Pomoc komputerowa - porady i wsparcie

26 września 2014 12:38
PiotrDominik

Jako ze w Naszej pracy bywaja osoby nie do konca obyte w sprawach komputerowaych, zakladam temat pewnej pomocy. Mianowicie jesli masz problem z komputerem, telefonem (na nich jako tako sie znam ;) ) to moge sprobowac pomoc. Jak? Na 2 sposoby przez skypa ( pomoge ale bywa to problematyczne,  nazwa uzytkownika w profilu) lub za pomoca programu do zdalnej pomocy. Program nazywa sie TeamViewer pozwala on na to by inna osoba mogla pracowac zdalnie (na odleglosc) na Twoim/ Waszym komputrze. Po instalacji takiego programu, jesli ktos zechce oczywiscie, bede potrzebowal numer ID (identyfikator) i haslo by sie z wami polaczyc. Haslo to zmienia sie za kazdym razem kiedy program zostaje przez was zamkniety. Zaleta jest to ze kiedy cos robie na komputerze wy mozecie sie temu przygladac i uczyc przy okazji. 
 
Tu pobieramy program klikajac na '' uruchom bezpl. pelna wersje''
http://www.teamviewer.com/Pl/index.aspx
 
Instalujemy program, w opcjach instalacji zaznaczamy uzytek nie komercyjny  / non comercial.
 
Hejterom (czyt. osobom, ktorym wiecznie cos sie nie podoba) z gory dziekuje i prosze o niekomentowanie. Nie zabierajcie czasu mojego i innych uzytkownikow. 
 
Dlaczego zalozylem nowy post? zeby uzytkownicy, ktorzy chca skorzystac z pomocy nie szukali wiecznie opisu co i jak zrobic w sprawie mojej pomocy.
Nie jestem specem, jednak staram sie zawsze jakos pomoc. Kiedy nie umiem czegos mowie to odrazu.
 
Pozdrawiam
 
 

Rozumiem,ze skorzystac z tej formy pomocy oferowanej przez ciebie mozna w kazdej chwili?
Czasem mam problem np.tak jak wczoraj:(
26 września 2014 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Rozumiem,ze skorzystac z tej formy pomocy oferowanej przez ciebie mozna w kazdej chwili?
Czasem mam problem np.tak jak wczoraj:(

jak jestem dostepny na skypie to przewaznie moge pomoc :)
26 września 2014 12:48
PiotrDominik

jak jestem dostepny na skypie to przewaznie moge pomoc :)

To jak masz chwilke to od razu mi powiedz jak sie ustrzec ponownej utraty moich plików?
Udało mi sie je odzykac za pomoca przywracania systemu a gdybys zobaczył moja rozpacz-zniknęły wszyskie moje ksiazki!!!
Poprzedniego wieczora korzystałam ze skypa,później ogladałam film.Zaraz po właczeniu ''cos''sie robiło-obrazowo:
czarny ekran a na nim białe rzedy ''czegoś''
Jak tego uniknąć? Czy gdzies to wszystko przeniesc,zabezpieczyć?
26 września 2014 12:56 / 1 osobie podoba się ten post
hyyym, dziwny opis tego wszystkiego, pamietac nalezy ze komputer to nie jest urzadzenie, ktore sie tylka wlacza i korzysta z niego.... nalezy okresowo przeprowadzac konserwacje, aktualizacje, defragmentacje dysku, czyscic system z nagromadzonych plikow nie potrzebnych, ja np raz na pol roku przeinstlowuje system. Czyli dane na dysk przenosny i klade nowy czysty system. Do tego nalezy pilnowac antywirusa. To jest jak z autem, nie wystarczy tylko lac paliwa i jezdzic. Przyczyn moglo byc wiele samo przywracanie systemu ( podejrzewam ze mowa o odzyskiwaniu systemu z punktu kontrolnego) nie wiele pomoze. problem wroci. Jesli faktycznie przywrocilas system tzn np do ustawien fabrycznych to ok. Jesli tylko naprawiono go za pomoca instalatora systemu windows to tez za malo.
26 września 2014 13:14 / 1 osobie podoba się ten post
agama

To jak masz chwilke to od razu mi powiedz jak sie ustrzec ponownej utraty moich plików?
Udało mi sie je odzykac za pomoca przywracania systemu a gdybys zobaczył moja rozpacz-zniknęły wszyskie moje ksiazki!!!
Poprzedniego wieczora korzystałam ze skypa,później ogladałam film.Zaraz po właczeniu ''cos''sie robiło-obrazowo:
czarny ekran a na nim białe rzedy ''czegoś''
Jak tego uniknąć? Czy gdzies to wszystko przeniesc,zabezpieczyć?

Agama ,może u Ciebie to problem sprzętowy jest.Karta graficzna?
Może dobrze by było sprawdzić temperatury CPU i GPU?
26 września 2014 13:15
Regularnie uzywam Advanced System Care,avast non-stop.
Który to ten punkt kontrolny?
Była opcja-przywróc od godziny którejs tam i tak zrobiłam-korzystałam z pomocy technicznej windows
Co jeszcze?
26 września 2014 13:16 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Agama ,może u Ciebie to problem sprzętowy jest.Karta graficzna?
Może dobrze by było sprawdzić temperatury CPU i GPU?

Kochana:)
Mogłabyś po polsku:)?
26 września 2014 13:23 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Kochana:)
Mogłabyś po polsku:)?

CPU-to procesor
GPU-procesor graficzny,niewykluczone ,że własnie jemu coś jest
Zabezpiecz dane,przenoś je na pamięć zewnętrzną,albo przechowuj na dysku D.
Są programy do sprawdzania temperatury,ale może serwis nie ominie Twojego lapka,bo i tak samemu się nic za bardzo nie zrobi.
Przeskanuj jeszcze komputer antywirusem.
26 września 2014 13:24 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Kochana:)
Mogłabyś po polsku:)?

CPU i GPU - chodzi o tem. procesora karty graficznej i plyty glownej.
 
Advanced System Care - moim zdaniem to reklamowa i naciagacz.....
 
Gdyby przegrzewal sie jakis procek to na poczatek bezpiecznik wylaczalby lapka...
 
Avast jest spoko, ja jednak wole avg.
 
 
26 września 2014 13:26
PiotrDominik

CPU i GPU - chodzi o tem. procesora karty graficznej i plyty glownej.
 
Advanced System Care - moim zdaniem to reklamowa i naciagacz.....
 
Gdyby przegrzewal sie jakis procek to na poczatek bezpiecznik wylaczalby lapka...
 
Avast jest spoko, ja jednak wole avg.
 
 

Może jeszcze zacząć wyłączać;)
26 września 2014 13:29
tina 100%

CPU-to procesor
GPU-procesor graficzny,niewykluczone ,że własnie jemu coś jest
Zabezpiecz dane,przenoś je na pamięć zewnętrzną,albo przechowuj na dysku D.
Są programy do sprawdzania temperatury,ale może serwis nie ominie Twojego lapka,bo i tak samemu się nic za bardzo nie zrobi.
Przeskanuj jeszcze komputer antywirusem.

Dziecko moje osobiste w pierwszej chwili na moje pytanie''co mam zrobić?''odpowiedziało-''zmienic lapka'':)
Jak te dane przeniesc?
A jak sprzet jeszcze na gwarancji to takie rzeczy tez obejmuje?
Obydwaj moi chłopcy uparcie twierdza,ze Windows 8(mój) jest do niczego.Prawda to?
26 września 2014 13:31
tina 100%

Może jeszcze zacząć wyłączać;)

No prosze Cię!!!
Mysl pozytywnie :)))
To i mnie bedzie łatwiej.
Mówcie co mam zrobic bo jak strace moje czytadła to wpadne w depresję:(
26 września 2014 13:33 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Dziecko moje osobiste w pierwszej chwili na moje pytanie''co mam zrobić?''odpowiedziało-''zmienic lapka'':)
Jak te dane przeniesc?
A jak sprzet jeszcze na gwarancji to takie rzeczy tez obejmuje?
Obydwaj moi chłopcy uparcie twierdza,ze Windows 8(mój) jest do niczego.Prawda to?

Jak najbardziej gwarancja obejmuje wymianę karty graficznej ,czy innych podzespołów.Co do Win 8 ,Twoi chłopcy mają rację:)
Gdzie chcesz przenieśc te dane,na pamięć zewnętrzną,czy na inną partycję?
 
26 września 2014 13:35
Podpowiedz mi prosze gdzie bedzie najlepiej.Na pendraiva umiem a inny sposób?
26 września 2014 13:39
agama

Podpowiedz mi prosze gdzie bedzie najlepiej.Na pendraiva umiem a inny sposób?

Na pendriva to dobry sposób,przenoś spokojnie.
Na szybkiego to można pliki z danymi na pocztę wysłać,i to sobie będzie na serwerze poczty,w przypadku awarii nic się danym nie stanie.Ale jak masz pendriva do dyspozycji,to przenieś na niego.