak Romana wprawiam się w nastrój,ale chyba powinnam posłuchać mrocznego gotyku,mam wrażenie że w tym domu straszy.Mój pokój jest cały ze szkła,taki ogród zimowy,są automatyczne żaluzje,które całkiem niespodziewanie zamykają się lub otwierają,skrzypiąc i jęcząc,więc mam wrażenie że mieszkam w starym młynie. Około 3 nad ranem pojawiła się Biała Dama,po wyregulowaniu ostrości z ulgą zauważyłam moją Fraucie,ulżyło ale nie na długo bo Babuszka załączyła ''krążącą'' i latała w te i z powrotem.Coś czuje że sen tutaj to towar deficytowy.Teraz Zesia,czyli Frau Zygfryda drzemie po obfitym śniadanku, a niewyspana pełniąca obowiązki, już  po 4 kawie opiekunka  bije się z myślami,kąpać się czy też podrzemać.Oto jest pytanie

Evexx, wybór jest prosty - SPAAAAAAAĆĆĆĆĆĆĆĆ!!!!! Za parę dni po takich akcjach będziesz jak zombie. Śpij ile się da i kiedy się da, byś po powrocie do kraju przez pierwszy miesiąc nie musiała odsypiac zaległości. Wiem co mówię, bo przerabiam to codziennie od około 10 dni.
19 sierpnia 2014 10:48
Witam wszystkim w kolejnym dniu odsiadki.Słonecznego dnia życzę i przesyłam niezapomniany duet:)
19 sierpnia 2014 11:04
Dobrzy ludzie, pomocy!

Mam pocztę w Tlenie, dotąd działała najczęściej ok. Od wczoraj wieczór właczają mi się wyłącznie nieprzeczytane reklamy i nie działa wejście na stronę głowną, gdzie przychodziło wszystko, tak prywatne maile, jak i reklamy. Co robić? Pojawiają się regularnie info po prawej stronie, że parę osób do mnie napisało, kolezanek z forum, a ja nie mogę wejść do ich maili!

RATUNKU!!!!
19 sierpnia 2014 11:09
...moj PDP dalej bawi sie w niedźwiadka..co chwile śpi...jedyne co mnie pociesza ze zaczął znowu jeść..chociaz dzisiaj sniadania nie tknal,gryy...juz wszystko zrobione na stole czeka aż zacznie..a tu dunska opiekunka na pogaduchy wpadla :/...kuzwa i znowu temat zmarłego "ojca"...pojechala a PDP ze juz mu przeszla ochota na jedzenie :(...jutro pogrzeb..przyjezdza ex-frau PDP to ja poznam na zywo :D...zabawi tylko dzień...ciekawe jakie jutro będę mial przeboje ;)
19 sierpnia 2014 11:09
romana

Evexx, wybór jest prosty - SPAAAAAAAĆĆĆĆĆĆĆĆ!!!!! Za parę dni po takich akcjach będziesz jak zombie. Śpij ile się da i kiedy się da, byś po powrocie do kraju przez pierwszy miesiąc nie musiała odsypiac zaległości. Wiem co mówię, bo przerabiam to codziennie od około 10 dni.

Stało się według słowa Twego,ale zdecydowanie za krótko,Zesia nie odpuszcza,a z oka jej spuścić nie mogę, ponieważ ma zaawansowaną osteoporoze i co za tym idzie muszę być czujna.Po obiedzie śpi trochę dłużej to pokimamy razem.O 16 muszę być fit, bo przychodzi niemiecka opiekunka do kąpania a ja mam 2 godziny pauzy.Bardzo jestem ciekawa jak ułoży się nam współpraca.Arabrab miała swoją Mamaleone,ciekawe kogo ja trafię.
19 sierpnia 2014 11:14
romana

Dobrzy ludzie, pomocy!

Mam pocztę w Tlenie, dotąd działała najczęściej ok. Od wczoraj wieczór właczają mi się wyłącznie nieprzeczytane reklamy i nie działa wejście na stronę głowną, gdzie przychodziło wszystko, tak prywatne maile, jak i reklamy. Co robić? Pojawiają się regularnie info po prawej stronie, że parę osób do mnie napisało, kolezanek z forum, a ja nie mogę wejść do ich maili!

RATUNKU!!!!

Może tlen zmienił Ci teraz szatę graficzną. Ja miałam tą zmianę kilka miesięcy temu, ale może sukcesywnie to robią. I jest teraz taki pasek "Główna - Społeczności - zakupy grupowe - oferty - inne"  i maile same się teraz segregują do tych kategorii. Trzeba wejść w kategorię odpowiednią i maile są. Ale nie wiem, czy to o to chodzi, bo może też miałaś taką zmianę już dawno i o tym wiesz. W każdym razie tylko to przyszło mi do głowy.