Znalazłam się w Szwajcarii

17 listopada 2014 15:51 / 7 osobom podoba się ten post
Wiesz co - a do ilu firm zadzwonilas do Szwajcarii ? Na ile ofert aplikowałas ?
Na jedna i to w Pl - bo akurat wiem co to za firma - juz o niej tu wspominano.Nawet tego nie sprawdziłas - a firma pośrednicząca jest w opiniach na forum. Czytałaś , co pisze moderator ? Ja bana ryzykować nie będę .Masz podaną drogę - ale Ty chcesz gotowca.
17 listopada 2014 15:55
aldona

tak robi moja firma, to Twoje slowa co napisalaś, -tylko pytanie jaka to firma?Ty w niej pracujesz wiec jest to pewniak raczej.no ale jaka to firma??to juz niech zostanie Twoją swieta tajemnicą.
Dostalam dokumenty do wypelnienia,gdzie piszą ze zarobek to 14.000brutto w skali miesiaca, ale czy to jest firma pewna czy nie,tego nie wiem, dlatego wolalabym dostać mniej ale mieć to pewne,no ale......
temat koncze bo nic nowego sie nie dowiedzialam,.
 

Popieram...i dalej szukam sama...
17 listopada 2014 16:13 / 1 osobie podoba się ten post
mozah aM

Dokładnie tak jak Tina napisałaś . Jeszcze słowo o referencjach.
W moim pierwszym miejscu pracy w CH miałam zmienniczkę. Pisałam o niej kiedyś - dobrze gotująca , dom czysciutki , no po prostu ok. Ale słaby język i nie lubiła za bardzo zwierząt.Rodzina dała jej niezłe referencje. Po kilku miesiacach , gdy ubiegała sie o następna pracę był telefon od nowej rodziny. Dobra oferta , pan , chodzacy , bez demencji , tylko kompletnie bezradny w domowych sprawach . Ale towarzyski , lubił podyskutować , w domu 2 koty pupilki zmarłej zony. Kuzynka mojej poprzedniej pdp powiedziała prawde odnosnie zmienniczki  - sprawy gosp domowego - super ale reszta wymagań srednio.Pani , która dzwoniła powiedziała , ze w takim razie wybiorą kogo innego.( Sprawę znam z opowiadań kuzynki pdp , z która do dziś mam super kontakty.)
To dowód na to jak skrupulatnie sprawdzają te nasze referencje i to koniecznie potwierdzone.
Jeszcze raz podkreslam - chodzi o firmy szwajcarskie.Ale w końcu - kazda z nas dobre , potwierdzone referencje ma - więc juz jeden punkt załatwiony.

Czy wspominasz o tej zmienniczce przy ktorej  kot pdp tak cierpiał? tez bym jej nie chciala jako zmienniczkę, a tym bardziej udzieliłabym szczegółowych informacji o tej osobie - bo to jak traktujemy zwierzeta swiadczy o naszym czlowieczeństwie.A wiec sumujac -  wszystko sie liczy nie tylko podejscie do pdp - jednym słowem całokształat naszej pracy.
17 listopada 2014 16:17 / 4 osobom podoba się ten post
mozah aM

Wiesz co - a do ilu firm zadzwonilas do Szwajcarii ? Na ile ofert aplikowałas ?
Na jedna i to w Pl - bo akurat wiem co to za firma - juz o niej tu wspominano.Nawet tego nie sprawdziłas - a firma pośrednicząca jest w opiniach na forum. Czytałaś , co pisze moderator ? Ja bana ryzykować nie będę .Masz podaną drogę - ale Ty chcesz gotowca.

Popieram Cię Mozah.
W szukaniu pracy należy wykazać samodzielność,która jest pożądaną cechą w zawodzie opiekunki,bo jak potem opiekować się chorą osobą całkowicie od nas zależną.Nie mozna oczekiwać,że ktoś nam non stop będzie wskazywał palcem,co mamy robić.Trzeba choć trochę wykazać sie inicjatywą.
Również sama szukałam pracy,kontaktów,dzwoniłam do szwajcarskich firm,pytałam się.Można komuś pomóc,ale taka roszczeniowa postawa jest po prostu nie do przyjęcia.
Jeżeli ktoś ma internet,telefon i stara się mówić po niemiecku,to trzeba po prostu zacząć szukać.
Zresztą szwajcarskie firmy mają dość wyśrubowane wymagania co do przyszłych pracownic,tak,że podanie kontaktu,to raz,że właśnie jak pisałaś ryzyko bana,a po drugie kto wie,czy osoba korzystająca z gotowca nie miałaby żalu,w przypadku jeśliby nie przeszła procesu rekrutacji.
17 listopada 2014 16:21 / 2 osobom podoba się ten post
aldona

Czytalam ogloszenie do opieki w Szwajcarii w oparciu o umowe szwajcarską, gdzie jest dodatkowa 13sta pensja.Co o tym myslicie, to pytanie kieruje do pan juz tam pracujących.
tak sobie pomyslalam, że skoro sa opinie o firmach ktore zatrudniają w Niemczech, to dlaczego nie ma o firmach które zatrudniaja w Szwajcarii?to pytanie do moderatora akurat.
dziewczyny ktore pracuja tam juz pisza duzo o tym jak fajnie tam i w ogole,ale zadna nie poda zadnego namiaru konkretnego,bo po prostu nie chcecie??albo nie mozecie?
moze jesli bylby taki dział z opiniami i firmach zatrudniajacych w Szwajcarii dla wielu z Nas byłaby to wielka pomoc?
no chyba ze jest to na innej zasadzie jeszcze,czyli-i tak Wam nie powiem:)!

Firmy szwajcarskie oglaszja sie na naszym forum,ja z tej firmy wyjechalam i nie było to żadne ryzyko.Dostałam umowe,podpisałam i po kilku dniach dosłownie już miałam pierwszą ofertę.Referencje mam doskonałe - oczywiscie były sprawdzane - a rozmowe kwalifikacyjna czy jak ja tam zwał odbyłam w Polsce.Nazwa firmy nie jest tajemnicą znajduje sie na naszym forum.Nie mogę podac nazwy,bo to wbrew regulaminowi.
17 listopada 2014 16:22 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Czy wspominasz o tej zmienniczce przy ktorej  kot pdp tak cierpiał? tez bym jej nie chciala jako zmienniczkę, a tym bardziej udzieliłabym szczegółowych informacji o tej osobie - bo to jak traktujemy zwierzeta swiadczy o naszym czlowieczeństwie.A wiec sumujac -  wszystko sie liczy nie tylko podejscie do pdp - jednym słowem całokształat naszej pracy.

Tak - to ta osoba.Cała sytuacja miała wtedy miejsce , gdy ja byłam na urlopie . Nie przysłużyło się to jej.Fajna robota koło nosa jej przeleciała.
17 listopada 2014 17:08 / 3 osobom podoba się ten post
LenaLena19191

Hoi Mleczko (Vollmilch?) 
Nic nie za późno, wszystko zawsze w swoim czasie. Moje szczęście do ludzi polega na tym, że ja sobie wcześniej wszystko właśnie po mojemu wyobrażam. I mniej więcej jest tak jak pragnę.
Nastawiłam się na odwrotną paraboję
WSZYSTKO SIĘ SPRZYSIĘGŁO, ŻEBY MI POMAGAĆ.
I nie zapominam o wdzięczności, dziękuję moim Aniołon Stróżom.
Jestem w kantonie Bern, w małej wiosce koło Murten,
sami swoi :)
A Ty gdzie?
Przytulam - ciepłe ręce na plecki
 
Lena

Ja okolice Bazylei,tez super ale..................nie chce podawac szczególów.Juz raz na forum zostałam potraktowana z buta*i obiecałam sobie,żadnych spotkań,żadnych kontaktów prywatnych.Niech to zostanie w świecie wirtualnym.Nie znaczy to,że kłamie na forum - co to, to nie.Ale strzezonego nikt nie ostrzyże:):):)
 
Nie tyczy to Ciebie tak sobie napisałam,żeby mnie nie kusiło.Zyczę Ci w tej krainie czekoladą płynącą spełnienie marzeń.Trzmaj sie Lena-Lena.
17 listopada 2014 17:20 / 1 osobie podoba się ten post
ivetta

Ja mam takie pytanie ,może ktoś wie .
Mam referencje z numerem tel i adresem PDP, ale już trzy osoby nie żyją ,więc jak sprawdza się w takim wypadku.Ne chodzi mi ,że w Szwajcarii tylko wogóle.
Gdzie zadzwonią ,gdzie napiszą .Pod tymi adresami żyją całkiem obce osoby.

A z rodziny pdp nikt nie udzieli informacji, a moze sąsiad? Zawsze jest jakies wyjście skoro masz referencje to masz,przeciez to nie jedyne,ktore posiadasz.Nie dzwonią pod wszystkie adresy - potwierdzą inne,gdzie moga uzyskac opinie o Twojej pracy.
17 listopada 2014 17:27 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Popieram Cię Mozah.
W szukaniu pracy należy wykazać samodzielność,która jest pożądaną cechą w zawodzie opiekunki,bo jak potem opiekować się chorą osobą całkowicie od nas zależną.Nie mozna oczekiwać,że ktoś nam non stop będzie wskazywał palcem,co mamy robić.Trzeba choć trochę wykazać sie inicjatywą.
Również sama szukałam pracy,kontaktów,dzwoniłam do szwajcarskich firm,pytałam się.Można komuś pomóc,ale taka roszczeniowa postawa jest po prostu nie do przyjęcia.
Jeżeli ktoś ma internet,telefon i stara się mówić po niemiecku,to trzeba po prostu zacząć szukać.
Zresztą szwajcarskie firmy mają dość wyśrubowane wymagania co do przyszłych pracownic,tak,że podanie kontaktu,to raz,że właśnie jak pisałaś ryzyko bana,a po drugie kto wie,czy osoba korzystająca z gotowca nie miałaby żalu,w przypadku jeśliby nie przeszła procesu rekrutacji.

Ja nie siedzę z założonymi rękami i nie czekam na gotowca. Wszystko załatwiam sobie sama metodą prób i błędów. Firm jest bardzo dużo że przebić się ciężko... prosiłyśmy tylko o podanie firmy sprawdzonej ..takiej która nie zawiedzie pod każdym względem. Nie jestem roszczeniowa.. i wykazuje sie inicjatywą ..... miejsca pracy załatwiałam sobie zawsze sama.Praca w Szwajcarii to dla mnie nowy nie zdobyty teren dlatego poruszam sie po omacku...aplikuję ale firmy nie odzywają się ... i ciagle szukam nowych kontaktów. nie miałabym do nikogo żalu jesli nie przeszłabym procesu rekrutacji. Jesli tak by sie zdarzyło to znaczyłoby jedno że nad czymś musze jeszcze popracować coś u siebie doskonalić. Jeśli nie przejdę wyśrubowanych wymagań nie rzucę się z balkonu ... nie będzie Szwajcarii będą Niemcy.. Cała filozofia 
17 listopada 2014 17:29 / 1 osobie podoba się ten post
Bożenka- sama się ogłoś na portalach pracowych.Zawsze to zwiększa szanse.
17 listopada 2014 18:04 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Bożenka- sama się ogłoś na portalach pracowych.Zawsze to zwiększa szanse.

tak mnie nakrecilyscie ta Szwajcaria,ze i ja puszcze swoje ,,cv,,w odpowiedziach na ogloszenia firm,,ale juz nie dzisiaj -zrobie to jutro-i jesli ktokolwiek sie odezwie poinformuje ;-;-;-;-;-sprobowac nie zaszkodzi;-;-;-;-
17 listopada 2014 18:08 / 1 osobie podoba się ten post
Bożenka

Ja nie siedzę z założonymi rękami i nie czekam na gotowca. Wszystko załatwiam sobie sama metodą prób i błędów. Firm jest bardzo dużo że przebić się ciężko... prosiłyśmy tylko o podanie firmy sprawdzonej ..takiej która nie zawiedzie pod każdym względem. Nie jestem roszczeniowa.. i wykazuje sie inicjatywą ..... miejsca pracy załatwiałam sobie zawsze sama.Praca w Szwajcarii to dla mnie nowy nie zdobyty teren dlatego poruszam sie po omacku...aplikuję ale firmy nie odzywają się ... i ciagle szukam nowych kontaktów. nie miałabym do nikogo żalu jesli nie przeszłabym procesu rekrutacji. Jesli tak by sie zdarzyło to znaczyłoby jedno że nad czymś musze jeszcze popracować coś u siebie doskonalić. Jeśli nie przejdę wyśrubowanych wymagań nie rzucę się z balkonu ... nie będzie Szwajcarii będą Niemcy.. Cała filozofia 

Bożenko na 100% sprawdzonej firmy nie ma,zawsze trzeba pamiętać,że to biznes.Po prostu przeprowadź szeroko zakrojone poszukiwania i aplikuj.I tak jak Kasia radzi ogłaszaj się sama.A i w Niemczech można znaleźć dobrze płatną pracę.
Wpisuj niemieckojęzyczne frazy w googla,wtedy pojawiają się odpowiednie firmy,jak Cię któraś zainteresuje to dzwoń.
17 listopada 2014 18:09 / 3 osobom podoba się ten post
Parę lat temu szukałam pracy i na jedno z moich ogłoszeń odezwał się Szwajcar. Szukał opieki dla siebie, jeździł na wózku, nie pamiętam już na co chorował, zapewniał legalną pracę. Byliśmy już prawie "po słowie" ;), ale dostałam lepszą ofertę z De i sprawa rozeszła się po kościach.
Chyba jakaś inna jestem, bo nie sikałam po nogach, że do Szwajcarii mogę pojechać :D.
Dziewczyny, ogłaszajcie się same, w ten sposób też można się tam dostać, powodzenia :).
17 listopada 2014 18:11 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Bożenka- sama się ogłoś na portalach pracowych.Zawsze to zwiększa szanse.

Kasia pomysł jest dobry... tylko nigdy nie wiadomo na kogo się trafi bo przez tel może być fajnie w realu niekoniecznie. Wiesz ja nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na Szwajcarię.. ale nie ukrywam że zasiałyście we mnie ziarnko ciekawości. Ogłoszę się sama  zobaczymy co z tego wyniknie.
17 listopada 2014 18:16 / 2 osobom podoba się ten post
Tak sie zastanawiam... Piszecie, ze niemiecki musi byc bardzo dobry itd... Znam jedna z opiekunek, ktora legalnie do Szwajcarii wyjechala. Jej niemiecki moze nie byl fatalny, ale na kolana tez nie powalal... I od razu zaznacze, ze ja juz korzenie w Niemczech zapuscilam, do Szwajcarii nie ciagnie mnie wcale, wiec o zazdrosci mowy byc nie moze;)