Co dzisiaj gotujesz na obiad ?

05 sierpnia 2014 14:38 / 4 osobom podoba się ten post
Renata81

Kasiu możesz pisać też co w domu gotujesz dla rodziny

Kluski z dziurką ,sos z suszonych grzybów,ogórek małosolny
05 sierpnia 2014 14:58 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Krupnik.......mój man ugotował .....Nie jadLam , bo to jedyna zupa , której nigdy nie jadałam nawet w dzieciństwie...... Delicje są lepsze ....ino , że mnie teraz  " mydli " , ale wkrótce przestanie ...:))))))))

Będziemy mieli forumowego dzidziusia?????:):):):)
05 sierpnia 2014 15:01 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Będziemy mieli forumowego dzidziusia?????:):):):)

Cholerka może być !!!!..... ale by się działo !!!!!.....te wywiady dla prasy , telewizji .... :))))))))
05 sierpnia 2014 19:57 / 1 osobie podoba się ten post
o ile dobrze pamietam to juz gdzies sie przewijal temat forumowego dzidziusia,ale fajnie by bylo taki forumowy bobas
05 sierpnia 2014 20:17 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Krupnik.......mój man ugotował .....Nie jadLam , bo to jedyna zupa , której nigdy nie jadałam nawet w dzieciństwie...... Delicje są lepsze ....ino , że mnie teraz  " mydli " , ale wkrótce przestanie ...:))))))))

Ja uwielbiam krupnik ugotowany na żeberkach z młodą marcheweczką i calą furą kopru! mniam
05 sierpnia 2014 21:07 / 1 osobie podoba się ten post
scarlet

Dzisiaj miałam w planie klopsy konigsberdzkie,
a tu niespodzianka.
Wracam z zakupami, a tu Opcia wymslił, ze jedzie do Kinga po burgery i frytki z colą.
Tak to lubię, gary czyste, a obiadek jest.
Do kawki też kupiłam gotowe kuchen,
na podwieczorek czarne jagody z cukrem pudrem.
Fajny dzień.

Co to za klopsy nieznam  możesz dac przepis
05 sierpnia 2014 21:18 / 2 osobom podoba się ten post
doda

Co to za klopsy nieznam  możesz dac przepis

To małe mielone kotleciki w białym sosie z kaparami...
Ale może Scarlet robi inne ?
05 sierpnia 2014 21:18 / 1 osobie podoba się ten post
doda

Co to za klopsy nieznam  możesz dac przepis

Jutro ,
bo zeszyt na dole.
To potrawa z dzieciństwa Opciów,
obie Mutti gotowały.
05 sierpnia 2014 21:19
ania37

To małe mielone kotleciki w białym sosie z kaparami...
Ale może Scarlet robi inne ?

Dokładnie.
05 sierpnia 2014 21:19
ania37

To małe mielone kotleciki w białym sosie z kaparami...
Ale może Scarlet robi inne ?

Robi się je tak jak zwykłe kotlety z bułką namoczoną w mleku,czy inaczej? Jak możesz Aniu to podpowiedz niedoświadczonej koleżance :)
05 sierpnia 2014 21:21
ivanilia40

Robi się je tak jak zwykłe kotlety z bułką namoczoną w mleku,czy inaczej? Jak możesz Aniu to podpowiedz niedoświadczonej koleżance :)

Nie,
cały wic jest w sosie.
Może Ania ma w głowie, to wrzuci.
Chetnie porównam, mój przepis jest ze przedwojennej książki kucharskiej Omy.
05 sierpnia 2014 21:22
scarlet

Nie,
cały wic jest w sosie.
Może Ania ma w głowie, to wrzuci.
Chetnie porównam, mój przepis jest ze przedwojennej książki kucharskiej Omy.

Ok,poczekam do jutra. Mam mięso mielone i nie wiem co z niego zrobic. Zwykłe kotlety juz mi sie znudziły.
05 sierpnia 2014 21:22 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Robi się je tak jak zwykłe kotlety z bułką namoczoną w mleku,czy inaczej? Jak możesz Aniu to podpowiedz niedoświadczonej koleżance :)

tak samo jak nasze mielone kotlety,ja tu kupowałam gotowy sos biały z Knorra i dodawałam garść kaparów...
 
Najpierw robisz ten sos wg przepisu z paczki i potem wrzucasz te pulpeciki i około 30 min na wolnym ogniu gotujesz.
05 sierpnia 2014 21:26 / 4 osobom podoba się ten post
ania37

tak samo jak nasze mielone kotlety,ja tu kupowałam gotowy sos biały z Knorra i dodawałam garść kaparów...
 
Najpierw robisz ten sos wg przepisu z paczki i potem wrzucasz te pulpeciki i około 30 min na wolnym ogniu gotujesz.

Ja do  wywaru z klopsików daje kwaśną śmietanę, ocet jabłkowy do smaku i trochę wody z kaparów,
kapary na końcu.
U mnie musi być kwaskowe.
 
Jutro napiszę dokładnie.
05 sierpnia 2014 21:51
ania37

tak samo jak nasze mielone kotlety,ja tu kupowałam gotowy sos biały z Knorra i dodawałam garść kaparów...
 
Najpierw robisz ten sos wg przepisu z paczki i potem wrzucasz te pulpeciki i około 30 min na wolnym ogniu gotujesz.

Aniu, po włosku gotujesz tylko ze świeżych składników, a po niemiecku lecisz z fixem Knorra? Nie wydaje Ci się, że to trochę nie teges ;)?
 
Poczekam na przepis Scarlet :).