Co dzisiaj gotujesz na obiad ?

05 sierpnia 2014 10:42
Przeglądając forum nie znalazłam tematu o obiadach(dla nas bardzo ważnego).
Co dzisiaj gotujecie?
05 sierpnia 2014 10:47 / 3 osobom podoba się ten post
Oj gotujemy ,gotujemy czyli od wczoraj ziemniaki i cukinia z mięsem mielonym ,papryką i resztą Na deser krem z malinami z domowego ogródka. Smacznego. Ja juz na cukinie patrzec nie moge ,bo tego lata obrodziła nam -całe ogródkowe poletko zajęła.Były już placki z cukini .cukinia zapiekana cukinia  itd...
05 sierpnia 2014 10:50
U mnie będą ziemniaczki zapiekane w brytfannie bo tez mam od wczoraj + rybka z folii z warzywami, równiez z piekarnika ^^
 
ale temat juz jest :)
http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/1545
05 sierpnia 2014 10:52 / 1 osobie podoba się ten post
nomka

U mnie będą ziemniaczki zapiekane w brytfannie bo tez mam od wczoraj + rybka z folii z warzywami, równiez z piekarnika ^^
 
ale temat juz jest :)
http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/1545

Mmmm ,az slinka mi leci -bardzo lubię  takie żarełko -szkoda ,że nia mogę wpaść do Ciebie na obiadek -jestem ryboszem.
 
faktycznie jest juz ten topik
05 sierpnia 2014 10:53 / 1 osobie podoba się ten post

http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/479/page/122 Może Modi połączy ,bo ile będzie tych obiadowych wątków???


 


Zostawiam tak jak jest. Niby takie same, a jednak inne. Tamten temat jest bardziej ogólny o tym co można ugotować, a tutaj codzienne propozycje. Moderator

05 sierpnia 2014 11:28 / 3 osobom podoba się ten post
didusia

Oj gotujemy ,gotujemy czyli od wczoraj ziemniaki i cukinia z mięsem mielonym ,papryką i resztą Na deser krem z malinami z domowego ogródka. Smacznego. Ja juz na cukinie patrzec nie moge ,bo tego lata obrodziła nam -całe ogródkowe poletko zajęła.Były już placki z cukini .cukinia zapiekana cukinia  itd...

To zrob jeszcze- faszerowana cukinie :):) .Robie do tego sos koperkowy albo ,jogurt grecki z czosnkiem i koprkiem . :):) Wydlubuje miązsz ze srodka malym widelcem ( deserowym ) , kroje na drobno i do miesa .Cukinia lubi -natke pietruszki ,koperek i czosnek(w rozsądnych ilosciach ) .
05 sierpnia 2014 11:37
zosia_samosia

To zrob jeszcze- faszerowana cukinie :):) .Robie do tego sos koperkowy albo ,jogurt grecki z czosnkiem i koprkiem . :):) Wydlubuje miązsz ze srodka malym widelcem ( deserowym ) , kroje na drobno i do miesa .Cukinia lubi -natke pietruszki ,koperek i czosnek(w rozsądnych ilosciach ) .

Ok ,dzięki bo juz nie wiedziałam co robić z cukinią-ja też faszerowałam ale kielbasa i wszystkim co w lodówce było.
05 sierpnia 2014 11:37
U mnie dziś bigosik:)
A w związku z gotowaniem, to mam taki dylemat zawsze. Wiadomo, że rozmrożonego mięsa się nie zamraża ponownie, ale..wyjmuję zamrożone surowe, robię np gołąbki, czy coś innego gotuję i można to potem znów zamrozić? robicie tak?
05 sierpnia 2014 11:40 / 2 osobom podoba się ten post
efka66

U mnie dziś bigosik:)
A w związku z gotowaniem, to mam taki dylemat zawsze. Wiadomo, że rozmrożonego mięsa się nie zamraża ponownie, ale..wyjmuję zamrożone surowe, robię np gołąbki, czy coś innego gotuję i można to potem znów zamrozić? robicie tak?

No pewnie,że można. Przecież mięso po ugotowaniu jest już gotowym produktem,nie surowym więc spokojnie można zamrozic.
05 sierpnia 2014 11:40 / 1 osobie podoba się ten post
efka66

U mnie dziś bigosik:)
A w związku z gotowaniem, to mam taki dylemat zawsze. Wiadomo, że rozmrożonego mięsa się nie zamraża ponownie, ale..wyjmuję zamrożone surowe, robię np gołąbki, czy coś innego gotuję i można to potem znów zamrozić? robicie tak?

mieso przetworzone (ugotowane,usmazone) mozna ponownie zamrozic
A ja dzis zjem na miescie.Nie ma sensu dla samego siebie przy garach sterczec
05 sierpnia 2014 11:42 / 1 osobie podoba się ten post
no to problem z głowy, też tak robię, ale wolałam się upewnić, człowiek to sobie na urlopie problemy wymyśla:)
05 sierpnia 2014 13:26 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/479/page/122 Może Modi połączy ,bo ile będzie tych obiadowych wątków???


 


Zostawiam tak jak jest. Niby takie same, a jednak inne. Tamten temat jest bardziej ogólny o tym co można ugotować, a tutaj codzienne propozycje. Moderator

Kasiu możesz pisać też co w domu gotujesz dla rodziny
05 sierpnia 2014 14:03 / 5 osobom podoba się ten post
Dzisiaj miałam w planie klopsy konigsberdzkie,
a tu niespodzianka.
Wracam z zakupami, a tu Opcia wymslił, ze jedzie do Kinga po burgery i frytki z colą.
Tak to lubię, gary czyste, a obiadek jest.
Do kawki też kupiłam gotowe kuchen,
na podwieczorek czarne jagody z cukrem pudrem.
Fajny dzień.
05 sierpnia 2014 14:07 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dzisiaj na obiad ryba zapiekana z plasterkami pomidora i mozzarellą do tego ryż :):)
05 sierpnia 2014 14:24 / 6 osobom podoba się ten post
Renata81

Kasiu możesz pisać też co w domu gotujesz dla rodziny

Krupnik.......mój man ugotował .....Nie jadLam , bo to jedyna zupa , której nigdy nie jadałam nawet w dzieciństwie...... Delicje są lepsze ....ino , że mnie teraz  " mydli " , ale wkrótce przestanie ...:))))))))