Nowy rok, nowe zasady?

30 grudnia 2015 09:57
Mojej kolezanki agencja podniosla ponoc znacznie oplaty dla rodziny. W związku z tym rodzina byla zmuszona zrezygnowac z owej agencji, zas kolezanka zjechala o tydz szybciej do domu bo agencja nie spełniła prosby rodziny zeby znajoma dokonczyla pobyt.
30 grudnia 2015 11:28 / 2 osobom podoba się ten post
natkaherbatka4

Mojej kolezanki agencja podniosla ponoc znacznie oplaty dla rodziny. W związku z tym rodzina byla zmuszona zrezygnowac z owej agencji, zas kolezanka zjechala o tydz szybciej do domu bo agencja nie spełniła prosby rodziny zeby znajoma dokonczyla pobyt.

Coś w tym jest nie halo... 
Agencja nie może w czasie trwania umowy zmienić zasad, tu mi coś nie gra. 
30 grudnia 2015 12:27
anerik

Coś w tym jest nie halo... 
Agencja nie może w czasie trwania umowy zmienić zasad, tu mi coś nie gra. 

Tez tak myslalam, ze powinna dotrwac do konca umowy i wtedy zmieniajw sie zasady. Raz ze pobyt byl planowany zaledwie na 4 tyg to tu tydz mniej- jezyk podstawowy wiec i kasa mniejsza. 
30 grudnia 2015 12:48 / 4 osobom podoba się ten post
Mirka Dz

Dokładnie Martuś, ale do niewielu to jeszcze dociera.

Mirka ja Cię proszę nie rozsiewaj ciemnoty. Powszechnie wiadomo, że wysokość emerytury zależna jest od stażu i Wysokości Składek. Nie wspomnę już o chorobowym czy rencie. To czy zus będzie istniał czy też przejmnie go inna instytucja, która będzie musiała wypłacać świadczenia mnie nie wiedzieć, nie znam  przyszłości bo nie jestem jasnowidzem. Co nie przeszkadza też w samodzielnym odkładaniu.
Jeśli będziemy dbać o własne interesy i podpisywać umowy z agencjami, które płacą składki od średniej to te kombinujące same się wykruszą, zwłaszcza
że zgodnie z niemieckimi przepisami na umowie powinno być min 1360 euro (8,50x160h). Bzdurą jest twierdzenie, że 200 euro otrzymuje się więcej za składki od minimalnej płacy, może tylko w tej 1 agencji. Jeśli zadzwonisz do kilku to okaże się , że stawka jest taka sama a składki dostaniesz od średniej krajowej. Osoby z komunikativ+ i wyższym nie mają z tym problemów. Ale każdy robi jak uważa.
30 grudnia 2015 13:02 / 3 osobom podoba się ten post
anerik

Marta,wszystko jest możliwe nawet, że nie dozyje tej emerytury..... Ale popatrz też jeśli dziś coś nie daj Boże ci się stało to idziesz na rentę i masz 70% poborow. Ja sama obecnie pracuję inaczej, ale jeśli coś będę zmieniać to na pewno pełne składki. Zawsze emerytura zależała od składek i tak zostanie zobaczysz. 

Anerik, a w jakim ZUSie masz takie przepisy: renta 70% poborów ???
Możesz podać link?

Tego NIGDY nie było! nawet za najlepszych czasów! 
70% - no może ....ale nie poborów, a hipotetycznej emerytury - a ta jest wg. nowych przepisów niesamowicie niska.
Poza tym renta jest obwarowana różnymi dodatkowymi przepisami i wymogami urzędowymi (nie tylko stan zdrowia), np. w ciągu ostatnich 10 lat trzeba być oskładkowanym (składki emerytalno-rentowe, nie tylko zdrowotne) przez okres min. 5 lat. Mam w najbliższym kręgu osobę, która przepracowała (z ubezpieczeniem) prawie 30 lat, jest już całkowicie niesamodzielna, ale ZUS odmówił jej renty .....bo brakuje 4 miesiace ubezpiecznienia emerty.-rent. w ciągu ostatnich 10 lat.

To są te "plusy" umów śmieciowych (nad którymi nikt się nie zastanawia). Chwała Bogu od jakiegoś czasu składki em.-rent. są obligatoryjne również od umów zlecenia (tylko chorobowe dobrowolne).

Pomimo to (a może dlatego) ja jestem też za pełnym oskładkowaniem umowy i to od średniej krajowej!

30 grudnia 2015 17:39 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

Mirka ja Cię proszę nie rozsiewaj ciemnoty. :-) Powszechnie wiadomo, że wysokość emerytury zależna jest od stażu i Wysokości Składek. Nie wspomnę już o chorobowym czy rencie. To czy zus będzie istniał czy też przejmnie go inna instytucja, która będzie musiała wypłacać świadczenia mnie nie wiedzieć, nie znam  przyszłości bo nie jestem jasnowidzem. Co nie przeszkadza też w samodzielnym odkładaniu.
Jeśli będziemy dbać o własne interesy i podpisywać umowy z agencjami, które płacą składki od średniej to te kombinujące same się wykruszą, zwłaszcza
że zgodnie z niemieckimi przepisami na umowie powinno być min 1360 euro (8,50x160h). Bzdurą jest twierdzenie, że 200 euro otrzymuje się więcej za składki od minimalnej płacy, może tylko w tej 1 agencji. Jeśli zadzwonisz do kilku to okaże się , że stawka jest taka sama a składki dostaniesz od średniej krajowej. Osoby z komunikativ+ i wyższym nie mają z tym problemów. Ale każdy robi jak uważa.

Michalinko proszę Cię. Fakty są takie że albo masz więcej na rękę, a mniej dajesz się obrabować ZUSowi, albo na odwrót. Ja wolę pierwszą opcję, bo wiem w jakiej kondycji finansowej jest ZUS. Podniesienie wieku emerytalnego było pierwszym sygnałem żeby omijać tą instytucję szerokim łukiem, a zadłużenie ZUSu nadal rośnie. Więc wybacz, ale ja nie chcę przekazywać swoich zarobionych pieniędzy niegospodarnej instytucji, znam lepsze sposoby żeby się zabezpieczyć, bez utrzmywania urzędników - darmozjadów.
30 grudnia 2015 17:41 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

Michalinko proszę Cię. Fakty są takie że albo masz więcej na rękę, a mniej dajesz się obrabować ZUSowi, albo na odwrót. Ja wolę pierwszą opcję, bo wiem w jakiej kondycji finansowej jest ZUS. Podniesienie wieku emerytalnego było pierwszym sygnałem żeby omijać tą instytucję szerokim łukiem, a zadłużenie ZUSu nadal rośnie. Więc wybacz, ale ja nie chcę przekazywać swoich zarobionych pieniędzy niegospodarnej instytucji, znam lepsze sposoby żeby się zabezpieczyć, bez utrzmywania urzędników - darmozjadów.

Tak jest to prawda , to ostatnia instytucja w którą bym inwestowała, ale niestety nie mamy wyboru. Na boki też trzeba odkładać bo inaczej zęby w ścianę
30 grudnia 2015 17:46 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

Tak jest to prawda , to ostatnia instytucja w którą bym inwestowała, ale niestety nie mamy wyboru. Na boki też trzeba odkładać bo inaczej zęby w ścianę :dwa piwa:

Od kiedy jeżdżę do De zbieram sobie na emeryturę tak prywatnie.Z firmy mam opłacany ZUS   od 2900 zł.Może jakoś przeżyję.Mam 30 lat stażu pracy.A co będzie to Bóg raczy wiedzieć.
30 grudnia 2015 18:10 / 3 osobom podoba się ten post
greva

Anerik, a w jakim ZUSie masz takie przepisy: renta 70% poborów ???
Możesz podać link?

Tego NIGDY nie było! nawet za najlepszych czasów! 
70% - no może ....ale nie poborów, a hipotetycznej emerytury - a ta jest wg. nowych przepisów niesamowicie niska.
Poza tym renta jest obwarowana różnymi dodatkowymi przepisami i wymogami urzędowymi (nie tylko stan zdrowia), np. w ciągu ostatnich 10 lat trzeba być oskładkowanym (składki emerytalno-rentowe, nie tylko zdrowotne) przez okres min. 5 lat. Mam w najbliższym kręgu osobę, która przepracowała (z ubezpieczeniem) prawie 30 lat, jest już całkowicie niesamodzielna, ale ZUS odmówił jej renty .....bo brakuje 4 miesiace ubezpiecznienia emerty.-rent. w ciągu ostatnich 10 lat.

To są te "plusy" umów śmieciowych (nad którymi nikt się nie zastanawia). Chwała Bogu od jakiegoś czasu składki em.-rent. są obligatoryjne również od umów zlecenia (tylko chorobowe dobrowolne).

Pomimo to (a może dlatego) ja jestem też za pełnym oskładkowaniem umowy i to od średniej krajowej!

Renta?Można pomarzyć Bez rąk, bez nóg ale może jeszcze śpiewać więc się nie należy takie mamy teraz orzeczenia z zus-u
05 stycznia 2016 12:10
teresadd

Od kiedy jeżdżę do De zbieram sobie na emeryturę tak prywatnie.Z firmy mam opłacany ZUS   od 2900 zł.Może jakoś przeżyję.Mam 30 lat stażu pracy.A co będzie to Bóg raczy wiedzieć.

Groźba bana wisi nad Tobą. Maszeruj do regulaminu! Moderator

25 stycznia 2016 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
Czy w waszych firmach coś się zmieniło po nowym roku? mam na myśli te opiekunki które pracują w firmach gdzie składki były odprowadzane od np.200zł
Dzisiaj przeczytałam w necie że nadal są firmy które płacą takie składki,i mimo że wszedł obowiązek od najniższej krajowej nic się nie zmieniło.
25 stycznia 2016 20:10
kasiachodziez

Czy w waszych firmach coś się zmieniło po nowym roku? mam na myśli te opiekunki które pracują w firmach gdzie składki były odprowadzane od np.200zł
Dzisiaj przeczytałam w necie że nadal są firmy które płacą takie składki,i mimo że wszedł obowiązek od najniższej krajowej nic się nie zmieniło.

U mnie nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu mam składki odprowadzane od 200 pln.
25 stycznia 2016 20:12 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

U mnie nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu mam składki odprowadzane od 200 pln.

ta ich pazerność........dlaczego odpowiednie urzędy się nie mogą za to wziąć!!!!
25 stycznia 2016 20:16
kasiachodziez

ta ich pazerność........dlaczego odpowiednie urzędy się nie mogą za to wziąć!!!!

Hmmm....no właśnie. Niby w Polsce prawo jest ale wszyscy mają je gdzieś.
25 stycznia 2016 20:52 / 2 osobom podoba się ten post
kasiachodziez

ta ich pazerność........dlaczego odpowiednie urzędy się nie mogą za to wziąć!!!!

Pracownicy tego nie zgłaszają a takie zgłoszenie najlepiej działa:0Wystarczy powiadomic PIP i ZUS:)Wiadomo,że wszystkich takich niuczciwych agencji nie da sie od razu skontrolować a jak jest zgłoszenie to jest kontrola:)