Czy jest tu opiekunka, która pojechała bez znaj. języka?

26 września 2018 15:53
Werska

Przymusu udziału w kursie nie ma, zwłaszcza, że dostępny jest dla osób blisko mieszkających. Zatrudniłam się przez firmę odległą od mojego miejsca zamieszkania. Na początku pewnie chętnie skorzystałabym z takich szkoleń, ale teraz szukałabym firmy, która z tego powodu nie zwiąże mnie na zbyt długo. Nie dlatego, że tak chcę zmieniać agencje, ale widzę, że taka niezależność może być korzystniejsza dla mnie.
Poza tym wydaje mi się, że od językowych ważniejsze są szkolenia dotyczące zasad opieki nad chorym, mycia, przenoszenia, itd. Bezpieczeństwa pracy- dla obu stron. Czy na waszych kursach to jest?

W naszym kursie są omawiane takie rzeczy. Na module są poruszane takie kwestie, jak wygodne pozycje, mycie, przenoszenie przy minimalnym wysiłku, karmienie, a także omawiane są choroby, ich przebieg, zmiany w psychice podopiecznych...
26 września 2018 16:06
Ok.
27 września 2018 09:06 / 1 osobie podoba się ten post
ajpartners

A czemu miałaby Pani od razu po jednym wyjeździe zmieniać firmę?

Jeżeli firma inwestuje w lektora, w opracowanie tematyczne i graficzne materiałów, to nie oznacza, że chce kończyć współpracę z opiekunką po jednym wyjeździe :przytula:

Chciałam wiedzieć, czy u was też trzeba podpisać cyrograf. Na początku opiekunka nie zna firmy, a firma nie zna opiekunki. W razie czego trzeba mieć możliwość zmiany. Teraz jest dobrze, ale kto wie może będę musiała szukać innego miejsca.
27 września 2018 09:53
ela.p

Chciałam wiedzieć, czy u was też trzeba podpisać cyrograf. :-) Na początku opiekunka nie zna firmy, a firma nie zna opiekunki. W razie czego trzeba mieć możliwość zmiany. Teraz jest dobrze, ale kto wie może będę musiała szukać innego miejsca.

Jeżeli opiekunka odbędzie szkolenie to podpisuje umowę z agencją o współpracy, ale jak zaznaczam można samemu nauczyć się języka, odbyć intensywną naukę, nauczyć się zasad opieki, pielęgnacji nad pdp., itp. 

27 września 2018 10:47 / 2 osobom podoba się ten post
Ciekawe, dalej nie widzę jasnej odpowiedzi, czy z powodu odbycia kursu w firmie trzeba odpracować określony czas- poza pierwszym wyjazdem? Czy to jakaś tajemnica? Nie mam nic przeciwko kursom i umowom z nim związanym, ale lubię jasne sytucje i jestem ciekawa.
28 września 2018 09:51 / 1 osobie podoba się ten post
ajpartners

Jeżeli opiekunka odbędzie szkolenie to podpisuje umowę z agencją o współpracy, ale jak zaznaczam można samemu nauczyć się języka, odbyć intensywną naukę, nauczyć się zasad opieki, pielęgnacji nad pdp., itp. :super:

A co po pierwszym wyjeździe? Opiekunka może wybrać pracę u innej firmy? Tak pytam dla jasności.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.