Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #2

05 stycznia 2015 20:14
Pierogi z kapustą i grzybkami,Okrasa z ichnego boczusia w kosteczkę krojonego, surówka marchewka z jabłkiem, mleko (nie wypite przez babuńkę) ja jak zwykle kawa z mleczkiem.
Ps. obiad był o 13:00 hi hi hi
06 stycznia 2015 08:29
Wtorek ttadycyjnie rybka ziemniaczki i szpinak:)))
06 stycznia 2015 08:32
a ja dzisiaj mam: śledzik w śmietanie, ziemniaczki i czerwone buraczki
06 stycznia 2015 08:38 / 1 osobie podoba się ten post
Kapusta z grochem,fasola i grzybkami ))))))
06 stycznia 2015 08:40 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Kapusta z grochem,fasola i grzybkami ))))))

nigdy nie jadłam kapusty z grochem...... i jakoś to łączenie mi nie podchodzi...sory
 
06 stycznia 2015 08:45 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

nigdy nie jadłam kapusty z grochem...... i jakoś to łączenie mi nie podchodzi...sory
 

To potrawa wigilijna ale nie mam pojecia z jakiego regionu jest,to przytaszczyl moj maz z jego stron ))),troche niemieckie ,troche zydowskie i czort wie jakie jeszcze))) U mnie dzis wigilia a kto mi zabroni dwa razy w roku swieta Bozego Narodzenia obchodzic,lubie swietowac))))))
06 stycznia 2015 08:47 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

nigdy nie jadłam kapusty z grochem...... i jakoś to łączenie mi nie podchodzi...sory
 

mocno rozgotowana kapusta musi być i groch też, zeby prawie taka bryja była, do tego usmażony w kosteczkę boczek i dodany ubity ziemniak, żeby jeszcze większa bryja była:) , ale naprawdę to pyszne, ja bardzo lubię
06 stycznia 2015 08:53
darekr

mocno rozgotowana kapusta musi być i groch też, zeby prawie taka bryja była, do tego usmażony w kosteczkę boczek i dodany ubity ziemniak, żeby jeszcze większa bryja była:) , ale naprawdę to pyszne, ja bardzo lubię

o matuchno taka mamałyga?
nie wiem, chyba bym musiała mieć związane oczy
pewnie dobre....
06 stycznia 2015 08:55
agamor

nigdy nie jadłam kapusty z grochem...... i jakoś to łączenie mi nie podchodzi...sory
 

Kiedys nie jadłam ,bo u nas w domu tego nie było i dopiero u tesciowej-pychota:)
06 stycznia 2015 08:58
kasia63

Kiedys nie jadłam ,bo u nas w domu tego nie było i dopiero u tesciowej-pychota:)

a sama nie wiem, musiaby kto dobrej nagotować do spróbowania, to z kiszonej kapusty?, taka bigosowa musi być?
06 stycznia 2015 08:58
Jajo sadzone, ziemniaczki i szpinak...uff to siem dzisiaj napracuje :)))
06 stycznia 2015 09:00 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

a sama nie wiem, musiaby kto dobrej nagotować do spróbowania, to z kiszonej kapusty?, taka bigosowa musi być?

dokładnie, tylko trzeba dużo dłużej niż do bigosu gotować
06 stycznia 2015 09:09 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

a sama nie wiem, musiaby kto dobrej nagotować do spróbowania, to z kiszonej kapusty?, taka bigosowa musi być?

Tak -kiszona,groch i troche suszonych grzybków dla smaku:)To taka wigilijna a na codzien z dodatkiem skwareczek boczkowych.U mnie robi panF.,ja się nawet nie tykam:)Do tego ziemniaki i obiadek super:)
06 stycznia 2015 09:15
darekr

mocno rozgotowana kapusta musi być i groch też, zeby prawie taka bryja była, do tego usmażony w kosteczkę boczek i dodany ubity ziemniak, żeby jeszcze większa bryja była:) , ale naprawdę to pyszne, ja bardzo lubię

Super sprawa! U nas wigilijna to jest kapusta z fasolą, a tu mi moje szczęście zaserwowało taką właśnie kapustę z grochem, boczkiem i czym tam jeszcze... Dość sceptycznie podeszłam do talerza, ale jak już podeszłam to wymiotłam go do czytsta :))) A ostatnio zaserwowane dostałam jajka po arabsku. Też wymiotłam. I zdaje się że chciałam schudnąć; a nijak się nie da... :/
Ja dziś się nie produkuję z obiadem, jak zwykle zresztą... Babcia ma ochotę na makaron ze szpinakiem.
06 stycznia 2015 09:22
haa ja robie dzisiaj makaraon z sosem pomidorowym, moja babcia lubi, uwielbi, moglaby codziennie jesc ha ha ha