Co dzisiaj gotujesz na obiad ? #2

06 listopada 2014 12:00 / 1 osobie podoba się ten post
Żurek z kartonu "Krokus" z jajkiem i kiełbaską, a na drugie szukam inspiracji.Chyba zrobię coś na winie, tylko nie wiem co mi się nawinie.Deserków poobiednich u nas nie ma, tylko jakiś soczek. Małe "co nieco", to dopiero ok 16-ej.
06 listopada 2014 12:15
u nie dzisiaj ryz i kurczak po seczuansku,w troszke okrejonej wersji;-;-;-
06 listopada 2014 12:16 / 2 osobom podoba się ten post
Ad.mojego obiadku gwizdany ze nie ma dzis obiadu i sie je co sie nawinie pod reke
06 listopada 2014 12:16
mamusia2

Zupa klopsikowa,mój debiut,zobaczymy czy będzie smakować.

jak gotujesz ta zupe?
06 listopada 2014 12:17
Haneczka47

Ad.mojego obiadku gwizdany ze nie ma dzis obiadu i sie je co sie nawinie pod reke

hi,hi,hi a to dobre;-;-;-;-
06 listopada 2014 12:19
Haneczka47

Ad.mojego obiadku gwizdany ze nie ma dzis obiadu i sie je co sie nawinie pod reke

To ja na drugie mam to samo danie, co Ty!
06 listopada 2014 12:26
didusia

Moja ulubiona zupa jestem mistrzunio w tej materii ale robię nie z winem ale z sokiem cytrynowym.  A tak  poza tym ziemniaki ,jakieś tam mięso w sosie plus czerwona kapusta . Deser -budyń gotowiec zrobiny przez szwagierkę z chłopskiego mleka- ale nie smakuje mi bo mleko nie to trzeba. Jak krowa je to co nie powinna  to mleko ma specyficzny smak ,którego nie niecierpię ( coś ala kiszonka).

Didusia,dawaj przepis następnym razem zrobię po twojemu.
06 listopada 2014 12:31 / 2 osobom podoba się ten post
reanata

u nie dzisiaj ryz i kurczak po seczuansku,w troszke okrejonej wersji;-;-;-

Oj,Renata nie strasz mnie takie wykwintne obiady w DE az strach, bo ja noga w gotowaniu.A jaki to kurczak?tylko nie pisz,że z piórami:))))
06 listopada 2014 12:31 / 2 osobom podoba się ten post
reanata

jak gotujesz ta zupe?

Raenata,zwyczajnie,starkowane warzywa,daje do wody,jak zaczną się gotować,do dorzucam małe klopsiki wielkości orzecha włoskiego i pokrojone ziemniaczki i gotuje wszystko razem,ja ziemniaczki będę już miękkie,dodaje ja w tym przypadku,żeby nadać zupię kwaskowatości 2 łyżki wody z kiszonych ogurków ,zabielam śmietaną i gotowe,dla koloru dodałam jeszcze trochę koperku,dziadek wzioł 3 dokładki,więc chyba dobre.
06 listopada 2014 12:37 / 1 osobie podoba się ten post
kotka

Oj,Renata nie strasz mnie takie wykwintne obiady w DE az strach, bo ja noga w gotowaniu.A jaki to kurczak?tylko nie pisz,że z piórami:))))

hi,hi,hi,napisalam ze w okrojonej wersji,mialam gotowane dwa malutkie udka ,wiec mieska nie bylo za duzo ,a cos musialam z nimi zrobic ,podpieklam z cebulka,dodalam parowki 4 pokrojone, papryki troszke swiezej i sos ze sloika z jakimis ,,wiorami,, troszke przypraw i czasku i wersja de kurczak po seczuansku hi,hi,i tu napisze jak mamusia 2 chyba dobre wyszlo bo moj  josef dokladke jadl;-;-;-;-
06 listopada 2014 12:38 / 1 osobie podoba się ten post
mamusia2

Raenata,zwyczajnie,starkowane warzywa,daje do wody,jak zaczną się gotować,do dorzucam małe klopsiki wielkości orzecha włoskiego i pokrojone ziemniaczki i gotuje wszystko razem,ja ziemniaczki będę już miękkie,dodaje ja w tym przypadku,żeby nadać zupię kwaskowatości 2 łyżki wody z kiszonych ogurków ,zabielam śmietaną i gotowe,dla koloru dodałam jeszcze trochę koperku,dziadek wzioł 3 dokładki,więc chyba dobre.

dziekuje nie gotowalam jeszcze musze sprobowac a skad masz wode z ogorkow?
06 listopada 2014 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
reanata

dziekuje nie gotowalam jeszcze musze sprobowac a skad masz wode z ogorkow?

Czekaj zaraz sprawdzę,hi,hi,poprzedniczka kupiła,Salz-Dill gurken i faktycznie smakują jak nasze kiszone ogórki.
06 listopada 2014 12:51 / 3 osobom podoba się ten post
mamusia2

Didusia,dawaj przepis następnym razem zrobię po twojemu.

Garnek, woda, ziele angielskie, liść laurowy.
Bulionetka drobiowa lub warzywna lub tylko wegeta.
Ziemniaki kroję na małe kosteczki ,gotuję w międzyczasie dodaję małe klopsiki obtoczone mąką.
Następnie dodaję słodką śmietanę z odrobią mąki( zazwyczaj załatwiam to blenderem aby nie było grudek) wllewam do garnka .
Dodaję soku cytrynowego i do smaku jescze raz wegetę i świeży koperek. Czasam jak mam czas to dodatkowo gotuję marchewkę i trę ją na duzych oczkach
Nie ma prawa nie wyjść. Acha do mięsa wieprzowego dodaję dodatkowo odrobinę sosu sojowego ciemnego.
 
Smacznego.
 
 
06 listopada 2014 12:56 / 1 osobie podoba się ten post
didusia

Garnek, woda, ziele angielskie, liść laurowy.
Bulionetka drobiowa lub warzywna lub tylko wegeta.
Ziemniaki kroję na małe kosteczki ,gotuję w międzyczasie dodaję małe klopsiki obtoczone mąką.
Następnie dodaję słodką śmietanę z odrobią mąki( zazwyczaj załatwiam to blenderem aby nie było grudek) wllewam do garnka .
Dodaję soku cytrynowego i do smaku jescze raz wegetę i świeży koperek. Czasam jak mam czas to dodatkowo gotuję marchewkę i trę ją na duzych oczkach
Nie ma prawa nie wyjść. Acha do mięsa wieprzowego dodaję dodatkowo odrobinę sosu sojowego ciemnego.
 
Smacznego.
 
 

Didusia,dzięki,to podobnie jak moja zupka,no ja nie dodałam,ziela ani liści,bo ja wziełam sobie z domku piramidki warzywne do zup,kupione w lidu i tam to wszysrko jest,naprawdę je polecam.
06 listopada 2014 13:49 / 1 osobie podoba się ten post
pieczone ziemniaczki,pieczona kiełbaska do tego sałatka z fasolki szparagowej pychota