Na wyjeździe

22 listopada 2011 06:38
Witam wszystkich przy porannej kawie! Dzieki Asiu za instrukcję!
22 listopada 2011 07:22
Proszę bardzo! Cieszę się że mogę wpomóc!

Życzę wszystkim miłego dnia!
22 listopada 2011 12:22 / 1 osobie podoba się ten post
Babci się drzemki zachciało. W koncu porządny obiad sobie zrobię. Frytki już się smażą, a kurczak dochodzi w piekarniku :)Od przyjazdu jakdlem same dietetyczne ochłapy, podobne do tych, którymi karmię babcię.
22 listopada 2011 13:48
Aska said:
Musisz wsadzić tę kartę startową z internetu do telefonu i to na tej karcie trzeba aktywować opcję
Monatsflat i po aktywacji odczekać na sms. Potem tą kartę przekładasz do modemu i ustawiasz w profilu opcję Standart.Masz dostęp do internetu przez 30 dni,ale żeby przedłużyc na następne 30 dni trzeba doładować konto przynajmniej jeden dzień wczwśniej to potem automatycznie się przedłuży. Jeżeli skończy się aktywowany Monatsflat a na koncie nie będzie 15 euro to potem znowu trzeba po doładowaniu konta ponownie aktywować.

 


czyli polska komórka do tej operacji będzie OK.. a ile kosztuje modem w Aldiku? i karta startowa? i w jaki sposób płacę to 15 EUR co m-c?


 


dziekuję za informacje.. są bardzo dla mnie ważne..

22 listopada 2011 14:47
Można mieć polską komurkę tylko bez simloka. Co do ceny modemu to ja kupowałam w maju i płaciłam 35 euro za modem i 12 za kartę startową.Jak już kupisz to kartę trzeba aktywować ,bo w Niemczech wszystkie karty muszą być aktywowane. Bo kupiona karta bez aktywacji jest nie czynna.W pakiecie jest instrukcja jak można to zrobić,ale najszybszym sposobem to jest zadzwonić na podany numer. Po dokonaniu aktywacji wkładamy kartę do telefonu i musimy zaraz doładować żeby było na koncie 15euro bo w kupionym pakiecie jest tylko 10 więc jest za mało,dopiero po doładowaniu trzeba aktywować internet Tak jak już wcześniej pisałam.
22 listopada 2011 17:09
Rozumiem.. prawie;) co muszę powiedzieć gdy zadzwonię tam ten numer do aktywacji? może będę mogła kogoś poprosić z lepszym niemieckim.. i jak szybko doładować to 5 EUR? trzeba mieć konto bankowe w Niemczech? telefon polski mam na abonament nie na kartę.. pewnie to proste.. ale nie mogę się domyślić ;)
22 listopada 2011 17:46
Jeżeli masz telefon na abonament to napewno ma simloka i karta z innej sieci nie będzie działać.Najlepiej poproś kogoś niech Ci pomoże z aktywacją nawet kogoś z rodziny podopiecznej,oni chętnie pomagają bo trzeba podać wszystkie dane.Natomiast aktywacja internetu jest obsługiwana przez automatycaną sekretarkę wystarczy słuchać i wciskać kod pokolei jak mówi.Jeżeli chodzi o doładowanie konta to tak jak w polsce musisz kupić kartę eplus i doładować przez telefon za każdym razem żeby doładować to trzeba kartę wkładać do telefonu.Najniszy nominał karty eplus jest 15euro.
22 listopada 2011 20:01
Hej! nie wiem dlaczego raz wysłałam a powieliło aż 4 razy tą samą wypowiedż?
22 listopada 2011 20:17
Małe problemy techniczne, z którymi się jeszcze borykamy. Zgłosiłem do poprawek technikowi. Miłego wieczoru życzę wszystkim!
23 listopada 2011 07:12
Wczoraj wieczorem nawet tu nie zajrzałem. Asiu - Ty to chyba ekspertka od sieci jesteś
23 listopada 2011 08:44
Dziękuję za uznanie! Ekspertką nie jestem ale sama miałam wielkie problemy z uruchomieniem tego internetu i też korzystałam z pomocy moich znajomych,dlatego rozumiem tych co chcą mieć internet a mają te same problemy co ja miałam.Teraz już to opanowałam i służe radą.

Życzę miłego dnia!
23 listopada 2011 15:05
Asia, jesteś SUPER! już prawie wiem wszystko:) simlocka 'zdejmę' w Polsce i będzie git! a na miejscu kupię modem i kartę startową i kartę ePlus.. tylko JAKI modem?! chyba są różne rodzaje;)

co powiedzieć przy zakupie? już dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
23 listopada 2011 16:33
W Aldiku jest tylko jeden rodzaj modemów bo to są ich własne więc innego nie kupisz.Przy kasie poprosisz Internet-Stick i karte start,i karte eplus 15euro to się tak normalnie nazywa.Jak byś miała jeszcze jakiś problem to pytaj,jak potrafie to pomogę.
23 listopada 2011 19:06
Padam z nóg. Ciężki dzień. Dobrze że babcia już śpi. Mnie też już niewiele brakuje... Rozważam kawę i filmy do północy albo idę spać.
23 listopada 2011 20:12
A ja przyjechałam tydzień temu do domu.Wracam do Niemiec 10 stycznia.Dobrze że piszecie o modemie to muszę swój telefon rozbroić ,żeby sobie na wyjeżdzie modem kupić.Ale u mnie jest tylko Norma i Netto,chyba że kupi mi syn babci w innej sieci,bo piszecie o Aldiku