Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #2

06 stycznia 2015 09:23
Lili

Super sprawa! U nas wigilijna to jest kapusta z fasolą, a tu mi moje szczęście zaserwowało taką właśnie kapustę z grochem, boczkiem i czym tam jeszcze... Dość sceptycznie podeszłam do talerza, ale jak już podeszłam to wymiotłam go do czytsta :))) A ostatnio zaserwowane dostałam jajka po arabsku. Też wymiotłam. I zdaje się że chciałam schudnąć; a nijak się nie da... :/
Ja dziś się nie produkuję z obiadem, jak zwykle zresztą... Babcia ma ochotę na makaron ze szpinakiem.

Lili jajka po arabsku? co to?
 
06 stycznia 2015 09:32
Kapuste kiszona dobrze odplukac,tu w de groch z puszki mialam,kapuste dosc db ugotowac dodac przesmazona cebulke boczek,pieprz sol,przyprawy,kilka ziaren kminku majeranek sol pieprz no i pare suszonych grzybkow,moja pdp tak pojadla ze az dziw
06 stycznia 2015 09:33
Na mrożny dzień zupa gulaszowa -pikantna.
06 stycznia 2015 09:33
Haneczka47

Kapuste kiszona dobrze odplukac,tu w de groch z puszki mialam,kapuste dosc db ugotowac dodac przesmazona cebulke boczek,pieprz sol,przyprawy,kilka ziaren kminku majeranek sol pieprz no i pare suszonych grzybkow,moja pdp tak pojadla ze az dziw

a nie mozna tej kapusty gotowac z boczkiem, a potem ten boczek posmażyć?
06 stycznia 2015 09:38 / 4 osobom podoba się ten post
agamor

Lili jajka po arabsku? co to?
 

Fantazja i niebo w gębie, przynajmniej dla mnie :)))
Dokładniej to na patelni podsmaża się boczek najlepiej wędzony ale niekoniecznie, kiełbasę dowolnego rodzaju, potem wrzuca się cebulkę, paprykę słodką, trochę ostrej (w tureckich sklepach można kupić zieloną ostrą małą papryczkę, do tego jak znalazł), pomidory, pieczarki, przyprawić to na ostro i razem się to smaży i dusi, na już prawie gotowe wylewa się jajka ale najpierw samo białko, jak się lekko zetnie to na nie żółtko, trzeba je osolić (nie mieszać!) i przykryć patelnię, dusić jeszcze jakieś 10 minut. 
Zazwyczaj potrafię zjeść kilka jajek w jajecznicy czy tam ugotowanych, ale tych zjadłam dwa i myślałam że padnę z przejedzenia :)))
Ale smakuje wyśmienicie! :)
06 stycznia 2015 09:40 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

a nie mozna tej kapusty gotowac z boczkiem, a potem ten boczek posmażyć?

boczek w swarkach, tak jak do bigosu. Ja kapustę (w zależności jak bardzo jest kwaśna) najpierw raz lub dwa razy gotuje i odcedzam
06 stycznia 2015 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
Lili

Fantazja i niebo w gębie, przynajmniej dla mnie :)))
Dokładniej to na patelni podsmaża się boczek najlepiej wędzony ale niekoniecznie, kiełbasę dowolnego rodzaju, potem wrzuca się cebulkę, paprykę słodką, trochę ostrej (w tureckich sklepach można kupić zieloną ostrą małą papryczkę, do tego jak znalazł), pomidory, pieczarki, przyprawić to na ostro i razem się to smaży i dusi, na już prawie gotowe wylewa się jajka ale najpierw samo białko, jak się lekko zetnie to na nie żółtko, trzeba je osolić (nie mieszać!) i przykryć patelnię, dusić jeszcze jakieś 10 minut. 
Zazwyczaj potrafię zjeść kilka jajek w jajecznicy czy tam ugotowanych, ale tych zjadłam dwa i myślałam że padnę z przejedzenia :)))
Ale smakuje wyśmienicie! :)

ale tu jajka są tylko małą częścią całej potrawy :))
06 stycznia 2015 09:45
Lebakäse, ziemniaki, brukselka, woda mineralna + jogurt dla babci
06 stycznia 2015 09:48
darekr

ale tu jajka są tylko małą częścią całej potrawy :))

Niby tak, ale właśnie to wylewające się żółtko dodaje pikanterii całej potrawie :) Bez jajek to takie jakby leczo...
06 stycznia 2015 09:50
Gosiap

Lebakäse, ziemniaki, brukselka, woda mineralna + jogurt dla babci

Gosiap a te Leberkäse to jak robisz, podsmażasz?
06 stycznia 2015 09:52 / 2 osobom podoba się ten post
Jolek

haa ja robie dzisiaj makaraon z sosem pomidorowym, moja babcia lubi, uwielbi, moglaby codziennie jesc ha ha ha

heheh Jolek , przepis chyba wzięłaś z mojej książki kucharskiej " Leniwa Pani Domu"  :)))
06 stycznia 2015 09:56 / 1 osobie podoba się ten post
Lili

Fantazja i niebo w gębie, przynajmniej dla mnie :)))
Dokładniej to na patelni podsmaża się boczek najlepiej wędzony ale niekoniecznie, kiełbasę dowolnego rodzaju, potem wrzuca się cebulkę, paprykę słodką, trochę ostrej (w tureckich sklepach można kupić zieloną ostrą małą papryczkę, do tego jak znalazł), pomidory, pieczarki, przyprawić to na ostro i razem się to smaży i dusi, na już prawie gotowe wylewa się jajka ale najpierw samo białko, jak się lekko zetnie to na nie żółtko, trzeba je osolić (nie mieszać!) i przykryć patelnię, dusić jeszcze jakieś 10 minut. 
Zazwyczaj potrafię zjeść kilka jajek w jajecznicy czy tam ugotowanych, ale tych zjadłam dwa i myślałam że padnę z przejedzenia :)))
Ale smakuje wyśmienicie! :)

po arabsku???
a z czego ten boczuś i kiełbaska
bo świnki to arabowie chyba nie jedzą
06 stycznia 2015 09:58
Stek drobiowy (tym razem bez cebulki), ziemniaki zakrapiane boczusiem i surówka z wczoraj, a do picia to co zwykle, mleko i kawa. Na deser sałatka owocowa i herbatka.
06 stycznia 2015 09:59
agamor

Gosiap a te Leberkäse to jak robisz, podsmażasz?

Ja kupuje opakowanie z 3 plastrami i tylko podsmażam na patelni.
06 stycznia 2015 10:02
Gosiap

Ja kupuje opakowanie z 3 plastrami i tylko podsmażam na patelni.

no to tak jak ja
myslałam, że coś wymysliaś innego, ja czasami robię to tego sosik