Nowy rok, nowe zasady?

08 grudnia 2014 16:39
elzbietaa

Orim jestes wielki::)

Wpisz sobie w google kalkulator plac w niemczech i zawsze ci cos wyskoczy
08 grudnia 2014 17:23
Zofija

Tylko dlaczego firmy podnoszą tak drastycznie rachunki klientom, to na pewno nie jest spam.

Nie wiem. Gdzieś przeczytałam, że wzrastają podatki od przyszłego roku ale przyznam, że nie skupiłam się na tym tylko po prostu mi coś mignęło w internecie. Nie wiem o co chodzi naprawdę. Nie sądzę aby dziewczyna z agencji mnie okłamywała bo po co ?
08 grudnia 2014 17:30 / 3 osobom podoba się ten post
Alina

Nie wiem. Gdzieś przeczytałam, że wzrastają podatki od przyszłego roku ale przyznam, że nie skupiłam się na tym tylko po prostu mi coś mignęło w internecie. Nie wiem o co chodzi naprawdę. Nie sądzę aby dziewczyna z agencji mnie okłamywała bo po co ?

Mnie ta kwestia nie dotyczy ale czytam pilnie i uwaznie.Myśle Alina,że trzeba poczekac az ktoś otrzyma nowa umowe,bo jak na razie to jest na zasadzie"jedna baba drugiej babie".Zosia widzialas ta nowa umowe zawartą z rodziną?
08 grudnia 2014 17:35 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Mnie ta kwestia nie dotyczy ale czytam pilnie i uwaznie.Myśle Alina,że trzeba poczekac az ktoś otrzyma nowa umowe,bo jak na razie to jest na zasadzie"jedna baba drugiej babie".Zosia widzialas ta nowa umowe zawartą z rodziną?

Masz rację. Pracować trzeba, na takich czy innych zasadach. Nie ma co się martwić na zapas. Jak mawiała moja babcia " Przyjdzie czas, będzie rada".
08 grudnia 2014 20:53 / 1 osobie podoba się ten post
Orim, powołuję Ciebie na naszego nadwornego księgowego.
08 grudnia 2014 20:54
amelka

Orim, powołuję Ciebie na naszego nadwornego księgowego.

Chcesz stac pod DPS:):):)
08 grudnia 2014 20:58 / 3 osobom podoba się ten post
amelka

Orim, powołuję Ciebie na naszego nadwornego księgowego.

a gdzie ten dwor ??? jak my wszystkie slużace ha ha Ale nr konta do wplad moge podac hihi
08 grudnia 2014 20:59 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Chcesz stac pod DPS:):):)

ja nie jestem pazerny na kase.Pracuje tam gdzie mi pasuje a nie gdzi placa wiecej ha ha
08 grudnia 2014 21:02
Dzisiaj do mnie tez dzwoniła panna z mojej firmy z info.
Dotyczyła ona tego,że od nowego roku składki beda odprowadzane od średnej krajowej,a nie jak dotychczas od najniższej.
Na moje pytanie -czy w jakikolwiek sposób zmieni sie moja pensja,bądź zasady zatrudnienia odpowiedziała,że nie.Podwyżka dotyczy tylko płatników,czyli rodzin.

Mam zmienniczkę!!!!
08 grudnia 2014 21:02
ORIM

ja nie jestem pazerny na kase.Pracuje tam gdzie mi pasuje a nie gdzi placa wiecej ha ha

No to dlatego braki mozna uzupełnić:):)
08 grudnia 2014 21:03 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko47

No to dlatego braki mozna uzupełnić:):)

jakie braki ???? ha ha pisalem kiedys ja bogaty z domu jestem,a pracuje bo lubie
08 grudnia 2014 21:05
ORIM

a gdzie ten dwor ??? jak my wszystkie slużace ha ha Ale nr konta do wplad moge podac hihi

Jak masz noworodka, to dawaj.
08 grudnia 2014 21:05 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

jakie braki ???? ha ha pisalem kiedys ja bogaty z domu jestem,a pracuje bo lubie

To tak jak ja.
08 grudnia 2014 21:06
amelka

Jak masz noworodka, to dawaj.

???????????????
08 grudnia 2014 21:13 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

jesli netto i na umowe z rodzina to super.Jesli na gererbe to juz mniej kolorowo bo skladki emerytalno-rentowe to juz ok 400 euro

nie trzeba płacić żadnych ubezpieczeń w DE jak nie masz na to ochoty . To jest Twój wybór , więc wystarczy miec tylko żonę , bądż męża w Pl i się pod nego podpiąć , czyli mieć ubezpieczenie rodzinne .