Czy jest tu opiekunka, która pojechała bez znaj. języka?

14 lutego 2018 09:29 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

To się zgodzę - mając chociaż skromne podstawy i samozaparcie można w ciągu roku nauczyć się dosyć dobrze komunikować. Ale nie wierzę, że w tym czasie opanuje się język tak, by mówić perfekt. Na dodatek jak Niemiec. 

Pewno,że nie:)On sam mówi ,że jeszcze dużo nauki przed nim,ale gramatycznie mówi lepiej jak ja:):)
14 lutego 2018 09:35 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Pewno,że nie:)On sam mówi ,że jeszcze dużo nauki przed nim,ale gramatycznie mówi lepiej jak ja:):)

Bo Ty na pewno leniuch jesteś. Stwierdziłaś, że tyle Ci wystarczy i po co więcej się męczyć. 
14 lutego 2018 09:43 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

Bo Ty na pewno leniuch jesteś. Stwierdziłaś, że tyle Ci wystarczy i po co więcej się męczyć. 
:-)

Fakt,nie chce mi się aż tak przykładać:)Przyznaję się bez bicia:)Oczywiście ,nowe słówka czy wyrażenia zapamiętuję lepiej lub gorzej,w kajecik wpisuję,zawsze się coś nowego trafi czego jeszcze nie znałam,ale tak przysiąść fałdów i się pouczyc to już nie:( Mnie rozumieją ,ja rozumiem,oceniają na dobry,wszędzie sobie radzę-to rozleniwia:)Goethego w oryginale czytać nie planuję:)A perfekcyjnie ,jak rodowity Niemiec nigdy mówić nie będę.To co mam w głowie spokojnie mi wystarcza:) 
14 lutego 2018 09:59 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Fakt,nie chce mi się aż tak przykładać:)Przyznaję się bez bicia:)Oczywiście ,nowe słówka czy wyrażenia zapamiętuję lepiej lub gorzej,w kajecik wpisuję,zawsze się coś nowego trafi czego jeszcze nie znałam,ale tak przysiąść fałdów i się pouczyc to już nie:( Mnie rozumieją ,ja rozumiem,oceniają na dobry,wszędzie sobie radzę-to rozleniwia:)Goethego w oryginale czytać nie planuję:)A perfekcyjnie ,jak rodowity Niemiec nigdy mówić nie będę.To co mam w głowie spokojnie mi wystarcza:) 

I bardzo dobrze:)
Są ciekawsze sposoby spędzania wolnego czasu niż nauka niemieckiego:)
14 lutego 2018 10:16 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

I bardzo dobrze:)
Są ciekawsze sposoby spędzania wolnego czasu niż nauka niemieckiego:)

Zdecydowanie:)Tylko jak to zrobić, kiedy on tam a ja tu?:(
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.