Podatki, zus, własna działalność - porady

03 grudnia 2014 11:23 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

pracowita jestes ale wczesniej ha ha

Teraz to biorę korepetycje z matematyki,zeby sie doliczyć i lat i kasy :):):)
03 grudnia 2014 11:25
Marta

Orimowi tez bedzie wpływac co miesiąc całe 380 zł hi hi
A mnie-jakieś 270 Pracowałam kilkanaście lat w państwowej instytucji.Śmiechu to warte
Więc oszczedzajmy,składajmy,inwestujmy,póki zarabiamy,w ażdym razie liczmy na siebie nie na ZUS

Juz napisalem wczesniej.Trzeba zyc a pozniej to niech oni sie martwia w jakim domu opieki mnie ulokowac ha ha.Teraz jak bym mogl to i te 380 bym przeszalal ha ha 
To sa kpiny i jaja z ludzi.Ja prowadzilem dzialalnosc gospodarcza i pracowalem w sektorze publicznym.Zdarli ze mnie tyle skladek ze ho ho bo zawsze mialem wysokie dochody.Chyba zaczne po lekarzach chodzic i do sanatorium jezdzic aby sobie to odebrac ha ha
03 grudnia 2014 11:27
ORIM

Juz napisalem wczesniej.Trzeba zyc a pozniej to niech oni sie martwia w jakim domu opieki mnie ulokowac ha ha.Teraz jak bym mogl to i te 380 bym przeszalal ha ha 
To sa kpiny i jaja z ludzi.Ja prowadzilem dzialalnosc gospodarcza i pracowalem w sektorze publicznym.Zdarli ze mnie tyle skladek ze ho ho bo zawsze mialem wysokie dochody.Chyba zaczne po lekarzach chodzic i do sanatorium jezdzic aby sobie to odebrac ha ha

Było sobie lepiej ksiegowego zmienić:):)
03 grudnia 2014 11:28
ORIM

Juz napisalem wczesniej.Trzeba zyc a pozniej to niech oni sie martwia w jakim domu opieki mnie ulokowac ha ha.Teraz jak bym mogl to i te 380 bym przeszalal ha ha 
To sa kpiny i jaja z ludzi.Ja prowadzilem dzialalnosc gospodarcza i pracowalem w sektorze publicznym.Zdarli ze mnie tyle skladek ze ho ho bo zawsze mialem wysokie dochody.Chyba zaczne po lekarzach chodzic i do sanatorium jezdzic aby sobie to odebrac ha ha

ZAPOMNIJ !!! NIC ZA DARMO !!! sanatorium - zapłaciłam 780 zł ( październik/listopad - czyli taniej ) opis do zdj rtg też u nas płatny ... wizyta u specjalisty- no cóż "...za rok , może dwa... " 
03 grudnia 2014 11:50
Ale to ja potrawie rozpętać Burzę. hi hi hi . A tak na powarznie śliczne dzięki Moi Drodzy.
03 grudnia 2014 11:55 / 2 osobom podoba się ten post
Chwileczkę, czy posiadacie drugi filar emerytalny? Jeśli tak, to z tego tytułu również przecież będzie się należała emerytura. Czyli na przykład w przypadku Orima , 380 + kwota z Funduszu Emerytalnego. Ja wiem, że ZUS już pomajstrował i zabrał podatników w okreslonej grupie wiekowej do siebie, ale przecież te pieniądze, dotychczas przekazywane na II filar nie zniknęły do cholery i powiększą świadczenie emerytalne. Ciekawa tez jestem, czy w momencie reformy naszego systemu emerytalnego, osoby ze stażem pracy wyliczyły sobie kapitał początkowy. Jesli tak, to możecie spać spokojnie, jesli nie, to rzeczywiscie jest się o co martwić, ale chyba nie aż tak bardzo.

W odniesieniu do koleżanki, która zastanawia się nad działalnoscią w Polsce lub Niemczech, to w Twoim przypadku mając jak dotychczas 5 letni staż pracy i wiek już zaawansowany, to raczej tylko Gewerba. Pamiętać jednak nalezy, że składki emerytalno-rentowe to spora kwota do wydania co miesiąc, gdzieś chyba około 400 euro, albo i więcej, ale chyba warto. W Polsce zaś, wystarczy sobie tylko dobrowolnie opłacać składkę zdrowotną i wtedy jest dostep do lekarza, szpitala itd..... No chyba, że koleżanka na stałe chce w Niemczech pozostac, to juz inna rzecz.
03 grudnia 2014 12:00 / 3 osobom podoba się ten post
tyciek

ZAPOMNIJ !!! NIC ZA DARMO !!! sanatorium - zapłaciłam 780 zł ( październik/listopad - czyli taniej ) opis do zdj rtg też u nas płatny ... wizyta u specjalisty- no cóż "...za rok , może dwa... " 

Fakt, nic za darmo, ale.....gdzie spędzisz za 780 zł ( na pewno miałaś jednoosobowy pokój stąd ta cena ) 3 tygodnie z zabiegami leczniczymi, z posiłkami podanymi pod nos 3 razy dziennie, z wieczorkami tanecznymi, z milym towarzystwem????
Poza tym pamiętajmy, że do sanatorium można również wyjechać z ZUS w ramach prewencji rentowej i wtedy jest się 4 tygodnie supełnie za free, nawet dojazd fundują. Nie ma więc co narzekać, tylko składać wniosek i pakować walizki ( za 2 lata od złozenia wniosku :)))))  w NFZ, prawie natychmiast w ZUS )
Ja już przebieram nogami i doczekać się nie mogę. Z moim miejscem w kolejce, jeszcze jakieś troszkę ponad pół roku :))))))))))
03 grudnia 2014 12:09 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Było sobie lepiej ksiegowego zmienić:):)

bylo by sobie lepiej wogole w Polsce nie pracowac. Dostalbym wtedy na starosc zasilek,opieke,wegiel na zime ha ha a tak bede musial sam kupic
03 grudnia 2014 12:13
doda1961

Chwileczkę, czy posiadacie drugi filar emerytalny? Jeśli tak, to z tego tytułu również przecież będzie się należała emerytura. Czyli na przykład w przypadku Orima , 380 + kwota z Funduszu Emerytalnego. Ja wiem, że ZUS już pomajstrował i zabrał podatników w okreslonej grupie wiekowej do siebie, ale przecież te pieniądze, dotychczas przekazywane na II filar nie zniknęły do cholery i powiększą świadczenie emerytalne. Ciekawa tez jestem, czy w momencie reformy naszego systemu emerytalnego, osoby ze stażem pracy wyliczyły sobie kapitał początkowy. Jesli tak, to możecie spać spokojnie, jesli nie, to rzeczywiscie jest się o co martwić, ale chyba nie aż tak bardzo.

W odniesieniu do koleżanki, która zastanawia się nad działalnoscią w Polsce lub Niemczech, to w Twoim przypadku mając jak dotychczas 5 letni staż pracy i wiek już zaawansowany, to raczej tylko Gewerba. Pamiętać jednak nalezy, że składki emerytalno-rentowe to spora kwota do wydania co miesiąc, gdzieś chyba około 400 euro, albo i więcej, ale chyba warto. W Polsce zaś, wystarczy sobie tylko dobrowolnie opłacać składkę zdrowotną i wtedy jest dostep do lekarza, szpitala itd..... No chyba, że koleżanka na stałe chce w Niemczech pozostac, to juz inna rzecz.

sprzedawalem II filar i uwierz mi ni powali ci wysokosc swiadczenia.No chyba ze na kolana aby sie pomodlic o przetrwanie do pierwszego ha ha
03 grudnia 2014 12:18
ORIM

sprzedawalem II filar i uwierz mi ni powali ci wysokosc swiadczenia.No chyba ze na kolana aby sie pomodlic o przetrwanie do pierwszego ha ha

No ale to zawsze jakiś dodatek, tym większy im więcej się odłozyło. Ja mam  alternatywę, zawsze mogę jeszcze bogato wyjść za mąz :D :D :D :D :D
A tak całkiem powaznie mówiąc, to ja się nie martwię o emeryturę. Mam dobre zabezpieczenie, tylko żal mi pieniędzy, które co miesiąc w wysokosci ponad 1000 zł muszę odprowadzać do ZUS. Przez tyle lat, byłaby niezła sumka na koncie.
03 grudnia 2014 12:21
mleczko47

Pracowałam,składki były odprowadzane wiec i emeryturę ZUS mi wyłaca. Właśnie chodzi o to jakie składki odprowadzacie,bo czym sie ZUS kieruje naliczając emeryturę?czy odprowadzone składki nie są jednym ze składnikow? Nie obawiam sie,że ZUS zbankrutuje,bo narazie bankrutem nie jest.Własnie wpłyneła mi na konto emerytura, regularnie  1 dnia kazdego mieciąca.

A dług publiczny rośnie. To własnie miałam na myśli. Ciekawe kiedy bańka mydlana pęknie i nikt już od ZUSu nic nie dostanie. Wszelkie wyliczenia ekonomistów mówią same za siebie. ZUS to fikcja.
03 grudnia 2014 12:28 / 1 osobie podoba się ten post
Dług publiczny nawięcej rosnie z powodu rozpasania posłów, senatorów i całej elity rządzącej. ZUSU nie płacą, wynagrodzenia pobierają horendalne i kantują podatnika jak mogą. Emerytura, jesli ktoś ją ma, to nalezy się jak psu zupa, bo pracował na nią całe zycie, odprowadzając nalezne składki.
03 grudnia 2014 12:41
W sumie to zaczynam myśleć, że szkoda że Warszawa była pod ruskimi zaborami. Lepiej byśmy wyszli pod niemieckimi, inna mentalność. A może elita warszawska myślałaby jak Poznaniacy ???

Ale to trochę cyniczne rozważania.
03 grudnia 2014 12:46 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Dług publiczny nawięcej rosnie z powodu rozpasania posłów, senatorów i całej elity rządzącej. ZUSU nie płacą, wynagrodzenia pobierają horendalne i kantują podatnika jak mogą. Emerytura, jesli ktoś ją ma, to nalezy się jak psu zupa, bo pracował na nią całe zycie, odprowadzając nalezne składki.

Nie zgadzam się z tym. To co posłowie "nakradną" to kropla w morzu tego ile kasy jest marnowane na socjal i na państwowe przybytki.
03 grudnia 2014 12:58
ORIM

bylo by sobie lepiej wogole w Polsce nie pracowac. Dostalbym wtedy na starosc zasilek,opieke,wegiel na zime ha ha a tak bede musial sam kupic

A gdzie ten węgiel byś składał:) chyba,że worek wegla do noszenia żeby Ci cieplej było:):):)  Orim,dziasiaj żarty ,żarty,żarty:):):):)