Bus Autokar Samolot - czym lepiej?

01 września 2019 12:02 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Kolejne nieszczęście, z pewnością i opiekunki jechały
http://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2362327,Dolny-Slask-tragiczny-wypadek-busa-na-A4-5-osob-nie-zyje
:-(

Dobrze, że wkleiłeś ten link . Ku przestrodze i pobudzeniu wyobrazni, u nas pasażerek . W czwartek jechałam do domu swoim autem na wysokości Berlina wyprzedzały nas busy z opiekunkami, przecież znam je bardzo dobrze ( busy) . Tylko siwy  dym mozna było było zobaczyć i znikający samochód . Nigdy nie pozwoliłam i nie pozwolę kierowcy jechać nadmierna szybkością, bo wszczynam awanturę . Kiedyś nawet zarządałam, żeby się zatrzymał i powiedziałam, że pojade taksówką na koszt firmy przewozowej . Poskutkowało . DZWOŃCIE DO FIRM PODAWAJCIE FAKTY ODNOSNIE JAZDY . TO MY MAMY SIŁĘ, ŻEBY WYMUSIĆ ( nawet) PRAWIDŁOWA JAZDE . Po przeczytaniu tego art. rozpłakałam się . Mogłam tam siedzieć . Ile osob zostało pozbawionych życia, marzeń, radosci witania się z nabliższymi,spełniania planów . Przykre, że jeden nieodpowiedzialny człowiek zgotował tyle nieszcześć .
01 września 2019 12:48 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Nic tylko testament dziś pisać, no strasznie smutkiem zawiewa .:ucieka:

Bez przesady, napiszemy testament i co ?
Ciągle zmieniać i do notariusza latać?
Przed nami jeszcze piękny czas ,wiele lat na zarabianie pieniążków, i jeszcze wiele dóbr przybędzie, które będzie się chciało w spadku zostawić 
01 września 2019 13:00 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Stresa mam i tyle:-(

Nie stresuj się, po co martwić się na zapas...
Przeczytałaś już może post Mleczko?
To Ty będziesz w środę w busie siedziała ,to Ty płacisz ,nie tylko za przejazd, ale w pewnym sensie i kierowcy. Bo gdyby nie Ty i inni korzystający z usług firm przewozowych, to kierowca nie miałby pracy, bo kogo miałby wozić?
Mleczko mądrze napisała, czasem trzeba się i poklócić z kierowcą, jeśli nie dba o bezpieczeństwo powierzonych mu osób. Niestety, jeden na drugiego się ogląda i myśli sobie, a nikt się nie odzywa,to co się będę  wychylać. I to właśnie błąd, że boimy się otworzyć usta, albo nawet i wydrzeć japę, jeśli jest taka potrzeba. 
01 września 2019 13:53 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Bez zastanowienia kliknęłam, że mi się podoba, a przecież wcale mi się nie podoba to , o czym przeczytałam .
Tak często czytam o wypadkach busów, że raczej się nie odważę. Czekałaby mnie bardzo długa podróż, a stres towarzyszyłby mi przez całą drogę. Jeśli już, to wybrałbym Sindbada, który codziennie jeździ z Bonn do Olsztyna. Podróż trwa 15-16 godzin.Większy, to wydaje się bezpieczniejszy. Dawno temu, kiedy nie było jeszcze tak częstych i tanich lotów, właśnie Sindbadem jeździłam . W tej chwili, jeśli chodzi o cenę, wcale nie jest konkurencyjny do samolotu, a zdarza się, że jest nawet droższy. 
Ale i tak latam :-)
Na pewno szybciej, a czy bezpieczniej?
Tego nigdy nie wiemy,co komu pisane ...
Życzę nam wszystkim bezpiecznych podróży 

Bardziej obciążone ryzykiem są loty długodystansowe- kilkunastogodzinne, ale i jak ocenić korzyść i ryzyko- toi tak jest bezpieczniej . Teraz po każdej katastrofie komisja wypadków lotniczych pracuje szybciej, efektywniej- tak aby maksymalnie zminimalizowac ryzyko z przyczyny technicznej. Poważniejszy jest czynnik ludzki w tym wypadku.
03 sierpnia 2020 14:40 / 1 osobie podoba się ten post
03 sierpnia 2020 14:54 / 1 osobie podoba się ten post
BusNiemcy

Czy można za waszym pośrednictwem wysłać paczkę ? Jeśli tak, to ile kosztuje taka usługa, np z okolic Mőnschengladbach do Olsztyna w województwie warmińsko-mazurskim?
12 sierpnia 2020 09:20 / 2 osobom podoba się ten post
Ja raz wysyłałam paczkę przez kierowcę busa 
12 sierpnia 2020 14:12
GrazynaM55

Ja raz wysyłałam paczkę przez kierowcę busa 

Ich reklama informuje o przewozie paczek, ale nie wiem czy z każdego miejsca w DE i do każdego w Polsce. Reklamują się, ale odpowiedzi się nie doczekałam. Klient tylko z paczką, to chyba klient drugiego sortu 
13 lipca 2023 10:55
Cześć Wam!
 
Przyjemnie słyszeć, że szukasz wygodnej i bezpiecznej opcji podróży. Pragnę Wam przedstawić stronę bus-do-polski.pl - to wyszukiwarka połączeń busowych "door to door", łącząca Polskę z wieloma krajami, w tym z Niemcami i Holandią.
 
To bardzo proste i intuicyjne narzędzie, które pozwala Ci znaleźć połączenie dostosowane do Twoich potrzeb. Wystarczy wpisać miejsce wyjazdu, miejsce docelowe, datę wyjazdu oraz swój numer telefonu, a system sam wyszuka dla Ciebie najdogodniejsze połączenie.
 

 
Strona współpracuje z ponad 450 sprawdzonymi przewoźnikami z całej Polski, więc masz pewność, że każda propozycja jest wiarygodna. Przewoźnicy, którzy mają dostępne miejsce, sami do Ciebie oddzwonią i zaproponują przejazd. Cena biletu oraz sposób zapłaty ustalane są podczas rozmowy telefonicznej. Możesz zapłacić online lub gotówką u kierowcy.
 
To świetne rozwiązanie dla osób pracujących za granicą, które potrzebują łatwego i bezproblemowego transportu.
 
05 grudnia 2023 15:04
Jeżeli chodzi o przewozy z Polski do Holandii drogą lądową polecam serdecznie ofertę znajdującą się na stronie https://bus-holandia.pl Korzystałem kilka razy i nigdy się nie zawiodłem.
06 stycznia 2024 18:02
Drugi raz jechałam z Olsztyna do Bergisch Gladbach z przewoźnikiem Mazurskie Busy. Fajnie, bo bez przesiadki na granicy,jednym busem do końca. Tym razem pierwszy etap podróży odbywał się w trudnych warunkach- szaro,ślisko i padający śnieg. Kierowcy bardzo rozsądni,jechali uważnie, bez brawury. I tak całą trasę. Było ich dwóch,zmieniali się co kilka godzin. Na pewno skorzystam jeszcze,może wrócę z nimi do domu. I całe 200 zł taniej niż GTV z którymi wracałam ostatnio.
Jak już niektórzy wiedzą,sama załatwiam sobie transport,pieniądze zwraca mi podopieczna od razu po przyjeździe i zaraz po opłaceniu powrotnego kursu,żadnych problemów. Nie są to małe koszty więc nie wybieram tych najdroższych przewoźników,za których reklamę też trzeba zapłacić .