Nowy rok, nowe zasady?

17 grudnia 2015 19:35 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Nooo,dobra:)A inne pomysły-takei wiesz ,na miarę wieku i sił,hi hi hi:)

Dokladnie !!! Frankfurt lotnisko i wozek widlowy
17 grudnia 2015 19:43
kasia63

Nooo,dobra:)A inne pomysły-takei wiesz ,na miarę wieku i sił,hi hi hi:)

Na"truskawkach"byłam dwa razy":)))nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiej pracy ale jak trza to trza:)
17 grudnia 2015 20:19 / 3 osobom podoba się ten post
mala

Na"truskawkach"byłam dwa razy":)))nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiej pracy ale jak trza to trza:)

a drugi raz to bylas po co ?
Pracowalem 4 sezony u rolnika na myjni warzyw.Nie powiem kasa b.dobra ale jakim kosztem !
Teraz jedyny kontakt z ziemia jaki toleruje to cieply piasek na plazy
17 grudnia 2015 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Dokladnie !!! Frankfurt lotnisko i wozek widlowy:yo:

Uprawnienia na wózek widłowy to nie jest głupia rzecz? Ręce i nogi mają spokój od dźwigania cięzarów 
17 grudnia 2015 20:25 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

a drugi raz to bylas po co ?:-)
Pracowalem 4 sezony u rolnika na myjni warzyw.Nie powiem kasa b.dobra ale jakim kosztem !
Teraz jedyny kontakt z ziemia jaki toleruje to cieply piasek na plazy :-)

Powód prozaiczny:)ojrasy do grzechu namowiły.
17 grudnia 2015 20:51
mala

Na"truskawkach"byłam dwa razy":)))nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiej pracy ale jak trza to trza:)

Nie, nie, żadne takie,wózek i lotnisko podoba mi się bardziej:)
17 grudnia 2015 21:21 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Uprawnienia na wózek widłowy to nie jest głupia rzecz? Ręce i nogi mają spokój od dźwigania cięzarów :-)

Mam i na suwnice rowniez
17 grudnia 2015 21:32
jejku gdzies ty to wygrzebala
18 grudnia 2015 10:21
Kochani prosze o podpowiedz jesli to mozöliwe dorade - ale tak po ludzku prostym jezykiem:) otoz chodzi o to ze dostalam 3 umowy do podpisania w zwiazku z nowym rokiem. nie rozumiem dlaczego dwie sa na prace opiekuncze w de ..... niew wiem co lkepiej podpisac czy wszystkie musze i czy oplaca sie skladki zus miec odciagane czy lepiej niwe miec od najniozszej .... kurcze nie wiem jak dobrze zrobic. Czy miec placone w eu czy w pl... sa kruczki na ktorych szara myszka czyli ja sie nie znam.
18 grudnia 2015 10:24
Przepraszam zapomnialam jeszcze kiedy mozna sie upominac o dokumenty w sprawie rozliczenia rocznego. Czy ja sie musze rozliczac w de.... czy w pl
18 grudnia 2015 10:27
Brzozahej

Kochani prosze o podpowiedz jesli to mozöliwe dorade - ale tak po ludzku prostym jezykiem:) otoz chodzi o to ze dostalam 3 umowy do podpisania w zwiazku z nowym rokiem. nie rozumiem dlaczego dwie sa na prace opiekuncze w de ..... niew wiem co lkepiej podpisac czy wszystkie musze i czy oplaca sie skladki zus miec odciagane czy lepiej niwe miec od najniozszej .... kurcze nie wiem jak dobrze zrobic. Czy miec placone w eu czy w pl... sa kruczki na ktorych szara myszka czyli ja sie nie znam.

Czyli firma Ci dokładnie nie wytłumaczyła o co chodzi i podpisujesz w ciemno? Czy nie zrozumiałaś o co biega?

Sadzę że jak wszystkich nie podpiszesz to nie będziesz w tej firmie pracować?
18 grudnia 2015 10:32 / 2 osobom podoba się ten post
Brzozahej

Kochani prosze o podpowiedz jesli to mozöliwe dorade - ale tak po ludzku prostym jezykiem:) otoz chodzi o to ze dostalam 3 umowy do podpisania w zwiazku z nowym rokiem. nie rozumiem dlaczego dwie sa na prace opiekuncze w de ..... niew wiem co lkepiej podpisac czy wszystkie musze i czy oplaca sie skladki zus miec odciagane czy lepiej niwe miec od najniozszej .... kurcze nie wiem jak dobrze zrobic. Czy miec placone w eu czy w pl... sa kruczki na ktorych szara myszka czyli ja sie nie znam.

Na pewno korzystniej jest miec placone w euro-wtedy wymieniasz sobie po  lepszym kursie niz ten ,który zwykle bierze agencja.Dlaczego aż 3 umowy?Podaj ich tytuły bo strasznie to niejasno opisujesz.Wtedy moze coś doradzimy.Zasadniczo jeśli nie sa to niemieckie umowy o prace i podpisujesz je z polska agencją /umowy zlecenia/to rozliczasz się w PL.Skąłdki powinnas miec osprowadzane z tym,ze składke chorobową agencja potraca Ci na Twoje zyczenie bo nie jest ona obowiazkowa.Brzoza,kurna,masz net poszperaj ,poszukaj ,jest full info nt  temat:)I sa tez na forum stosowne topiki.Tu nie ma "szara myszka" cośkolwiek trzeba wiedziec ,żeby Cie firma w bambuko nie zrobiła:)
18 grudnia 2015 18:53 / 1 osobie podoba się ten post
Brzozahej

Przepraszam zapomnialam jeszcze kiedy mozna sie upominac o dokumenty w sprawie rozliczenia rocznego. Czy ja sie musze rozliczac w de.... czy w pl

Jak jesteś zatrudniona przez polską firmę to do końca lutego dostaniesz info z firmy o dochodach i do końca kwietnia masz obowiazek sie rozliczyć z polskim urzędem.
18 grudnia 2015 22:45 / 1 osobie podoba się ten post
Andy
18 grudnia 2015 22:48 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr, leider ale ukryles mail, a swoja droga to mieszkamy w tym samym miescie - Essen moj mail jest otwarty, napisz do mnie. Przepraszam Modus:)