Pierwszy wyjazd - porady

06 listopada 2014 18:26 / 1 osobie podoba się ten post
kotka

Dzisiaj nie spałam całą noc czytałam forum i zastanawiłam sie czy  zadzwonić do jakiejś agencji,ktora pośredniczy w zatrudnianiu opiekunek do Niemiec.Proszę Was dziewczyny napiszcie mi jak mam postapić,jezyk niemiecki tak jak w profilu jedna gwiazdka, ale w miare w kuchni i przy podopiecznym dam sobie radę przy Waszej pomocy .Co mnie zachęciło do podjęcia takiej decyzji ? -  to Wasze wpisy i wysokosc zarobków.Posiadam referencje w jezyku włoskim, czy musze je przetłumaczyc  w kraju?Zalezy mi na opiniach od Was wszystkich, ale najbardziej od tychy, ktore są po raz pierwszy w Niemczech w pracy.
 
Krótko napiszę o sobie jestem otwarta,przebojowa,daje sobie radę w życiu, a moj tato mowi na mnie w domu "ostatnie słowo" dlatego,że lubie wszystko wyjaśnic do końca.

Dziewczyno nie zastanawiaj się, tylko złóż aplikację, najlepiej jak dziewczyny mówią odrazu do kilku firm. Mnie panie w biurze znalazły ofertę po pięciu dniach odkąd zgłosiłam swoją dyspozycyjność, a jedyne doświadczenie jakie miałam to takie z moją babcią, która pod koniec życia miała raka i trzeba było przy niej ciągle być, więc też w tym procesie uczestniczyłam, choć miałam tylko 16 lat. Nie bój się, masz doświadczenie i referencje to jeszcze lepiej, najwyżej przetłumaczysz jeśli zajdzie potrzeba. Ale jeśli chcesz ojro zarabiać to się nie zastanawiaj i kurs na Deutschland obieraj jak najszybciej. :)
06 listopada 2014 18:30 / 1 osobie podoba się ten post
izanami

Dziewczyno nie zastanawiaj się, tylko złóż aplikację, najlepiej jak dziewczyny mówią odrazu do kilku firm. Mnie panie w biurze znalazły ofertę po pięciu dniach odkąd zgłosiłam swoją dyspozycyjność, a jedyne doświadczenie jakie miałam to takie z moją babcią, która pod koniec życia miała raka i trzeba było przy niej ciągle być, więc też w tym procesie uczestniczyłam, choć miałam tylko 16 lat. Nie bój się, masz doświadczenie i referencje to jeszcze lepiej, najwyżej przetłumaczysz jeśli zajdzie potrzeba. Ale jeśli chcesz ojro zarabiać to się nie zastanawiaj i kurs na Deutschland obieraj jak najszybciej. :)

Ja zarabiałam € tylko nie tyle co Wy dziewczyny w Niemczech.Kusi mnie,oj mocno kusi.
06 listopada 2014 18:42 / 2 osobom podoba się ten post
Warto przed Świętami próbować .Wiele opiekunek zjeżdża do domu , więc agencje szukają zmienniczek.Ale ja namawiam jednak do uczenia się języka. Masz internet , mozesz to zrobic bezpłatnie. A różnice w stawkach potrafią byc duże. Liczy się tez Twój komfort psychiczny. W awaryjnej sytuacji zadzwonisz do lekarza , opowiesz , co Cię niepokoi , opiszesz objawy itp.Są stronki do nauki języków obcych - np.Langmaster , Busuu i wiele innych. Znajdziesz na pewno coś , co Ci będzie odpowiadać . Powodzenia.
06 listopada 2014 18:43 / 3 osobom podoba się ten post
kotka

Będę pytała chyba sie nie obrazicie,co? jak z pensją czy agencje proponują stałą stawkę przy pierwszym wyjeździe, czy mozna z nimi trochę podyskutować?czy okres pierwszego zatrudnienia jest krotszy czy taki ogólnie przyjęty?jak to jest ? wysłałam dzisiaj parę meili,mam troche podwyzszona tem.to ze strachu chyba.Nie wiem czy dam rade.Ale czytałam wpisy opiekuna, niku nie pamietam to wydaje sie,że on bez podstaw językowych wyjechał.Duzo mu pomagałyście,fajne babki  jesteście:)

Dzieki ! Fajne babki ! A my faceci na forum to co ??? Nalepka na dropsach ha ha
Twoje pytania sa zrozumiale.Podyskutowac zawsze mozna co do wysokosci wynagrodzenia i czasu pobytu.Efekty bywaja rozne.Firmy roznie podchodza do tematu.Jak z terminami to raczej da sie dogadac ale ze slabym niemieckim to juz bywa roznie.Trafilas jednak teraz na goracy okres - wiadomo Swięta.Wymagania firm w tym czasie jakos obnizaja loty.Wiec jest szansa.Oczywiscie ze pomagamy i doradzamy tym co maja problemy.Taka jest rola forum.Nie tylko pisanie o .......no o roznych rzeczach nie zwiazanych z tematami opieki.Doczytasz jak bedziesz chciala.Zycze wiec powodzenia w rozmowach kwalifikacyjnych.I jeszcze moja rada Jak cos tam potrafisz szprechac to nadawaj co umiesz.Przygotuj sobie cos o sobie po niemiecku.Jak rozumiesz pytanie kolsultantki a nie potrafisz odpowiedziec po niemiecku do odpowiadaj po polsku.Znak ze rozumiesz o co pyta
06 listopada 2014 18:47 / 1 osobie podoba się ten post
kotka

Dzisiaj nie spałam całą noc czytałam forum i zastanawiłam sie czy  zadzwonić do jakiejś agencji,ktora pośredniczy w zatrudnianiu opiekunek do Niemiec.Proszę Was dziewczyny napiszcie mi jak mam postapić,jezyk niemiecki tak jak w profilu jedna gwiazdka, ale w miare w kuchni i przy podopiecznym dam sobie radę przy Waszej pomocy .Co mnie zachęciło do podjęcia takiej decyzji ? -  to Wasze wpisy i wysokosc zarobków.Posiadam referencje w jezyku włoskim, czy musze je przetłumaczyc  w kraju?Zalezy mi na opiniach od Was wszystkich, ale najbardziej od tychy, ktore są po raz pierwszy w Niemczech w pracy.
 
Krótko napiszę o sobie jestem otwarta,przebojowa,daje sobie radę w życiu, a moj tato mowi na mnie w domu "ostatnie słowo" dlatego,że lubie wszystko wyjaśnic do końca.

Referencje przynajmnie te z ostatniego mca to bym i na polski i na niemiecki przetłumaczyła.Skąłdaj aplikacje ,a jeszcze lepiej daj sama ogłoszenie na pracowych portalach-nie ma siły żebys czegoś nie trafiła!:)Idą Świeta:):):)Zapotrzebowanie na nas wzrasta:):):):):)Powodzenia:):):)
06 listopada 2014 18:49
ORIM

Dzieki ! Fajne babki ! A my faceci na forum to co ??? Nalepka na dropsach ha ha
Twoje pytania sa zrozumiale.Podyskutowac zawsze mozna co do wysokosci wynagrodzenia i czasu pobytu.Efekty bywaja rozne.Firmy roznie podchodza do tematu.Jak z terminami to raczej da sie dogadac ale ze slabym niemieckim to juz bywa roznie.Trafilas jednak teraz na goracy okres - wiadomo Swięta.Wymagania firm w tym czasie jakos obnizaja loty.Wiec jest szansa.Oczywiscie ze pomagamy i doradzamy tym co maja problemy.Taka jest rola forum.Nie tylko pisanie o .......no o roznych rzeczach nie zwiazanych z tematami opieki.Doczytasz jak bedziesz chciala.Zycze wiec powodzenia w rozmowach kwalifikacyjnych.I jeszcze moja rada Jak cos tam potrafisz szprechac to nadawaj co umiesz.Przygotuj sobie cos o sobie po niemiecku.Jak rozumiesz pytanie kolsultantki a nie potrafisz odpowiedziec po niemiecku do odpowiadaj po polsku.Znak ze rozumiesz o co pyta

Dzieki bardzo cenna rada z tym odpowiadaniem po polsku.Przysiadłam troche przy nauce.Może to nie tylko obawa przed rozmowa w języku niemieckim mnie peszy, ale jak czytam wpisy na forum to też inny zakres obowiazkow by mnie czekał.Nie pracujecie tak jak my.Ale to pozniej opiszę.
06 listopada 2014 18:49 / 2 osobom podoba się ten post
co do języka to nawet na stronach firm są kursy dla opiekunek,takie podstawy, to na początek się przydaje, warto w necie poszperać, znajdziesz tego dużo, zawsze potem łatwiej temat ogarnąć :), czasem za dużo umieć nie trzeba, wiem to po mojej zmienniczce, która ze mną jeden dzień była a ona do mnie z tekstem że ona nie rozumie co mówi babcia a drugi raz była w tym miejscu, ale robi to co trzeba, jak nie rozumie to się domyśli a ojro ładnie na konto spływają :)
06 listopada 2014 18:53 / 3 osobom podoba się ten post
kotka

Dzisiaj nie spałam całą noc czytałam forum i zastanawiłam sie czy  zadzwonić do jakiejś agencji,ktora pośredniczy w zatrudnianiu opiekunek do Niemiec.Proszę Was dziewczyny napiszcie mi jak mam postapić,jezyk niemiecki tak jak w profilu jedna gwiazdka, ale w miare w kuchni i przy podopiecznym dam sobie radę przy Waszej pomocy .Co mnie zachęciło do podjęcia takiej decyzji ? -  to Wasze wpisy i wysokosc zarobków.Posiadam referencje w jezyku włoskim, czy musze je przetłumaczyc  w kraju?Zalezy mi na opiniach od Was wszystkich, ale najbardziej od tychy, ktore są po raz pierwszy w Niemczech w pracy.
 
Krótko napiszę o sobie jestem otwarta,przebojowa,daje sobie radę w życiu, a moj tato mowi na mnie w domu "ostatnie słowo" dlatego,że lubie wszystko wyjaśnic do końca.

Pisałam niedawno,że moja dobra koleżanka pracująca od X-lat we Włoszech jako opiekunka właśnie wyjechała do De z kiepściutkim niemieckim. Trafiła jednak na polskojęzyczną pdp i jest bardzo zadwolona.
Nie zrażaj sie,że znasz zbyt słabo niemiecki,jak włoskiego się nauczyłaś to i niemieckiego się nauczysz,a na początek wystarczy jak będziesz umiec w stopniu podstawowym. Takie osoby też agencje poszukują.
Powodzenia 
06 listopada 2014 19:13 / 1 osobie podoba się ten post
kotka

Dzieki bardzo cenna rada z tym odpowiadaniem po polsku.Przysiadłam troche przy nauce.Może to nie tylko obawa przed rozmowa w języku niemieckim mnie peszy, ale jak czytam wpisy na forum to też inny zakres obowiazkow by mnie czekał.Nie pracujecie tak jak my.Ale to pozniej opiszę.

zakres obowiazkow jest jaki jest Jednak musisz przynajmniej zrozumiec co chce od ciebie rodzina i pdp.Moze glupi przyklad ale jak pdp chce siusiu to nie podasz jej czegos do picia
06 listopada 2014 19:17 / 1 osobie podoba się ten post
Też wzięłam się za francuski-) na razie odświeżam szkolną wiedzę/kiedy to było -) / ale idzie dobrze.Też przyuważyłam ,że francuski jest coraz bardziej w cenie.Warto trochę się poświęcić,a zresztą uczę się go z przyjemnością-nie to co niemiecki.
06 listopada 2014 19:18 / 4 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich :) Jestem tu nowa-choć od jakiegoś czasu Was podczytuje. Zdecydowałam się dzisiaj napisać juz dzisiaj bardziejm pewna siebie-jestem po rozmowie z dziewczyną która zmieniam i przyznam że jestem pozytywnie zaskoczona. w yjezdzam w niedziele rano i czeka mnie 10-cio tygodniowy pobyt.Codziennie was czytam i tak jakoś podoba mi sie TU:) mam nadzieje że tam też bede miala dostep do internetu to mysle ze razem z wami przetrwam ten czas:) tymczasem pozdrawiam jesli ktokolwiek przeczyta moja wiadomosc... :) i skrobne coś wiecej :*
06 listopada 2014 19:19 / 4 osobom podoba się ten post
wiewiorka

Też wzięłam się za francuski-) na razie odświeżam szkolną wiedzę/kiedy to było -) / ale idzie dobrze.Też przyuważyłam ,że francuski jest coraz bardziej w cenie.Warto trochę się poświęcić,a zresztą uczę się go z przyjemnością-nie to co niemiecki.

ha ha ha no tak !!! warto sobie cos z czasow szkolnych przypomniec.I na 100% francuski jest z przyjemnoscia i w cenie hihi
06 listopada 2014 19:19
patka

Witam wszystkich :) Jestem tu nowa-choć od jakiegoś czasu Was podczytuje. Zdecydowałam się dzisiaj napisać juz dzisiaj bardziejm pewna siebie-jestem po rozmowie z dziewczyną która zmieniam i przyznam że jestem pozytywnie zaskoczona. w yjezdzam w niedziele rano i czeka mnie 10-cio tygodniowy pobyt.Codziennie was czytam i tak jakoś podoba mi sie TU:) mam nadzieje że tam też bede miala dostep do internetu to mysle ze razem z wami przetrwam ten czas:) tymczasem pozdrawiam jesli ktokolwiek przeczyta moja wiadomosc... :) i skrobne coś wiecej :*

witaj..
06 listopada 2014 19:21
patka

Witam wszystkich :) Jestem tu nowa-choć od jakiegoś czasu Was podczytuje. Zdecydowałam się dzisiaj napisać juz dzisiaj bardziejm pewna siebie-jestem po rozmowie z dziewczyną która zmieniam i przyznam że jestem pozytywnie zaskoczona. w yjezdzam w niedziele rano i czeka mnie 10-cio tygodniowy pobyt.Codziennie was czytam i tak jakoś podoba mi sie TU:) mam nadzieje że tam też bede miala dostep do internetu to mysle ze razem z wami przetrwam ten czas:) tymczasem pozdrawiam jesli ktokolwiek przeczyta moja wiadomosc... :) i skrobne coś wiecej :*

Witaj! To dobrze,że wyjeżdżasz z dobrym nastawieniem.Jak zostaniesz na forum,to na pewno nie będzie żle.powodzenia-)
06 listopada 2014 19:24
patka

Witam wszystkich :) Jestem tu nowa-choć od jakiegoś czasu Was podczytuje. Zdecydowałam się dzisiaj napisać juz dzisiaj bardziejm pewna siebie-jestem po rozmowie z dziewczyną która zmieniam i przyznam że jestem pozytywnie zaskoczona. w yjezdzam w niedziele rano i czeka mnie 10-cio tygodniowy pobyt.Codziennie was czytam i tak jakoś podoba mi sie TU:) mam nadzieje że tam też bede miala dostep do internetu to mysle ze razem z wami przetrwam ten czas:) tymczasem pozdrawiam jesli ktokolwiek przeczyta moja wiadomosc... :) i skrobne coś wiecej :*

Witaj w naszej rodzince.a skrobaj,skrobaj Patka jak najczesciej i jak najwiecej;-;-;-;-