Nauka j. niemieckiego na wesoło

01 grudnia 2014 18:11 / 1 osobie podoba się ten post
Zapraszam wszystkich którzy chcą podzielić się swoimi postępami języka niemieckiego. Sama jestem bardzo leniwa, żeby dalej się uczyć i popraiwiać znajomośc niemieckiego. Wolę np. coś poczytać i próbować rozwiazać gramatyczne zagadki i nowych słówek się przy tym uczyć, bo dla mnie nie jest to tak nudne jak typowe lekcje.
Jak wiadomo Niemcy bardzo lubią żartować i czasami opowiadają różne dowcipy, których nie do końca rozumiem, ale gdy przeczytam to bardziej wchodzi mi to do głowy.
Mam sporo wpisów dzieci, ale zapraszym innych do dzielenia się, mogą to być też nowo poznane ciekawe słówka i zagadki.
Mam taką jedną,
Co to są Oksyaugen --potrawa
 
 
 
.
01 grudnia 2014 18:13
Eigentlich ist auf Grosseltern kein Vrlass. Plótzlich eines Tages sind sie tot.
01 grudnia 2014 18:15
Grosseltern aus 19. jahrhundert gibt es nur noch in wenigen Exemparen
M 8 Jahre
01 grudnia 2014 18:19
Nicht alle Grosseltern mógen Kinder. Manche verabscheuen sie einfach. Vor allem, wenn sie guer uber den Tisch brullen.
H 6 jahre
01 grudnia 2014 18:25
Grosseltern sind nicht unbeding nótig. Eigentlich kann man sie mit Sussigkeiten vergleichen. Oder mit Feuerwerk. Das ist wollig in Ordnung - vor allem zu Sylvester - aber man sollte in Deckung gehen, wen es knallt..
G 7. J.
01 grudnia 2014 18:26 / 1 osobie podoba się ten post

Bez dublowania postów nie można?

01 grudnia 2014 18:29
anerik

Zapraszam wszystkich którzy chcą podzielić się swoimi postępami języka niemieckiego. Sama jestem bardzo leniwa, żeby dalej się uczyć i popraiwiać znajomośc niemieckiego. Wolę np. coś poczytać i próbować rozwiazać gramatyczne zagadki i nowych słówek się przy tym uczyć, bo dla mnie nie jest to tak nudne jak typowe lekcje.
Jak wiadomo Niemcy bardzo lubią żartować i czasami opowiadają różne dowcipy, których nie do końca rozumiem, ale gdy przeczytam to bardziej wchodzi mi to do głowy.
Mam sporo wpisów dzieci, ale zapraszym innych do dzielenia się, mogą to być też nowo poznane ciekawe słówka i zagadki.
Mam taką jedną,
Co to są Oksyaugen --potrawa
 
 
 
.

Interesuje mnie ta potrawa OKSYAUGEN    - to jakas regionalna. I co z tymi wpisami chcesz je miec przetłumaczone? A z czego spisujesz?
01 grudnia 2014 18:31
In Afrika singen Grosseltern Soul und essen Reis mit StEbchen. Dann bindensie sich das kind mit einem Taschentuch auf Rucken. Und da hEngt es dann bis spEtnachts.
Hanna 7 Jahre
01 grudnia 2014 18:37
mleczko47

Interesuje mnie ta potrawa OKSYAUGEN    - to jakas regionalna. I co z tymi wpisami chcesz je miec przetłumaczone? A z czego spisujesz?

Nie nie chce to jest tylko do nauki dla wszystkich i żeby się pośmiać.
Oksyaugen to są jajka sadzone Szwebisz
01 grudnia 2014 18:38
Pomoc forum1

Bez dublowania postów nie można?

A jaki post zdublowałam ? to przepraszm
01 grudnia 2014 18:40 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Nie nie chce to jest tylko do nauki dla wszystkich i żeby się pośmiać.
Oksyaugen to są jajka sadzone Szwebisz

A........... :)
01 grudnia 2014 18:45 / 2 osobom podoba się ten post
anerik

Nie nie chce to jest tylko do nauki dla wszystkich i żeby się pośmiać.
Oksyaugen to są jajka sadzone Szwebisz

Zastanawiałam się co to jest,a to Ochsenauge po prostu w szwabskim dialekcie ,czyli schwäbisch.
Ty to po prostu tak jak słyszysz napisałaś:))
01 grudnia 2014 18:50 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Zastanawiałam się co to jest,a to Ochsenauge po prostu w szwabskim dialekcie ,czyli schwäbisch.
Ty to po prostu tak jak słyszysz napisałaś:))

Zezowate oko:)
01 grudnia 2014 18:50 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

A........... :)

O ! krótko , konkretnie i na temat -:)))))))))
01 grudnia 2014 19:00 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Zezowate oko:)

Dokładnie tłumacząc to wole oko, ale i wół może mieć zeza:)