Wyłowione z sieci 2

02 grudnia 2014 11:06
ORIM

Orim to jest strona firmy rekrutującej. Moderator

tak jak pisalam juz wczesniej-wypowiadalam sie,po tylkach dostaniemy my ,nie firmy tego sie obawiam;-;-;-;-
02 grudnia 2014 11:36
Juz sie poprawiam Sorry
Rejestrowanie działalności w Polsce


Opiekunki /Opiekunowie, którzy chcą wyjechać do pracy w Niemczech muszą posiadać własną działalność gospodarczą. Załatwienie formalności odbywa się na zasadzie „jednego okienka”. We właściwym urzędzie miasta lub gminy należy pobrać i wypełnić wniosek o wpis, resztę formalności załatwią za nas urzędnicy. Rejestracja firmy jest bezpłatna. Kod PKD potrzebny do wniosku to – 88.10 Z - pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób niepełnosprawnych i osób w podeszłym wieku , 85.32 C - pomoc społeczna pozostała. Składka ZUS wynosi ok. 400 zł miesięcznie i opłacana jest tylko za czas faktycznie wykonywanego zlecenia, po powrocie opłatę składki możemy zawiesić. Emeryci i renciści opłacają tylko składkę zdrowotną (ok. 200zł). Rolnicy i osoby ubezpieczone w KRUS rejestrując działalność gospodarczą mogą kontynuować ubezpieczenie w tej instytucji.

Rejestrowanie działalności w Niemczech


Niemiecka Gewerbe jest alternatywą dla polskiej działalności gospodarczej. Aby dokonać jej rejestracji potrzebne będzie posiadanie zameldowania (trzeba pamiętać o tym, że nasze nazwisko musi widnieć na skrzynce pocztowej w miejscu zameldowania). Wniosek o zarejestrowanie Gewerbe składa się w Rathaus (Stadtverwaltungsamt). Jednorazowy koszt założenia działalności niemieckiej to 20 euro. We wniosku określamy profil działalności np. Haushalterin albo Betreuung von Alterenmenschen. W RFN istnieje również obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego – Krankenversicherung. Przez pierwsze dwa lata działalności mamy status „małego przedsiębiorcy”, dlatego rozliczmy się raz w roku. Kwota wolna od podatku wynosi ok. 8.000 euro rocznie.
02 grudnia 2014 11:44
Cyt: Składka ZUS wynosi ok. 400 zł miesięcznie i opłacana jest tylko za czas faktycznie wykonywanego zlecenia, po powrocie opłatę składki możemy zawiesić.

Oczywiście w każdej sytuacji możemy opłatę skłądki zawiesic, tyle tylko, że wtedy nie dostaniemy A1 , które jest dokumentem potwierdzającym legalność naszej pracy w Niemczech w oparciu o własną działalnosć gospodarczą.
Już wielokorotnie o tym pisałam, że aby otrzymać druk A1 poświadczający czasowe przeniesienie działalnosci do kraju unijnego, musimy wykazać minimum 2 miesięczną działalność w Polsce, poświadczoną wystawionym rachunkami. Wystepując o A1 nalezy te rachunki dołączyć, podobnie jak umowę z niemieckim kontrahentem/rodziną/podopiecznym.
02 grudnia 2014 11:45
Podnoszenie podatkow,skladek ZUS w kraju w ktorym takie rzeczy maja miejsce

http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/polska-bieda-8-zl-na-miesiac,70743#iwa_item=4&iwa_img=1&iwa_hash=35428&iwa_block=tiles&iwa_testab=a
02 grudnia 2014 11:59 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

A wyszywać mereżek nie umiem.....
 
Się uparła
Reanata
Że mi w głowie
Talent lata:)
A to 
Tylko
Są skłonności
Do 
Rymowatości:):):):):)
 
ps.i widzisz ,przez Ciebie jeszcz edo annałów historii za nowo utworzone słowo przejde ,chyba że mnie wcześniej profesorowie Midek z Bralczykiem ubiją:):):)

A na ten przykład nasz Wojciech Młlynarski wykorzystał swój talent, z powodzeniem wyśpiewując swoje wiersze na scenie )
02 grudnia 2014 12:15 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

A na ten przykład nasz Wojciech Młlynarski wykorzystał swój talent, z powodzeniem wyśpiewując swoje wiersze na scenie :-))

Amelka!!!Ta miej, że litość- jeszcze śpiewać ???Wykluczone!!!
02 grudnia 2014 12:16 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

Podnoszenie podatkow,skladek ZUS w kraju w ktorym takie rzeczy maja miejsce

http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/polska-bieda-8-zl-na-miesiac,70743#iwa_item=4&iwa_img=1&iwa_hash=35428&iwa_block=tiles&iwa_testab=a

Dlatego własnie jestem jednym z darczyńców Szlachetnej Paczki. Przygotowałam juz 7 paczek z zywnością, kosmetykami, słodyczami i chemią gospodarczą, pomogły mi 2 kolezanki opiekunki. Potrzebne sa jeszcze pampersy , gdyby ktoś miał ochotę i wolne środki w budżecie, to zapraszam.
Zapewniam, że rodzina, którą będzie obdarowana, na prawde tej pomocy potrzebuje. Mają cięzko chore dziecko na porazenie mózgowe, autyzm i wiele innych.
 
02 grudnia 2014 13:09 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Dlatego własnie jestem jednym z darczyńców Szlachetnej Paczki. Przygotowałam juz 7 paczek z zywnością, kosmetykami, słodyczami i chemią gospodarczą, pomogły mi 2 kolezanki opiekunki. Potrzebne sa jeszcze pampersy , gdyby ktoś miał ochotę i wolne środki w budżecie, to zapraszam.
Zapewniam, że rodzina, którą będzie obdarowana, na prawde tej pomocy potrzebuje. Mają cięzko chore dziecko na porazenie mózgowe, autyzm i wiele innych.
 

Szukali biedy, tej prawdziwej. Dotarli do ludzi, którzy przez miesiąc utrzymują rodzinę za 300 zł na osobę, tyle ile przeciętny palacz wydaje na papierosy w miesiąc. Są też tacy, którzy wiedzą jak poradzić sobie, mając mniej niż 50 zł na członka rodziny. Na pytanie o marzenia odpowiadają ciszą.
 
Tak, i to jest Polska rzeczywistość, moja też swego czasu była, choć pracowałam, dochód wynosił 300 zł a czasami mniej. Kobiety po rozwodzie są też napietnowane, że na pewno to ich wina i chociaż ja nie dostawałam żadnych ulg, czasami dostałam pomoc, że ktoś mnie zawiózł z dzieckiem do lekarza, ale dziś nie mam do nikogo żalu.
Naokoło nas są ludzie którym trzeba pomóc, i ja staram się pomagać i finansowo i popytać o pracę, zabrałam moją kolezankę na wczasy, itd.. tylko trzeba dokładnie wiedzieć komu się pomaga, bo czasami dochody są ukryte, albo ludzie wykozystują czyjąś naiwność, lepiej dać wędkę niż rybkę.
Sama nie mam ani mieszkania na własność, moje dzieci też nie są ustawione tzw.  to jednak zawsze te parę groszy mogę praeznaczyć na pomoc tu w Polsce i wysłać na dzieci w Afryce. Dawanie to sama przyjemność, o wiele gorzej być w potrzebie. Dobrze że mamy w Polsce tak wiele ludzi którzy pomagają.
Super!!!!!że są takie opiekunki jak ty.....i inne.....
02 grudnia 2014 13:15 / 3 osobom podoba się ten post
Lubię pomagać i zawsze lubiłam. Ja również pomocy doznałam w róznych momentach zycia, od przyjaciół i od obcych ludzi.
Świat wtedy jest na prawde piękniejszy.
02 grudnia 2014 15:33 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Dlatego własnie jestem jednym z darczyńców Szlachetnej Paczki. Przygotowałam juz 7 paczek z zywnością, kosmetykami, słodyczami i chemią gospodarczą, pomogły mi 2 kolezanki opiekunki. Potrzebne sa jeszcze pampersy , gdyby ktoś miał ochotę i wolne środki w budżecie, to zapraszam.
Zapewniam, że rodzina, którą będzie obdarowana, na prawde tej pomocy potrzebuje. Mają cięzko chore dziecko na porazenie mózgowe, autyzm i wiele innych.
 

podaj konto na e-mail cos dorzuce
02 grudnia 2014 15:45 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

podaj konto na e-mail cos dorzuce

Dziekuję Orim, wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciół, bo nie widzę Twojego adresu e-mail. Mój jest w profilu dla przyjaciół. Wszystko juz mam kupione i pięknie zapakowane, brakuje własnie tylko pampersów dla chłopca. To jest 5 -cio letni chłopczyk ale z powodu choroby wygląda jakby miał 2 latka. Bardzo biedna rodzina z mojego miasta, a dobra, którymi zostanie obdarowania 14 grudnia, pozwoli im złapać troszkę oddechu finansowego. Oni mają 98 zł miesięcznie na każdego z członków 4 osobowej rodziny. To nie jest żadna patologia alkoholowa, to biedni ludzie , doświadczeni przez los chorobami.
02 grudnia 2014 15:50
doda1961

Dziekuję Orim, wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciół, bo nie widzę Twojego adresu e-mail. Mój jest w profilu dla przyjaciół. Wszystko juz mam kupione i pięknie zapakowane, brakuje własnie tylko pampersów dla chłopca. To jest 5 -cio letni chłopczyk ale z powodu choroby wygląda jakby miał 2 latka. Bardzo biedna rodzina z mojego miasta, a dobra, którymi zostanie obdarowania 14 grudnia, pozwoli im złapać troszkę oddechu finansowego. Oni mają 98 zł miesięcznie na każdego z członków 4 osobowej rodziny. To nie jest żadna patologia alkoholowa, to biedni ludzie , doświadczeni przez los chorobami.

to podaj nr konta bo w twoim profilu to jest " o raju......." ha ha
02 grudnia 2014 15:51
No nie wiem czy mogę tutaj na forum, Wielki Brat może zakwestionować ten czyn :))))))
Odblokuję więc profil :))))))))))
02 grudnia 2014 15:57 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

No nie wiem czy mogę tutaj na forum, Wielki Brat może zakwestionować ten czyn :))))))
Odblokuję więc profil :))))))))))

moj e-mail jest w moim profilu
02 grudnia 2014 15:57
Profil odblokowany, e-mail widoczny